Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:43:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 15 Aukcja  (Przeczytany 23820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

budgie

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 221
15 Aukcja
« dnia: 19 Października 2012, 19:49:22 »
Na stronie Podlaskiego Gabinetu Numizmatycznego mozna obejrzec wybrane pozycje do w/w aukcji.
http://www.pgnum.pl/pl/
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2018, 22:42:56 wysłana przez TomekP »

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Października 2012, 14:13:00 »
Jak zwykle zapowiada się ciekawa aukcja z możliwością zakupu dla (prawie) każdego. :)

Moje oko wypatrzyło kilka ciekawych pozycji:
- szóstak litewski Zygmunta II ( może i trochę ładniejszy  niż na niedawnej aukcji APN)
- półgrosz koronny Batorego z 1579 roku - ogromna rzadkość

- i co mnie szczególnie zainteresowało nowa odmiana trojaka olkuskiego ZIIIW z dosyć pospolitego rocznika 1590.
Jak wiadomo w tym roczniku herb Lewart może wystepować w tarczy prostej i owalnej. Odmiana z tarczą owalną
jest najbardziej pospolita ( Iger R1), odmiana z tarczą prostą to juz spora rzadkość - R4.
Tutaj mamy natomiast trojaka w z herbem Lewart w zupełnie innej tarczy - ostro zakończonej u dołu z wcięciami po każdej stronie.
Zdecydowanie inny stempel i nowa - bardzo ciekawa ( i jeszcze bardziej rzadka) odmiana.
jarek

budgie

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudnia 2012, 23:22:57 »
Jest w czym przebierac, ceny tez narazie przystepne  :).

http://aukcja.pgnum.pl/

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudnia 2012, 05:48:15 »
ceny nie tak do końca przystępne

niektóre blaszki w identycznym stanie na giełdzie na której buszuję znacznie taniej bez licytacji

jest i dla mnie kilka ciekawych szczególnie jeden trojak 1589 z Wilna

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudnia 2012, 06:16:54 »
Faktycznie jak dla mnie tez ceny powiedzialbym przesadzone jezeli chodzi o sredniowiecze.
Moze kolega Podskarbi zdradzi na jakiej to gieldzie buszuje :)
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudnia 2012, 23:41:14 »
Wybór pozycji na pewno jest spory ale jednak ceny można uznać za odzwierciedlenie wartości rynkowej lub
wręcz za chęć "narzucenia" myślenia, że tyle to ma kosztować ;)
Dla przykładu proszę spojrzeć na orta 1609 stan 3 cena 5000zł.
Osoby interesujące się tym okresem wiedzą, że na ostatniej aukcji WCN były wystawione dwa egzemplarze 1609 w stanach II+
Gdzie wartość szacunkowa została określona jako 3000zł i 2500zł.

Dlatego ustawienie takich cen w nadchodzącej aukcji PDA przypomina ceny minimalne na allegro ;)
Norbert

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia 2012, 06:26:20 »
Faktycznie jak dla mnie tez ceny powiedzialbym przesadzone jezeli chodzi o sredniowiecze.
Moze kolega Podskarbi zdradzi na jakiej to gieldzie buszuje :)

na lubelskiej - ostatnia niedziele miesiąca

np ostatnio kupiłem kilka trojaków Olkusz Bydgoszcz Z III W 1596-1597 stan 3+ po 160 zł za sztukę - a nie po 450 zł jak to na alledrogo czy po większej cenie niż ja zakupiłem na WCN = przykładów mógłbym mnożyć wiele - kolega ze średniowiecza kupił półgrosz ruski Ludwika Węgierskiego z połyskiem za 480 zł a nie za 900 zł - grunt to szukanie i negocjacja przy zakupie w rzeczywistych cenach a nie jakichś wymysłach aukcyjnych.

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudnia 2012, 10:56:19 »
Zbyszku, a jak jest z nazwijmy to dostępnością to towaru z Polski królewskiej? Na naszej giełdzie zwykle jest 1 góra 2. sprzedawców co mają szóstaki. O ortach mogę zapomnieć. Ile orientacyjnie jest ciekawych stanowisk?

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudnia 2012, 12:05:33 »
Zbyszku, a jak jest z nazwijmy to dostępnością to towaru z Polski królewskiej? Na naszej giełdzie zwykle jest 1 góra 2. sprzedawców co mają szóstaki. O ortach mogę zapomnieć. Ile orientacyjnie jest ciekawych stanowisk?

