Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:38:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co o tym sądzicie?? aukcje sprzedającej pusia112k ; LILIJKA-H  (Przeczytany 9818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

djanusz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 41
Nie wiem czy temat był poruszany na forum, ciekawi mnie opinia Kolegów na temat aukcji na allegro, sprzedających wymienionych w tytule. Najbardziej podoba mi się ta aukcja    http://allegro.pl/jakas-monety-40-szt-srebro-mam-na-sprzedanie-i2839679212.html  i opis -" nie mam pewności czy są ze srebra i jakie to są monety dlatego że nie mogę odkręcic słoika i zobaczyc"
 Ta sprzedająca potrafi polować na jeleni, a jest ich bardzo wielu, jak widać po licytacji. Ciekawe kiedy sprawa będzie miała finał w sądzie?? i komentarz LILIJKI-H od kupującego -  NIE polecam tego allegrowicza: telefon podany w allegro nie aktualny - brak kontaktu, banknoty okazały się nic nie wartymi papierkami... a koszt przesyłki zawyżony trzykrotnie! pewnie w odwecie dostanę negatywa, ale z czystym sumie daje NEGATYW !!!

[Odpowiedź z: czw 06 gru 2012 13:42:28 CET] W OPISIE UCZCIWIE I WYRAZNIE JEST NAPISANE, ŻE SPRZEDAJE ZŁOM , ŚMIECI , MAKULATURĘ, LICYTAJA, BYŁA OD 1 zł SKORO OKREŚLIŁ, ŻE TYLE JEST WARTE I TYLE DAŁ W CIEMNO, TO W CZYM PROBLEM ? JESZCZE WYSTAWIA NEGATYW I ROBI PROBLEMY
Podejżewam ,że obie sprzedające to ta sama osoba. A jaka jest bezczelna, ale ludziska nadal kupują, wietrząc okazję. A wystarczy trochę poszperać w necie.
http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=256367&sid=df402f5a4bca312cd1b9eda53a6b80b5
http://forumprawne.org/prawo-karne/373540-moneta-kupiona-na-allegro.html

Wypowiedzi w tym wątku nie są zabronione, słucham Was. Proszę pisać.
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia 2012, 17:27:23 wysłana przez djanusz »
jasiek

kocelot

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 141
Odp: Co o tym sądzicie?? aukcje sprzedającej pusia112k ; LILIJKA-H
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudnia 2012, 19:20:55 »
Już od ponad tygodnia obserwuje tą aukcję ze słoikiem.  Ludzie sami sobie winni są jeżeli to licytują.  Widać niektórym cieżko od czasu do czasu zajrzeć na jakiekolwiek forum numizmatyczne.  Na większości for ta oferta, jak i inne podobne od dawna są wyśmiewane.  Ale jak widać, jeleni pełny las.  Jak komuś aż tak strasznie na tym słoiku zależy można tutaj taniej kupić: http://wolewygodniej.pl/ld.php/system/ware/view.php?tem=w.php&w=43725&sW=100

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Co o tym sądzicie?? aukcje sprzedającej pusia112k ; LILIJKA-H
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Grudnia 2012, 18:48:41 »
zastanawia mnie czy aby na pewno nie jest to podbijane przez znajomych czy też z innych kont tej samej osoby. Już sam opis, że ktoś nie umie odkręcić słoika jest śmieszny i powinna zapalić się lampka alarmowa! Zawsze można stłuc słoik...
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

djanusz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 41
Odp: Co o tym sądzicie?? aukcje sprzedającej pusia112k ; LILIJKA-H
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Grudnia 2012, 19:46:13 »
Sprzedająca jest dobrym psychologiem. Doskonale stworzyła nastrój do zdjęć, ten stary, aczkolwiek pusty kufer, jakieś stare ściany bez tynków. Można pomyśleć prowincja=okazja. I te opisy na karteczkach sugerujące ceny faktyczne. OKAZJA!!! :-)
 
jasiek

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Co o tym sądzicie?? aukcje sprzedającej pusia112k ; LILIJKA-H
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Grudnia 2012, 20:16:42 »
Są w słoiku nie miałem w ręku ale na peewno są srebrne(tak myślą licytujący)  ;)Ale ściema. A naiwnych z nadmiarem gotówki jak widać na załączonym obrazku nie brakuje.
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2012, 20:20:56 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Co o tym sądzicie?? aukcje sprzedającej pusia112k ; LILIJKA-H
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudnia 2012, 21:16:16 »
Oj czepiacie się  ;) A może w tych papierkach zawiniętych jest 6 Konstytucji?  ;)

Zestaw ,,poszedł" za 1825 zł, jak na 40 monet 5 zł ,,Babka" + 6 szt niewiadomych (czyli pewnie też ,,Babek") to cena raczej niewygórowana (o ile oczywiście wszystkie są oryginalne...), obawiam się jedynie że większość monet w zestawie to będą totalne wycieruchy - ale pomysł sprzedaży ,,hurtem" ciekawy  :)

Osobiście nie lubię takich aukcji, choć wszystko zależy od opisu i sprzedawcy - z dwojga złego wolę ,,słoik" niż stosik monet z wmieszanymi falsami  ;)

A jeleni niestety nie brakuje i nic nie wskazuje na to żeby kiedykolwiek zabrakło...

Pozdrawiam
Piotr
« Ostatnia zmiana: 16 Grudnia 2012, 21:22:08 wysłana przez Piotr-p40 »

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Odp: Co o tym sądzicie?? aukcje sprzedającej pusia112k ; LILIJKA-H
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudnia 2012, 21:56:55 »
Nie sądzę, by w papierkach było coś wartościowego, nie po to sprzedający zawijał w papierki ;)
Ale tego pewnie już się nie dowiemy.

Aukcja wywołała też gorącą dyskusję na Cafe Allegro: http://cafe.allegro.pl/showthread.php?1632515-słoik-monet.

 

R E K L A M A
aukcja monet