Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:52:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Gwiazdki?  (Przeczytany 9479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Gwiazdki?
« dnia: 28 Lutego 2009, 19:58:27 »
Mam pytanie co dają te gwiazdki przy nicku użytkownika? Dlaczego ja mam mniej gwiazdek, to jest jedną a ktoś inny kto ma mniej postów ma aż trzy, na jakiej działa to zasadzie i kto to przydziela?
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lutego 2009, 23:35:48 »
Mogę tylko powiedzieć, że nigdy mi się takie coś nie podobało - na przeróżnych forach.
Wprowadza to tylko niepotrzebny zamęt, sianie spamu przez nieokiełznanych użytkowników (nie ma zasady - abym nie był posądzony o stereotypowość:) ) i ogólny nieporządek.

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Marca 2009, 16:38:01 »
Jak wiadomo, gwiazdki są po to, by początkujący uczestnik mógł się łatwo zorientować, kto ma rację w dyskusji. Rację ma oczywiście ten, kto ma więcej gwiazdek.

Dobre !    ;D
... ja mam cztery gwiazdki, to chyba jestem kapitanem ?!  ;)

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 13:24:11 wysłana przez zenonmoj »
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Marca 2009, 22:50:03 »
Cytuj
Jak wiadomo, gwiazdki są po to, by początkujący uczestnik mógł się łatwo zorientować, kto ma rację w dyskusji. Rację ma oczywiście ten, kto ma więcej gwiazdek.

Tak więc się pytam w czym nie mam racji, w jakiej dyskusji numizmatycznej dałem ciała, niech sprecyzuje na jakiej podstawie określa poziom wiedzy innych użytkowników... niech się odezwie pomysłodawca tego gwieździstego oznakowania  - mam takie mało wyraźne, powiedzmy spatynowane trzy gwiazdki :o Tak więc macie panowie na forum mało wiedzącego prezesa, z szarymi gwiazdkami, również zastępce prezesa tak samo spatynowany, ale ale kolega największy sekretarz ma ich aż pięć spatynowanych... hmm   
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Marca 2009, 06:08:39 »
mam takie mało wyraźne, powiedzmy spatynowane trzy gwiazdki :o Tak więc macie panowie na forum mało wiedzącego prezesa, z szarymi gwiazdkami, również zastępce prezesa tak samo spatynowany, ale ale kolega największy sekretarz ma ich aż pięć spatynowanych... hmm   

Znając takie mechanizmy na forach z całą pewnością gwiazdki są przyznawane na podstawie ilości wpisów. Z tego co widzę to na początek otrzymuje się małe zółte gwiazdki, a po przekroczeniu pewnej ilości (5?) zaczyna się nowe liczenie, ale już innych, większych gwiazdek by właśnie lepiej wykazać aktywność.

Napisałem... Zobaczyłem wyżej i widzę, że nie mam racji... Ilość głosów nie determinuje gwiazdek. Ciekawe więc co? Może częstotliwość wpisów? Musiałby wypowiedzieć się Admin :)
« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2009, 06:11:19 wysłana przez Sciurus »

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Marca 2009, 07:49:53 »
Podział ze względu na status na forum:
Triumwirat
Administrator
Podział ze względu na ilość postów:
 < 50 -  Nowy użytkownik                
 < 100 - Użytkownik                        
 < 250 - Aktywny użytkownik            
 < 500 - Zaawansowany użytkownik   
 Od 500 Ekspert                              
...ciekawe co jest dalej :)

Dla eksperta miała być znowu , ale moim zdaniem lepiej niech będzie więcej, wtedy jest to trochę bardziej czytelne. Mogłyby z czasem być w innych kolorach, lub o innej wielkości.
Zresztą czemu to są akurat gwiazdki, a nie jakieś małe monetki, wiadomo po kolei: miedziane, srebrne, złote,...i tak dalej aż do tych z kryształkami Swarovskiego :)



« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2009, 07:52:13 wysłana przez stasser »
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marca 2009, 20:50:43 »
To nie ja wymyśliłem te gwiazdki, one po prostu są od początku w skrypcie, więc je zostawiłem.

Podział ze względu na ilość postów jest taki, jak podał stasser. Więcej grup nie będzie, co najwyżej widełki się zmienią. Za to podział ze względu na status na forum jest niekompletny.

Osoby mające funkcję techniczną na forum posiadają 5 gwiazdek, żeby było wiadomo do kogo w razie problemów z forum można się zgłosić. Dotyczy to Moderatorów (5 zielonych), Moderatorów Globalnych (5 niebieskich) - np. Grzybuś i Administratorów (5 czerwonych).

Po 3 gwiadki posiadają grupy TPZN: Członkowie TPZN (3 niebieskie), która jest pusta, Triumwirat (3 zielone).

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marca 2009, 20:57:41 »
Cytuj
Po 3 gwiadki posiadają grupy TPZN: Członkowie TPZN (3 niebieskie),

Hmm, może ja mam problemy z kolorem moich gwiazdek? Czy one są niebieskie?
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marca 2009, 21:23:36 »
grupy TPZN: Członkowie TPZN (3 niebieskie), która jest pusta

Skoro nie masz w profilu ustawionej przynależności do grupy, to dlaczego się dziwisz, że nie masz niebieskich?
« Ostatnia zmiana: 05 Marca 2009, 21:25:15 wysłana przez Prankster »

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Marca 2009, 22:10:56 »
Dla członków TPZN, żeby dostać trzeba dać Profil -> Ustawienia dotyczące konta -> W menu głównym wybrać 'Podstawowa grupa użytkowników' wybrać: Członkowie TPZN i na końcu klepnąć hasło :)
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marca 2009, 22:42:05 »
Dzięki Stasser. :)

Mam pytanie ile osób należących do TPZN o tym wiedziało? Czy może ominął mnie jakiś stopień wtajemniczenia? ;)
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Marca 2009, 23:04:39 »
Ja dopiero po przeczytaniu postu Marcina się skapnąłem.
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Marca 2009, 09:00:51 »
 ;) No nie wiem ...
Chyba moje poprzednie cztery złote gwiazdki wyglądały ładniej, niż obecne trzy niebieskie  ; :(

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Gwiazdki?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Marca 2009, 09:35:52 »
Cytuj
Chyba moje poprzednie cztery złote gwiazdki wyglądały ładniej

No i widzę, że rozpętałem dyskusję... właśnie skoro mamy w profilu zamieszczony numer członkowski o co prosiłem każdego co wstąpił w szeregi towarzystwa, to po co jeszcze się wyróżniać takimi oznaczeniami jak gwiazdki..? Triumwirat i administracja, jestem w stanie zaakceptować. Ale takie oznaczenia raczej nie pokrywają się z faktycznym zaawansowaniem użytkowników w arkana numizmatyki.

Jako prezes towarzystwa mam do Was pytanie drodzy użytkownicy:
Czy chcecie mieć te gwiazdki? Czy może wolicie je usunąć? Otwieram ankietę w oddzielnym wątku.


 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet