Aktualności:

• 23 Luty 2019, 05:18:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Uwaga z forum Allegro  (Przeczytany 19653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qcho

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Marzec 2013, 17:20:28 »
Osobiście podoba mi sie formuła forum z członkami TPZN oraz pozostałymi użytkownikami.
Jakoś mnie nawet ta forma ujęła  tym bardziej, ze wiedza merytoryczna w zakresie szeroko pojetej numizmatyki jest moim zdaniem ogromna, bez porównania z jakimkolwiek innym publicznym miejscem w sieci.

Rzeczywiście podejmowanie decyzji przebiega zbyt powoli jak na mój gust i najpewniej jest związana z brakiem czasu osób do których należy.

Jak na razie mamy statut TPZN i formalnie powinnismy sie go trzymać - to w kwestii ewentualnych zmian co do głosowania w sprawie nowych inicjatyw, zmian na forum itp itd.

Oczywiście status można zmienić lub znieść, ale formalnie należałoby to zrobić najpierw.

Brakuje mi wydawania biuletynu do którego przygotowałem kilka artykułów a i chętnie napisałem kilka dalszych, ale cóż bez niego tez można żyć :)

Z reszta biuletyny miałyby większy sens gdyby był do nich bezpośredni dostęp na głównej stronie.
Dlaczego ludziska maja szperac po chomikach i je wyszukiwać? Cóż stoi na przeszkodzie aby uwidocznic je wręcz na honorowym miejscu i dać bezpośredni dostęp?

Co do otwartości i pozyskiwania nowych użytkowników to byłbym tutaj delikatnie ostrożnym. Pasja do monet to swego rodzaju hermetyczne zamiłowanie wymagające naprawdę dużego poświęcenia czasu, pieniędzy (niestety tez) i pokory. Masa ludzi patrzy tylko jak kupić tanio i sprzedać drogo w międzyczasie szukajac  informacji od takich jak my jak to zrobić.

Reasumujac pozostałbym przy obecnej formule zmieniając statut TPZN tak aby wszelkie pozytywne inicjatywy wprowadzane były w ekspresowym tempie. Poza tym biuletyn raz w roku z tego co pamietam
to żaden formalny problem więc czas najwyższy wydać w tym roku numerek;) i pochwalić sie nim na głównej stronie.

Jest jeszcze inicjatywa z nowym logo także jak tylko,ktoś chce sie wykazać i ma jakieś talenta to jest szansa.

Co do informacji o patronie to skoro artykuł był napisany do biuletynu TPZN to uważam, ze nie ma najmniejszej potrzeby pytania sie autora o zgodę na wyodrębnione tegoż artykułu na stronie. Forum i biuletyn to poniekąd to samo ciało.

Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2013, 17:28:29 wysłana przez qcho »
jarek

pasjonatort

• Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • TPZN 080
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marzec 2013, 21:52:18 »
Odnośnie braku informacji o patronie TPZN to faktycznie pewna gafa, którą można szybko naprawić, bo wystarczy i należy w widoczne miejsce wstawić artykuł, o którym była mowa.
Ktoś mądrze zauważył, że jeśli artykuł został zamieszczony w BI to niejako autor udzielił pozwolenia na korzystanie z jego pracy przez TPZN.

Co do sugestii, że na forum mało się dzieje to obserwując to z boku jako forumowicz a nie członek TPZN i porównując do innych forum numizmatycznych widzę zdecydowaną przewagę
tego miejsca. To tutaj wiele tematów żyje a posty są na wysokim poziomie merytorycznym. Za co dziękuję i gratuluję wszystkim osobom.
Na pozostałych forach może więcej pojawia się wiadomości, ludzie są aktywniejsi ale gdy oddzieli się całą lawinę tematów inwestycyjnych to będzie bardzo widoczne jak
mało dzieje się w pozostałych kwestiach.
Nie problemem byłoby pójść w ilość i rzucać hasła "ile", "co"...ale jak mądrze napisał Pan Lech nie potrzebujemy tu tsunami, które zakryje wiele interesujących i ważnych dyskusji.

Jeśli chodzi o BI.
Fajnie gdyby coś takiego nadal istniało ale powinno być widoczne na honorowym miejscu, dostępne dla każdego.
Jednak istnienie BI chyba nie jest najważniejsze a nasze tematy, myśli, wymiana poglądów odnośnie naszej pasji.

Przepraszam za wtrącanie się w wewnętrzne sprawy TPZN ;-)
Norbert

harpsycho

• Gaduła
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Marzec 2013, 01:18:40 »
Wtracanie sie nigdy w zasadzie nie szkodzi - az tak chyba nie dajemy uzytkownikom spoza grona czlonkow TPZN do zrozumienia, ze ich prawa wypowiedzi mialyby byc ograniczone...  :D

A tak na marginesie pozwolilem sobie podrzucic slawetny artykul bobi68. Moze by Kol. Admin go przypial na gore dzialu, bo ja nadal nie wiem jak sie to robi...  8)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho

Glider

• Stały bywalec