Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:41:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: witam  (Przeczytany 4040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

seb0696

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
witam
« dnia: 21 Września 2012, 18:23:46 »
Jestem nowy na tym forum i nowy w świecie monet.Mieszkam w Niemczech i w Polsce,tu praca tam rodzina.Kupilem w Niemczech stare mieszkanie do remontu wraz z zawartośćią,czyli starymi meblami i wyposażeniem.Sprzatajac te rupiecie znalazłem 64 sztuki monet srebnych od 1719 do 1785 roku.Są to nominały 20 i 30 kreuzer czy też krajcar i jeden talar.Sam nie wiem co dalej z tym robić,połknąłem haczyk jak to sie mówi i mam zamiar zacząć zbierać monety.Część sprzedam gdyż jest po kilka sztuk takich samych ,i za uzyskane pieniadze mam zamiar kupić inne.Wiekszość zidentyfikowałem choć to bardzo czasochłonne,ale nie kturych monet nie mogę nigdzie znależć i licze na pomoc użytkowników tego forum.

Pozdrawiam wszystkich.

marmota18

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 181
  • TPZN - nr 54
Odp: witam
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Września 2012, 18:29:14 »
Serdecznie witamy na naszym forum. W razie problemów z identyfikacją jakichkolwiek monet, proszę śmiało wrzucić ich zdjęcie(w miarę dobrej jakości) a z pewnością znajdzie się ktoś, kto pomoże :)
TPZN - nr 54

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: witam
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Września 2012, 22:02:41 »
witaj kolego
zanim zaczniesz sprzedawać nowe nabytki , sprawdź czy nie są to odmiany tego samego rocznika  albo inna mennica  :)
jak zbierać to zbierać : lupa, literatura i do roboty
a tak poza tym witam w naszym gronie :)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet