Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 01:26:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prezent pod choinkę  (Przeczytany 8346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Martola

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Prezent pod choinkę
« dnia: 26 Listopada 2012, 15:47:16 »
Witam, moje pytanie ( jak w temacie) dotyczy prezentu gwiazdkowego, nie wiem co kupić chłopakowi na święta.. Jest numizmatykiem od kilkunastu lat, zbiera monety z całego świata, w jego biblioteczce można znależć różne książki między innymi Parchimowicza, nie mam pojęcia co wybrać i proszę o pomoc. Może ktoś ma jakiś pomysł?? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 783
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

Podskarbi

  • Gość
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopada 2012, 19:21:00 »
Witam, moje pytanie ( jak w temacie) dotyczy prezentu gwiazdkowego, nie wiem co kupić chłopakowi na święta.. Jest numizmatykiem od kilkunastu lat, zbiera monety z całego świata, w jego biblioteczce można znależć różne książki między innymi Parchimowicza, nie mam pojęcia co wybrać i proszę o pomoc. Może ktoś ma jakiś pomysł?? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)

Witam

a ile pieniążków jest na wydanie ? Może tak jak to kobiety potrafią warto podpytać faceta co tam najbardziej lubi w tej numizmatyce zbierać będzie o wiele łatwiej doradzić katalog lub fajną monetę :)

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopada 2012, 19:32:44 »
Albo coś do przechowywania monet.Kuferek,kasety itd
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 686
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopada 2012, 19:40:42 »
http://zbierajmymonety.blogspot.com/2010/12/co-kupic-numizmatykowi-na-prezent-pod.html
 - świetny tekst Panie Jerzy  ;D

Cały problem polega na tym, że jeśli chłopak jest ,,numizmatykiem od kilkunastu lat" to ciężko będzie z czymś konkretnie trafić, jeśli od tych kilkunastu lat ,,tylko" zbiera i lubi monety to możliwości wyboru jest dużo więcej - choć i tak najlepiej by było delikatnie podpytać i raczej skupić się na literaturze czy akcesoriach niż samych monetach.

Powodzenia i pozdrawiam
Piotr

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopada 2012, 20:14:38 »
W pełni zgadzam się z panem Chałupskim. Aby obdarować kolekcjonera prezentem związanym z jego hobby, trzeba być co najmniej tak "zarażonym" manią, jak obdarowywany oraz znać jego zbiory. I nie dotyczy to tylko numizmatyki. Kupowanie prezentu na zasadzie "Andrzej zbiera monety, to mu kupię jakąś monetę" raczej nie kończy się trafionym prezentem ;)
Nawet kupowanie literatury wiąże się z ryzykiem. Kilka razy dostawałem książki, które już posiadałem. Nawet raz od żony :). A jak się cieszyła, że znalazła w księgarni książkę, z tematyki, którą się interesuję. A taka sama książka stała w domu na półce już pół roku. Jak ukazuje się książka z kręgu zainteresowań kolekcjonera, to nie będzie czekał, aż ktoś wpadnie na pomysł by mu ją kupić. Chyba, że jest to prezent "zamówiony". Ale wtedy nie ma niespodzianki ;).

Podskarbi

  • Gość
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopada 2012, 21:13:44 »
W pełni zgadzam się z panem Chałupskim. Aby obdarować kolekcjonera prezentem związanym z jego hobby, trzeba być co najmniej tak "zarażonym" manią, jak obdarowywany oraz znać jego zbiory. I nie dotyczy to tylko numizmatyki. Kupowanie prezentu na zasadzie "Andrzej zbiera monety, to mu kupię jakąś monetę" raczej nie kończy się trafionym prezentem ;)
Nawet kupowanie literatury wiąże się z ryzykiem. Kilka razy dostawałem książki, które już posiadałem. Nawet raz od żony :). A jak się cieszyła, że znalazła w księgarni książkę, z tematyki, którą się interesuję. A taka sama książka stała w domu na półce już pół roku. Jak ukazuje się książka z kręgu zainteresowań kolekcjonera, to nie będzie czekał, aż ktoś wpadnie na pomysł by mu ją kupić. Chyba, że jest to prezent "zamówiony". Ale wtedy nie ma niespodzianki ;).

co racj ato racja ale jak autorka podpyta to jedno jak będzie wiedziała gdzie kupuje to drugie jak on zbiera wszytko mona zaskoczyć

ja raz dostałem orta gdańskiego 1623 grosza pruskiego lennego 1543 i grosza międzywojennego 1932 menniczy - i nie jest łatwo zaskoczyć a jednak komus się udało jak chciał zaskoczył - dziś byłoby gorzej ale też można a co do literatury jest wiele ciekawych publikacji ale czasem z nimi jest większy problem niż z monetami a akcesoria to tak wąska sprawa że tu jeszcze bardziej upodobania trzeba poznac :)

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopada 2012, 00:40:23 »
Albo coś do przechowywania monet.Kuferek,kasety itd
Przy calym szacunku dla pogladu Pana Jerzego musze przyznac, ze kiedys mi zona wlasnie w sposob opisany przez Kol. Divusrica sprawila nieslychanie mila niespodzianke - byla to elegancka metalowa kasetka na monety mniej wiecej w formacie aktowki. SLuzy mi znakomicie do dzis :)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Chalupski

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 783
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
  • Zainteresowania: Polskie monety obiegowe
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Listopada 2012, 20:25:24 »
Przy calym szacunku dla pogladu Pana Jerzego musze przyznac, ze kiedys mi zona wlasnie w sposob opisany przez Kol. Divusrica sprawila nieslychanie mila niespodzianke - byla to elegancka metalowa kasetka na monety mniej wiecej w formacie aktowki. SLuzy mi znakomicie do dzis :)

Przyzna Pan, że taka walizeczka, gdyby miał Pan ją wcześniej, nie uszła by uwadze szanownej małżonki.
A stawiam szóstaka przeciwko podkładce, że listy braków Pana zbioru (w tym i biblioteki) nie znajdę w Jej torebce.

Zapraszam na bloga Zbierajmy monety!
https://zbierajmymonety.blogspot.com
Jurek

Martola

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Listopada 2012, 12:08:26 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Reasumując można stwierdzić, że numizmatyk sam najlepiej wie czego chce i trudno mu dogodzić...  ;) Jeżeli jednak wpadnę na jakiś wspaniały trop to napiszę.Pozdrawiam :D

Podskarbi

  • Gość
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Listopada 2012, 17:43:27 »
można można mu dogodzić -jedną fajna blaszką i jest superancko, ale czesem cos spoza tej dziedziny może ucieszyć jeszcze bardziej   :)

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: Prezent pod choinkę
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudnia 2012, 01:36:15 »
Przyzna Pan, że taka walizeczka, gdyby miał Pan ją wcześniej, nie uszła by uwadze szanownej małżonki.
A stawiam szóstaka przeciwko podkładce, że listy braków Pana zbioru (w tym i biblioteki) nie znajdę w Jej torebce.
Z cala pewnoscia nie - i tez niczego takiego nie twierdzilem. Chodzilo mi tylko o to, ze idea z POMOCA LOGISTYCZNA (jaka jest np. kasetka) stanowic moglaby wyjatek od zasadniczo slusznej reguly, ze numizmatyk ogolnie zdany jest raczej na procedure ZROB TO SAM... (albo z ladna dziewczyna... - cytat A. Mleczko ;))
« Ostatnia zmiana: 01 Grudnia 2012, 01:38:12 wysłana przez harpsycho »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

 

R E K L A M A
aukcja monet