Witaj

dla Ciebie coś mam tylko muszę się ogarnąć z innymi sprawami kupiłem dwa ładniutkie szóstaki Jana Kazimierza z połyskiem koronne oraz naprawdę fajna blaszkę jak na ten stan na wcn po 250 min a ja za 130 szóstaka litewskiego 1666 :)

jak byśmy się spotkali zaprowadził bym Cię do niego tak od ręki będziesz miał ze 200 monet Jana Kazimierza i z połowa to szóstaki

stanowisk jest sporo polski królewskiej sporo - jak dopiszą wszyscy to potrafi być taki stanowisk super ze 30 stacjonarnych naprawdę dobrych z czego 15 również w przystępnych cenach poza nimi z 50 mniejszych stanowisk kopaczy poszukiwaczy handlarzy - a do tego koledzy zza wschodu i handlarze obnośni więc naprawdę jest w czym wybierać - z ostatniej giełdy za 400 zł przywiozłem monet że po rabacie to na alledrogo musiałbym minimum 950 zł zapłacić

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudnia 2012, 12:22:26 »
Kurde okolice Lublina to troche kawal drogi dla mnie. Zbyszku powiedz mi czy na tej gieldzie idzie cos trafic z wczesnego sredniowiecza Polski (dynastia Piastów), Czech (dynastia Przemyslidów) no i denary krzyżowe, oczywiście chodzi mi tylko o okres denarowy. Brakuje mi sporo blaszek do kolekcji, wiec moze w jakas niedziele zebralbym sie i jakos przyjechal. Moze bys mnie oprowadzil bo nawet nie wiem co gdzie i jak :) A moze masz znajomkow co maja takie blaszki na sprzedaz.
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

Kwiatek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Grudnia 2012, 12:46:58 »
Witajcie,
Na w/w aukcji wypatrzylem okolo 15 monet a szczegolnie przypadlo mi do gustu kilka trojakow lubelskich,litewski z herbem Korczak i kilka innych,jezeli bede mial czas to sie wybiore i powalcze  8).

Acidboyu,Zbyszek zakupil mi w Lublinie kilka naprawde fajnych blaszek za przyzwoite pieniadze(okolo 30-40% taniej niz na allezlo itd.),denary krzyzowe to slaby temat w Lublinie  :(.
Pzdr,Kwiatek

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Grudnia 2012, 12:53:06 »
Kwiatek a orientujesz sie moze jak z blaszkami dynastii Piastów i Przemyslidów na tej gieldzie? Czekam jeszcze na odzew Zbyszka. Moze i on jakbym go poprosil by cos mi zakupil :)
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Grudnia 2012, 13:15:11 »
Kurde okolice Lublina to troche kawal drogi dla mnie. Zbyszku powiedz mi czy na tej gieldzie idzie cos trafic z wczesnego sredniowiecza Polski (dynastia Piastów), Czech (dynastia Przemyslidów) no i denary krzyżowe, oczywiście chodzi mi tylko o okres denarowy. Brakuje mi sporo blaszek do kolekcji, wiec moze w jakas niedziele zebralbym sie i jakos przyjechal. Moze bys mnie oprowadzil bo nawet nie wiem co gdzie i jak :) A moze masz znajomkow co maja takie blaszki na sprzedaz.

z wczesnym jest ciężko

Rzym Grecja Arabowie Bizancjum nawet w złocie nie ma problemu

z Piastów to coś się zaczyna od Kazimierza Wielkiego monety koronne i Ruś i Wacław II Czeski - trochę denarów krzyżowych jest ale ostatnio bez rewelacji - ładne były ostatnio Ottony i Adelajdy - a skąd jesteś? To bardziej Ci powiem czy warto jechać:) z tym okresem jest naprawde słabo na Lubelszczyźnie nie to co w Małopolsce i Wielkopolsce. Ja w przeciągy ładnych lat zajmowania się tematem miałem denara Wygnańca. Jest u Kolegi Herman ale strasznie zjechany. raz widziałęm ładnego Smiałego ksiązęcy i Królewski troche Krzywoustego nawet brakteata - ale to nic w porównaniu z tym w jak długim przedziale czasowym. Z pół roku temu byłem w Radomi tam facet wystawił ze 2o monet od Śmiałego do Wygnańca - stany super ceny gorzej niż masakryczne 

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Grudnia 2012, 13:25:28 »
W takim razie i ja zapytam;)
Czy kolega Podskarbi mógłby zdradzić czy na już magicznej giełdzie występują orty w dobrych stanach ?
Oraz jak z dostępnością do czworaków litewskich ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Norbert

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Grudnia 2012, 11:19:23 »
Zbyszku jestem z Dolnego Śląska i mam do Lublina jakies 560 km w jedna strone. Jak sam widzisz kawal drogi mam. Ja wlasnie poszukuje blaszek w pieknych stanach i czasem jestem wstanie nawet troche przeplacic by miec ta brakujaca sztuke w kolekcji. Teraz to poszukuje takich blaszek:

- Władysław II Wygnaniec - Książę z mieczem / Biskup z pastorałem i biblią
- Bolesław III Krzywousty - Rycerz przebijający włócznią smoka / Krzyż patriarchalny
- Bolesław IV Kędzierzawy - Dwaj książęta siedzący wspólnie za stołem, skierowani ku sobie trzymają wspólnie kielich / Rycerz stojący na wprost z proporcem i tarczą w dłoniach
- Bolesław IV Kędzierzawy - Książę z mieczem na tronie / Głowa w prostokątnej ramce

Jakby cos ci sie z piastami obilo o ucho bede bardzo wdzieczny za info.
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

 

R E K L A M A
aukcja monet