Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 08:00:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 15 Aukcja  (Przeczytany 23822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Grudnia 2012, 11:52:31 »
Wracając do głównego wątku tego tematu, mam pytanie...

Czy firmy organizujące aukcje stacjonarne przyjmując monety na sprzedaż ustalają same ceny szacunkowe/orientacyjne ?
Czy wstawiający może sugerować z jakiego pułapu ma wystartować licytacja ?
Norbert

Kwiatek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Grudnia 2012, 12:44:32 »
Zbyszku jestem z Dolnego Śląska i mam do Lublina jakies 560 km w jedna strone. Jak sam widzisz kawal drogi mam. Ja wlasnie poszukuje blaszek w pieknych stanach i czasem jestem wstanie nawet troche przeplacic by miec ta brakujaca sztuke w kolekcji. Teraz to poszukuje takich blaszek:

- Władysław II Wygnaniec - Książę z mieczem / Biskup z pastorałem i biblią
- Bolesław III Krzywousty - Rycerz przebijający włócznią smoka / Krzyż patriarchalny
- Bolesław IV Kędzierzawy - Dwaj książęta siedzący wspólnie za stołem, skierowani ku sobie trzymają wspólnie kielich / Rycerz stojący na wprost z proporcem i tarczą w dłoniach
- Bolesław IV Kędzierzawy - Książę z mieczem na tronie / Głowa w prostokątnej ramce

Jakby cos ci sie z piastami obilo o ucho bede bardzo wdzieczny za info.
Grzesiu,fajnych blaszek poszukujesz  :),zerknij na pw.a moze cos poradzimy w temacie  ;).
Zeby nie bylo ze spamuje to zapytam czy ktorys z szanownych kolegow wybiera sie na ta 15 aukcje?
Pzdr,Kwiatek

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Grudnia 2012, 23:33:43 »
W takim razie i ja zapytam;)
Czy kolega Podskarbi mógłby zdradzić czy na już magicznej giełdzie występują orty w dobrych stanach ?
Oraz jak z dostępnością do czworaków litewskich ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam na ostatniej giełdzie były 2 czworaki Zygmunta Augusta i nawet ładniutki grosz litewski

o jakie orty pytasz? Zygmunta III Wazy sporo bywa - Jana Kazimierza kolega miał nowych ze 20 sztuk - i to nie takich popularnych - a z popularnych były wycieruchy u innych - co do innych ortów saskie są z Jana III Sobieskiego widziałem jednego - ale kiepski stan

czy magiczna? ja się tylko tam poruszam i jestem zadowolony - zapraszam serdecznie

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Grudnia 2012, 23:34:46 »
Kwiatek a orientujesz sie moze jak z blaszkami dynastii Piastów i Przemyslidów na tej gieldzie? Czekam jeszcze na odzew Zbyszka. Moze i on jakbym go poprosil by cos mi zakupil :)

Właśnie z Kwiaciem pisz o krzyżówkach on wie wiele więcej :)

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Grudnia 2012, 23:37:16 »
Zbyszku jestem z Dolnego Śląska i mam do Lublina jakies 560 km w jedna strone. Jak sam widzisz kawal drogi mam. Ja wlasnie poszukuje blaszek w pieknych stanach i czasem jestem wstanie nawet troche przeplacic by miec ta brakujaca sztuke w kolekcji. Teraz to poszukuje takich blaszek:

- Władysław II Wygnaniec - Książę z mieczem / Biskup z pastorałem i biblią
- Bolesław III Krzywousty - Rycerz przebijający włócznią smoka / Krzyż patriarchalny
- Bolesław IV Kędzierzawy - Dwaj książęta siedzący wspólnie za stołem, skierowani ku sobie trzymają wspólnie kielich / Rycerz stojący na wprost z proporcem i tarczą w dłoniach
- Bolesław IV Kędzierzawy - Książę z mieczem na tronie / Głowa w prostokątnej ramce

Jakby cos ci sie z piastami obilo o ucho bede bardzo wdzieczny za info.

to szkoda że się nie spisaliśmy - poznaliśmy wcześniej bo miałem takiego wygnańca z ładną patyna lekko niedobity - ale lekko niewytarty i poszedł u mnie za 550 zł - czy drogo sam oceń

