Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:48:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tajniak  (Przeczytany 5307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Tajniak
« dnia: 02 Października 2008, 17:16:04 »
Witam
Nazywam się Adam, mam 14 lat.
Numizmatyką interesuję się bodajże od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Wtedy było to bardzo prymitywne zbieranie monet do skarbonki. Głównie to były GN, które dostawałem w sklepie. Nie widziałem jeszcze wtedy, że je w banku się kupuje. Moja historia głównie zaczęła się u dziadka. Zawsze lubiłem przechodzić do niego i oglądać jego monety (robię to do dzisiaj). To było wtedy na tyle. Zbieraniem dopiero zacząłem się zajmować, gdy znalazłem 3 GNy w szafce mojego brata, które dostał na chrzest. Strzelecki, Jelonek i Pieskowa Skała. Zafascynowałem się nimi zupełnie, a szczególnie Jelonkiem. Były to moje pierwsze monety. Mam pozwoliła mi je wziąć, bo brat był jeszcze mały. Do niedawna nawet nie wiedział, że to są jego monety, ale jak się dowiedział nie rządał zwrotu.
Z racji małych zasobów pieniężnych na razie zbieram monety PRL, GNy i chciałbym mieć chociaż kilka z II RP. Moim marzeniem jest skompletowanie wszystkich monet obiegowych II RP. W swoim zbiorze nie mam żadnych perełek, ale monety które posiadam są dla mnie cennym skarbem. Są to m.in. wszystkie zestawy euro (różne roczniki) z krajów należących do Uni monetarnej oprócz Cypru i Malty, prawie wszystkie GNy (brakuje z 30 monet), monety obiegowe z dużej ilości krajów wszystkich kontynentów, kolekcje 25$ ze stanami (brakuje jednej monety) oraz inne monety, których nie warto wymieniać.
Poza numizmatyką interesuję się czytaniem książek (fantasy i przygodowe) oraz programowaniem stron internetowych w HTML, CSS, PHP, MySql i JS. Planuję nawet zrobienie strony internetowej o numizmatyce. 90% skończone, ale brakuje mi jakoś czasu i chęci na dokończenie.
Mam nadzieję, że miło spędzę swój czas czytając to forum. Pozdrawiam

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Października 2008, 17:25:19 »
Witaj Tajniak !
Cieszy, że są tacy młodzi ludzie z pasją. Życzę Ci, abyś szybko jej nie stracił :)

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Października 2008, 20:32:24 »
Witaj.  Życzę powodzenia i wytrwałości w kompletowaniu zbioru.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

chgo

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Capri Genus
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października 2008, 22:31:02 »
WItam,
No ladnie ladnie, 14 lat i takie zaciecie informatyczne :)
A skad ten tajniak?

Naprawde nie masz nic z IIRP? nie wspominajac juz o jakim kolwiek poltoraczku Zygmunta III wazy?
Pozdrawiam
Krzysiek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Października 2008, 13:02:53 »
Witaj,

Bardzo miło, że jesteś zainteresowany blaszkami. Lubię jak ludzie drążą temat, chcąc naprawdę dowiedzieć się czegoś sensownego. Powiedz jak idą poszukiwania :) Podziel się z nami swoimi odkryciami, na temat regionalnego mennictwa.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

milus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Października 2008, 17:10:50 »
Też mam takie marzenie, żeby zebrać wszystkie monnety z IIRP.
Pozdrawiam, milus- Dziewczyny lubią brąz... a ja srebro i złoto ;D

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Października 2008, 17:55:41 »
Witaj,

Bardzo miło, że jesteś zainteresowany blaszkami. Lubię jak ludzie drążą temat, chcąc naprawdę dowiedzieć się czegoś sensownego. Powiedz jak idą poszukiwania :) Podziel się z nami swoimi odkryciami, na temat regionalnego mennictwa.

Na razie zbyt wielu informacji nie mam, ale jak zbiorę jakąś większą ilość to napewno dam znać.

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Października 2008, 19:03:48 »
Też mam takie marzenie, żeby zebrać wszystkie monnety z IIRP.
II RP polecam zacząć od zbierania groszówek, są tanie, w większości popularne i bardzo ładne :)

Witam nowego forumowicza ;)
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lutego 2009, 21:03:13 »
Przepraszam, że tak późno zamieściłem tutaj artykuł. Teraz go można obejrzeć w dziale Artykuły i porady.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lutego 2009, 21:43:51 »
Przepraszam, że tak późno Cię witam :)
Bardzo mi miło widzieć Cię na tym forum. Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

trojak79

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 153
    • PAJACYK
Odp: Tajniak
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lutego 2009, 08:23:36 »
Cześć Tajniak !
Życzę owocnej lektury i miłej odmiany a także wiele radości płynącej z obcowania z monetami.

Pozdr

 

R E K L A M A
aukcja monet