Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:40:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013  (Przeczytany 6815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« dnia: 04 Października 2012, 22:12:36 »
Witam serdecznie,
świetna inicjatywa z wydaniem tytułowego kalendarza  :)

Miałbym natomiast taką nieśmiałą propozycję - czy nie byłoby sensownie do ceny kalendarza doliczyć dosłownie kilka złotych (lub wręcz groszy - nie wiem jaki jest planowany nakład i drogi dystrybucji) na utrzymanie Forum?
Myślę, że w ten sposób można by pewniej i skuteczniej niż na corocznych Aukcjach Literatury pokryć koszty związane z utrzymaniem domeny itp.
Raczej żaden użytkownik kupujący kalendarz o te kilka złotych się nie pogniewa...

Pozdrawiam
Piotr

P.S. A swoje propozycje do kalendarza niedługo wkleję - tylko muszę przyzwoite zdjęcia zrobić, co dla laika wcale nie jest takie łatwe  ;)

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Października 2012, 07:12:35 »
Sprawa datku przy okazji kalendarza jest brana pod uwagę.

Problem polega na tym, że kwota datku nie może być wpłacona razem
z kwotą za kalendarz. Musiały by to być dwa oddzielne przelewy. Jeden za kalendarz i drugi na TPZN.

Myślę, że jest to sprawa jak najbardziej do zrobienia, ale może być traktowana tylko jako dobrowolny datek, gdyż
kalendarze będą mogli zakupić nie tylko członkowie TPZN.
jarek

Mariuszgra

  • TPZN 074
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 715
Odp: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Października 2012, 07:37:51 »
Może warto dodać na stronie zakładkę z nr konta i z prośbą o dobrowolne wpłaty?

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Października 2012, 09:12:59 »
Myślę, że jest to sprawa jak najbardziej do zrobienia, ale może być traktowana tylko jako dobrowolny datek, gdyż
kalendarze będą mogli zakupić nie tylko członkowie TPZN.

Na Aukcji Literatury licytują również osoby nie będące członkami TPZN...

Nie wiem do kogo będzie wpływała należność za kalendarze, ale uważam jednak że najsensowniej byłoby robić płatność jedną kwotą na jedno konto - a w kwocie tej byłaby już ,,zryczałtowana" opłata za przesyłkę oraz drobna kwota przeznaczona na utrzymanie forum.

Rozbicie płatności na 2 przelewy będzie absurdalne - opłata bankowa za wpłatę ,,na TPZN" będzie pewnie w wielu przypadkach (w zależności od banku / rodzaju konta) większa niż wartość samej wpłaty...

Może warto dodać na stronie zakładkę z nr konta i z prośbą o dobrowolne wpłaty?

Może warto, choć w praktyce takie rozwiązanie wymaga zdyscyplinowanego grona użytkowników - czyli jest opcja wpłaty dobrowolnej w dowolnej wysokości - a użytkownicy według niepisanej, ,,gentelmeńskiej" umowy wpłacają przynajmniej raz na rok kwotę np. minimum 10zł. Taka dobrowolna składka, której nikt oprócz własnego sumienia nie pilnuje... Wtedy ma to sens.

Pozdrawiam
Piotr

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Października 2012, 09:39:39 »
Kalendarze będą składane i produkowane " po kosztach" przez firmę w której pracuje moja żona.
Rachunek jest firmowy i nie ma jak rozliczyć datków na TPZN w ramach takiej wpłaty.

Sprawami serwera i opłat zajmuje się Prankster i on jest najbardziej kompetentną osobą do zaproponowania jakiegoś rozwiązania.
jarek

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Października 2012, 10:15:14 »
Poczekajmy więc na propozycję Kolegi Prankstera, być może oscylując wokół tematu kalendarza uda się ,,upiec dwie pieczenie na jednym ogniu"  ;)

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2012, 23:20:12 »
Jeśli chcecie legalne ominięcie problemu "darowizn" to właśnie wpadłem na pomysł. Zawsze mogę wystawić na Allegro/Świstak/eBay/DelCampe coś, np. banknot z Tadżykistanu, którego mam niecałą paczkę:



Leżą u mnie parę lat, więc nikt się nie doczepi, że kupione z myślą o sprzedaży. Zresztą, teoretycznie będę sprzedawał swoje rzeczy na utrzymanie swojej strony (oficjalnie domena i serwer są na mnie). No i nikt nie zabroni mi sprzedaży (a Wam zakupu) banknotu wartego ok. 30 gr za 5-10 zł :)

Osobiście wolałbym to załatwiać przez Świstaka, bo mogę wystawić za darmo na czas nieokreślony, ale pewnie większość nie ma tam kont, więc powiedzmy raz na 2 miesiące bym wystawiał aukcję na Allegro (gdzie można kupować bez posiadania konta!) bez żadnych dopisków na jaki cel idą pieniądze (profilaktycznie), link bym wrzucał na forum, kto chce kupuje. Zamiast tego czegoś mogę wziąć od kolegi 50 i 100 zł z PRL po przejściach. Oczywiście zakupione przedmioty bym wysyłał (lub nie - jeśli kupujący zrezygnuje z przedmiotu bo chce tylko wesprzeć TPZN).

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopada 2012, 21:29:31 »
chyba że chetnych na taki banknot będzie cała fura , to sie chetni na kalendarz nie załapią  ;)
pomysł ze wszech miar przemyslany , ale trzebaby na naszym forum ogłosić taka "licytację"
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Propozycja dot. Kalendarza TPZN 2013
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopada 2012, 17:08:31 »
Pomysł fajny, choć nijak nie związany z Kalendarzem. No cóż, osobiście uważam jednak że idea jest lepsza niż moja propozycja - w końcu Kalendarz będą kupować tylko zainteresowani a taką licytacja dowolnych banknotów nie zobowiązuje do niczego i nie jest z niczym powiązana :)

Mam natomiast jeszcze inną propozycję - może lepiej zamiast banknotów wystawić na licytację ładnie wydrukowaną ulotkę TPZN. Zrobić opcję Kup Teraz na poziomie 5 - 10 zł, wystawić taką aukcję raz w roku i myślę, że przy aktywnym zaangażowaniu choć części użytkowników Forum i członków Towarzystwa spokojnie wystarczy na opłaty związane z utrzymaniem strony / serwera.

No ale to takie rozważania na kolejny wątek  ;)
Pozdrawiam
Piotr
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada 2012, 17:10:04 wysłana przez Piotr-p40 »

 

R E K L A M A
aukcja monet