Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 01:22:36

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rynek walutowy  (Przeczytany 3572 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Rynek walutowy
« dnia: 17 Lutego 2009, 19:30:53 »
Euro dobija już do 5 złotych, Tusk zapowiada reakcję, kredytobiorcy płacący zobowiązania we frankach ubolewaj a emigranci zarobkowi zacierają ręce. Jak będzie w najbliższych dniach? Jakieś prognozy?

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Rynek walutowy
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lutego 2009, 20:59:29 »
Ciężka sprawa, mam dziwne wrażenie, że wynik reakcji rządu będzie raczej krótkotrwały (przy dalszej wyprzedaży złotówki na rzecz euro przez zagraniczne banki) i bez zainteresowania złotym z zewnątrz zbyt wiele nie da się zwojować, z drugiej strony zapełnianie rynku złotym też w końcu musi mieć swój rychły koniec, najważniejsze żeby nasi ekonomiści wybrali dobry moment na dowartściowanie złotego, co oczywiście tajnym przedsięwzięciem nie będzie, bo przecież wyniki ich działań będą na dniach widoczne, chociażby w kantorze na rogu.

Mam nadzieję, że ktoś pociągnie temat, w sumie jestem wielce ciekaw opinii forumowiczów.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2009, 21:04:10 wysłana przez stasser »
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: Rynek walutowy
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lutego 2009, 21:57:35 »
W mojej sytuacji słaby złoty to dobry złoty ponieważ zarabiam w euro. Niestety obawiam się, że tak mocne osłabienie naszej waluty długo trwać nie będzie bo sytuacja jest czystko spekulacyjna nie posiadająca potwierdzenia w fundamentalnych danych gospodarczych. Teraz ktoś robi dobry biznes i z niecierpliwością czeka na ruch naszego rządu by zrealizować zyski.

 

R E K L A M A
aukcja monet