Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 14:50:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Film  (Przeczytany 14814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Film
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lutego 2009, 12:02:38 »
Witajcie,

Słyszałem sprzeczne opinie o tym filmie, ale ja lubię Braci Cohenów, za ich poczucie humoru :) na pewno zobaczę, jak tylko wpadnie w moje łapki.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Film
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lipca 2009, 15:37:14 »
"To nie jest kraj dla starych ludzi"
Obejrzałem i poleciłem film dalej, tak nawet dobry film, psychopata robi niesamowite wrażenie. Dla mnie dziwny był sam początek filmu, dlaczego koleś nie słyszał na pustyni strzałów, przecież łaził tam i polował na tej przestrzeni, później trafia na egzekucję. powracanie znów na to miejsce było dość dziwnym zagraniem bohatera - ale bez tego film by się nie rozegrał. Film warty zobaczenia.

Widziałem ostatnio film który dostał Oskary, ale za co do końca nie mam przekonania do filmów Oskarami wyróżnionych. Slumdog milioner, no dało się to obejrzeć, nie był zły ale nie powalił mnie, jakoś nie przepadam za stylem bolyuwoodo podobnym. Ciekawym filmem był obywatel Milk, lecz też nie była to jakaś znowu rewelacja. Jeszcze widziałem Australie, taki sobie długi filmik, podchodzący pod kino familijne...

Kilka dni temu obejrzałem film Wholetrain, o graficiarzach malujących graffiti na pociągach, co ciekawe jedyne miasto które zgodziło się na malowanie składu jak i innych obiektów miejskich to Warszawa, nawet sceny z dworca Centralnego są. Jest to film niskobudżetowy, ale ciekawy, jak komuś bliskie są klimaty tagowania obiektów i wrzutów na ścianach to może sobie obejrzeć, zresztą ścieżka hiphopowa tej produkcji jest dość dobra. 

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Film
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Lipca 2009, 13:37:57 »
U mnie ostatnio przegląd polskich filmów:

- Człowiek z marmuru
- Człowiek z żelaza
- Przesłuchanie
- Wodzirej
- Ucieczka z kina Wolność

Poza tym siedzę głęboko w Honkongu i kung-fu :) ( tutaj klasyków nie będę polecał;) ) oraz w Japonii:

- Zatoichi
- Kikujiro


Na teraz wystarczy, bo wakacje i nie ma sensu tracić czasu na oglądanie filmów :)


Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Film
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lipca 2009, 22:26:13 »
Ja dosłownie wczoraj oglądałem "Asteriksa na Olimpiadzie". Film delikatnie ujmując średni. :(
Jednak Alain Delon w roli Cezara i mówiący "Ave ja" jest powalający...
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Film
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Października 2009, 21:13:15 »
Dla ludzi z Wrocławia,
Jak ktoś się wybiera, niech później da znać czy było warto?


Między 9 a 14 października w ramach wrocławskiego projektu INTERZONE, organizowanego przez Studio BWA, pokazanych zostanie kilka bardzo ciekawych dokumentów związanych m.in. z takimi pisarzami, jak William S. Burroughs, Allen Ginsberg czy William Gibson. Wstęp na wszystkie filmy jest wolny.

Interzone to jesienny projekt Studia BWA we Wrocławiu obejmujący cztery tygodnie zdarzeń z zakresu sztuki oraz działań okołoartystycznych.

Studio BWA to wyjątkowa przestrzeń na mapie galeryjnej Wrocławia, które położone jest w centrum miasta. Nie jest jednak typową galerią sztuki, która błyszczy białymi ścianami i wypolerowanymi witrynami. To surowa, bardzo osobliwa przestrzeń, w której w ciągu 10 lat istnienia zaprezentowano wiele wyjątkowych artystów i projektów, wielokrotnie przepowiadając nadchodzące tendencje w sztuce.

Projekt Interzone nastawiony jest na uobecnienie galerii w codziennej egzystencji. W założeniu, dzięki udostępnieniu przestrzeni różnym artystom i ludziom nie tylko ze środowiska sztuki, w ciągu miesiąca w Studio BWA zagoszczą najróżniejsze projekty. Każdy tydzień został oddany w ręce innych osób i grup, które przygotowały program zmieniający się każdego dnia.

Nazwa projektu została zaczerpnięta z prozy Williama S. Burroughsa, amerykańskiego pisarza, autora m.in. powieści Nagi lunch, Ćpun, Nova Express.

Program:

9-14 października od godz. 17.00 malowanie galerii + pokaz krótkometrażowych filmów związanych z Williamem S. Burroughsem, Allenem Ginsbergiem, beat generation i nie tylko.

12 października o godz. 19.00 pokaz dokumentu o Williamie Gibsonie pt. No Maps For These Territories

13 października o godz. 19.00 pokaz krótkich filmów Disinformation

14 października o godz. 19.00 pokaz filmu o Williamie S. Burroughsie i Brionie Gysinie Destroy All Rational Thought

Opisy filmów:

Filmy krótkometrażowe Wybrano kilkanaście różnych krótkometrażowych filmów, dokumentów oraz fragmentów z programów telewizyjnych, których tematatyka oscyluje wokół Williama S. Burroughsa, Allena Ginsberga, Jacka Kerouaca oraz innych postaci z lat 60 i 70. Wśród filmów m.in.: Bill and Tony (1972), William Buys a Parrot (1963), The Cut-ups (1966), Greenwich Village Sunday (1960).

Pokazy specjalne:

No Maps For These Territories reż. Mark Neale (2000). William Gibson, amerykański pisarz z nurtu science-fiction, autor takich książek jak m.in. "Neuromancer", "Rozpoznanie wzorca", opowiada, siedząc w samochodzie, o swojej twórczości, fascynacjach i przemyśleniach. W dokumencie pojawia się m.in. Bruce Sterling.

Disinformation [Disinfo Nation] (2000-2001). Pokaz wybranych fragmentów z programu telewizyjnego Disinformation, w którym ukazano różnego rodzaju zjawiska z pogranicza oficjalnej kultury, wyłamujące się poza normy społeczne. Zostaną pokazane takie reportaże, jak Rocket Boy, The Sex Life of Robots, Outsider Music etc.

Destroy All Rational Thought reż. Joe Ambrose & Frank Rynne. Słynny dokument o Williamie S. Burroughsie i Brionie Gysinie. W filmie występują m.in. Antony Balch, Bill Laswell, Hakim Bey, Baby Snakes, Master Musicians of Joujouka oraz wiele, wiele innych postaci ze świata muzyki i kontrkultury.

Miejsce: Studio BWA Wrocław, ul. Ruska 46a, II piętro 50-079 Wrocław | tel. 071 781 55 02 | www.bwa.wroc.pl

Organizatorzy: Galeria Studio BWA, Stowarzyszenie Viral, Ośrodek Postaw Twórczych oraz Miligram.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet