Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:12:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: jakie to publikacje wydaje się Giosué Carducci - "Inno a Satana"  (Przeczytany 5787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Dziś ogłoszono w przedsprzedaży poezję noblisty Giosué Carducci - "Inno a Satana"

W książce wykorzystano grafiki współczesnego polskiego artysty, Macieja Nabiałka.





Więcej informacji na stronie w linku:

http://zoas.pl/index.php?MENU=news&IDA=16&OD=0

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: jakie to publikacje wydaje się Giosué Carducci - "Inno a Satana"
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Marca 2014, 09:43:48 »
Należy mieć nadzieję, że ilustracje nie są związane bezpośrednio z treścią i wymową tekstu. Apage,...

ZM

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: jakie to publikacje wydaje się Giosué Carducci - "Inno a Satana"
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Marca 2014, 09:54:38 »
Nieskromnie zaznaczę, że moje obrazki nie są jednoznaczne, czego przykład widać ;) To druga publikacja do której wykorzystano moje grafiki, a Carducci nawet nie jest takim złym Noblistom, zapominanym ale jak to niedawno mówił U. Eco w rozmowie z C. J. Claude "Nie myśl, że książki znikną " na nowo odkrywanym. http://nabializm.wix.com/art

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: jakie to publikacje wydaje się Giosué Carducci - "Inno a Satana"
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marca 2014, 10:13:27 »
Carducci nawet nie jest takim złym Noblistom
Nie wiem, nie znam innych utworów. Ten pobieżnie przeczytałem i, otwarcie powiem, odrzucam go.
Nie mówiąc już o samej inwokacji do szatana... przypisanie tej postaci "ducha starożytności" uważam za nietrafione i, przewrotnie, przejmujące punkt widzenia fanatyczno-chrześcijański, przeciwko któremu autor chciałby z kolei zaprotestować...
Szkoda słów...

ZM
moje obrazki nie są jednoznaczne, czego przykład widać ;)
Sam tekst tez nie.  ;)

Pozdrawiam
ZM

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: jakie to publikacje wydaje się Giosué Carducci - "Inno a Satana"
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marca 2014, 11:11:21 »
Oczywiście nie należy ten utwór do najlepszych w jego twórczości, dużo lepiej wchodziły mi utwory czytane w tomiku poezji "Ody Barbarzyńskie". Trzeba też znać choćby pobieżnie biografię Carducciego, sporo o nim dowiemy się w Historia literatury Włoskiej w zarysie N. Sapegno który nadmienia: "Poezja Carducciego wznosi się jednym  skokiem, wypowiadając się głosem własnym, łatwo dającym się rozpoznać w Hymnie do Szatana (1863) oraz w Jambach i epodach (1867-1869), które są książką jego najbardziej płomiennych polemik, jego jakobińskiego szału, i jego męskiej melancholii. Jest to moment w którym Carducci wykuwa także swój osobisty język poetycki, wolny od ołowianego płaszcza naśladownictwa i przesądów literackich, aktualny, udręczony, porywczy, najeżony przerwami i dysonansami, obfitujący w przedmioty i postacie, imiona i fakty. Jest to moment w którym on, dawny obrońca klasyków, zaczyna "szukać przygód na własne ryzyko"." Odczytać można w tym utworze satyrę... ale w pełni masz prawo odrzucić.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: jakie to publikacje wydaje się Giosué Carducci - "Inno a Satana"
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marca 2014, 18:01:30 »
z tego co wiem po polskiemu to będzie bez tekstu oryginału, na jakimś specjalnym papierze i dziwną techniką nałożoną grafiką. Tłumaczenie oparte na pismach Julii Dickstein-Wieleżyńskiej, która rozpropagowała Carducciego przed wojną w kraju.

Też mam wrażenie, że ceny są wysokie, ale z drugiej strony wiem, że są w pewnych kręgach modne by posiadać unikatowe wydania. Spotkałem się z wydawnictwami puszczającymi jakiś kilku kartkowy poemat sprzedawany powiedzmy za jakieś 30 zł, w nakładzie 100 egzemplarzy a później sprzedawany za 499 zł, co dziwne są kupcy... jakaś magia fetyszy tu działa :) To samo znajdujemy w muzyce, jest jakaś grupa zainteresowanych. A kto to wydaje można powiedzieć, moi znajomi. 




Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: jakie to publikacje wydaje się Giosué Carducci - "Inno a Satana"
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marca 2014, 20:32:24 »
Cytuj
A tu kto dokłada?
Znajomi to pasjonaci książko file, bibliofile rozrzuceni po świecie, stać ich na taki wyczyn.

Cytuj
A czemu oni akurat to właśnie wydają
trudno powiedzieć być może to kaprys, brak praw autorskich, "ciekawy" tytuł, presja znajomych..?


 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet