Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:38:07

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dekadrachma Syrakuzy srebro  (Przeczytany 14298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hetman922

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Dekadrachma Syrakuzy srebro
« dnia: 30 Sierpnia 2012, 13:52:24 »
Witam,

Co sądzicie o tym okazie Cena dosyć wysoka. Jak na falsyfikat chyba ze to z epoko. Sam nie wiem.

http://allegro.pl/dekadrachma-syrakuzy-srebro-okazja-43-06-gram-i2576547383.html

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2012, 13:55:06 wysłana przez hetman922 »

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: Dekadrachma Syrakuzy srebro
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Września 2012, 15:31:02 »
Chaire!

Aukcja dawno się skończyła, a ja zajęty pochłonięty wielorakim studium antiquitatis, nawet jej nie zauważyłem. Według mnie zacna, dziewiętnastowieczna kopia w bardzo ładnym stylu bliskim oryginałowi (podejrzane jest np. liternictwo legendy awersu). To, że zbadana spektrometrem, to również żaden argument: falsy tak rzadkich monet oczywiście robi się w srebrze i to z domieszkami podobnymi, jak w monetach oryginalnych. Cena "kup tera" jak na Allegro absolutnie kosmiczna. Gdyby moneta była oryginalna, najlepszą metodą sprzedaży byłoby wystawienie jej w którymś z wiodących domów aukcyjnych.
Osobiście, nawet jeśli nie miałbym powyższych wątpliwości, pozostałbym przy obserwowaniu aukcji.

Pozdrawiam

B.A.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Dekadrachma Syrakuzy srebro
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Września 2012, 11:23:54 »
Pozwolę sobie wkleić zdjęcie (bo moneta ładna i ciekawa), zanim aukcja zniknie na zawsze w przepaściach niebytu...

ZM

raszyn13

  • Gość
Odp: Dekadrachma Syrakuzy srebro
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwca 2014, 14:08:09 »

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Odp: Dekadrachma Syrakuzy srebro
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwca 2014, 16:04:23 »
Styl podobny,ale to inna sztuka. Brak niektórych pęknięć krążka.
\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

malykrzys

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 25
Odp: Dekadrachma Syrakuzy srebro
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopada 2014, 21:39:08 »
Można ją kupić w sklepie Steven Battelle http://www.vcoins.com/en/stores/steven_battelle/21/product/sicily_syracuse_dionysios_i_405400_bc_ar_dekadrachm/478306/Default.aspx. Jeszcze wczoraj była w tym sklepie wyprzedaż 10% flash sale. Teraz za 15 i pół tysiąca dolarów. To i tak niewiele się wydaje jak na rzadkie dekadrachmy. Ale i tak zdecydowanie przynajmniej nie na moją kieszeń.

 

R E K L A M A
aukcja monet