Ja nie lubię przepłacać szukam okazji i daje radę - po 2 nie mam zbyt wiele funduszy i tylko stać mnie na okazje :)

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Grudnia 2012, 09:28:01 »
Ano szkoda, ale wazne ze teraz sie spiknelismy :) Jak cos Ci sie obije o ucho z tego tematu to bede wdzieczny za info. Cena bardzo przystepna tego denarka co pogoniles.
« Ostatnia zmiana: 10 Grudnia 2012, 12:39:01 wysłana przez acidboy »
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Grudnia 2012, 19:01:31 »
Ano szkoda, ale wazne ze teraz sie spiknelismy :) Jak cos Ci sie obije o ucho z tego tematu to bede wdzieczny za info. Cena bardzo przystepna tego denarka co pogoniles.

Będę pamiętał - ale polecam kontakcik z Kwiaciem ma dobry dostęp do Twojego tematu - w swoje przepastnej kolekcji :)

Kwiatek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Grudnia 2012, 20:28:39 »
Będę pamiętał - ale polecam kontakcik z Kwiaciem ma dobry dostęp do Twojego tematu - w swoje przepastnej kolekcji :)
Zbyszku,acidboy wie mniej wiecej co ja mam z denarow krzyzowych,piastow itp. ;) i prosze Cie nie przesadzaj z ta ''przepastna" poniewaz do tego okreslenia duuuuzo mi jeszcze brakuje ale pracuje nad tym dosc intensywnie :).

Podskarbi

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Grudnia 2012, 20:33:23 »
Będę pamiętał - ale polecam kontakcik z Kwiaciem ma dobry dostęp do Twojego tematu - w swoje przepastnej kolekcji :)
Zbyszku,acidboy wie mniej wiecej co ja mam z denarow krzyzowych,piastow itp. ;) i prosze Cie nie przesadzaj z ta ''przepastna" poniewaz do tego okreslenia duuuuzo mi jeszcze brakuje ale pracuje nad tym dosc intensywnie :).

jak zawsze skromny do tego wszystkiego:)

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Grudnia 2012, 13:39:30 »
Czy ktoś również zauważył, że PDA ocenia ostrzej stan monet od WCN ?
Norbert

maciekp

  • Gość
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Grudnia 2012, 17:12:17 »
WCN-owi zdarza się - zwłaszcza ostatnio, choć może mi się wydaje - pewna przesadna "wyrozumiałość" przy ocenie stanu zachowania monet. Te w katalogu 15. aukcji faktycznie wyglądają rzetelnie, żadnych ściem. :)

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Grudnia 2012, 11:27:49 »
Samemu nie chcę oceniać poszczególnych monet na zasadzie - ocena moja kontra ocena WCN czy PDA.
Jednak już kilkakrotnie zauważyłem, że ta sama moneta wystawiona na aukcjach tych firm ma inną notę.

Dlatego pytałem czy inne osoby również spostrzegły różnice ocen w tych samych monetach.
Norbert

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Stycznia 2013, 19:59:15 »
Hmm, do tej pory nie ma listy wynikowej.
To już trochę dziwne, że w takich czasach tak długo trwa ogłoszenie wyników.
Niestety z powodu pracy nie mogłem uczestniczyć na miejscu i na żywo przez net w aukcji,
dlatego z dużą nerwowością oczekuję na listę;)

Może ktoś był na miejscu i zna wyniki czworaków ?
Chodzi mi o monety, które na rewersie miały kółka jako przerywniki. poz. 302 i 303
Norbert

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Stycznia 2013, 20:37:56 »
Mozna sprawdzic wyniki na coretech, poniewaz byla aukcja live.

Czworaki zaczynaja sie od lotu 295:

http://www.coretech.cc/CT3/clients/pgnum/index.php?page=lotShow&saleId=1444&catNumber=295

Wystarczy pozniej w przegladarce wpisac dowolny numer lotu i zobaczyc cene ostateczna w zakladce :

"Bid History"

Te czworaki to loty 302 i 303 poszły za odpowiednio 1000 i 1100 bez prowizji.


jarek

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: 15 Aukcja
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Stycznia 2013, 22:47:15 »
Wielkie dzięki :-)

Jednak szkoda, że do tej pory po upływie prawie dwóch dni nadal nie ma oficjalnej listy;)
Norbert

 

R E K L A M A
aukcja monet