Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:59:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Uwaga z forum Allegro  (Przeczytany 27193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marca 2013, 20:28:31 »
No faktycznie :( Kolega z cafe ma racje. Nasz patron a u nas żadnej informacji o nim niestety.
Sam wiem o nim tylko tyle co z Numipedii. Może posiada ktoś więcej informacji??
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2013, 20:39:25 wysłana przez swist@k87 »

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marca 2013, 23:04:05 »
Nie jestem członkiem towarzystwa, ale według mnie od jakieś czasu nie dzieje się tutaj najlepiej pod wieloma względami. Nie dlatego, że dzieje się źle, ale dlatego, że nie dzieje się nic. Biuletyn zawieszony, władze TPZN mało aktywne. Proszę zwrócić uwagę , że np. obecnie członkostwo w Towarzystwie absolutnie nic nie daje i nic z niego nie wynika. Żadnych obowiązków i żadnych praw. Jest wiele takich kwestii. Drodzy koledzy, jeśli staniecie w miejscu to prędzej czy później ludzie przestaną tutaj przychodzić. Przerabiałem to kiedy zajmowałem się forami różnej natury. Nie piszę tego złośliwe, ale z wiarą, że to miejsce może być jednym z najlepszych w sieci pod względem merytorycznym. Może nie jest to właściwy temat, ale taka refleksja przyszła mi na myśli kiedy Pan Rafał wytkną tą sprawę z biografią patrona.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Marca 2013, 00:29:31 »
Najlepiej by było podpiąć gdzieś na głównej stronie artukuł kolegi bobi68 o Tadeuszu Kałkowskim z
biuletynu TPZN nr 3/2010.
Myślę, że informacje tam zawarte powinny wystarczyć, jeśli chodzi o naszego patrona.
jarek

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Marca 2013, 09:15:10 »
Rzym zgodzę się, że ma tutaj wybitnie mocną pozycję, ale już każdy inny "obszar" niekoniecznie. Najbardziej mi tego biuletynu szkoda. Ilość wejść pewnie jest na stabilnym poziomie. Ja bym jednak nie bronił tego co jest, ale robił coś, żeby było, więcej i tutaj wracamy do kwestii biuletynu. W każdym razie może już za bardzo zaangażowałem się w temat, który mnie niedotyczący, bo to wewnętrzne sprawy Towarzystwa.

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Marca 2013, 10:03:53 »
Najlepiej by było podpiąć gdzieś na głównej stronie artukuł kolegi bobi68 o Tadeuszu Kałkowskim z
biuletynu TPZN nr 3/2010.
Myślę, że informacje tam zawarte powinny wystarczyć, jeśli chodzi o naszego patrona.

To jest moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marca 2013, 10:04:32 »
Rzym zgodzę się, że ma tutaj wybitnie mocną pozycję, ale już każdy inny "obszar" niekoniecznie. Najbardziej mi tego biuletynu szkoda. Ilość wejść pewnie jest na stabilnym poziomie. Ja bym jednak nie bronił tego co jest, ale robił coś, żeby było, więcej i tutaj wracamy do kwestii biuletynu. W każdym razie może już za bardzo zaangażowałem się w temat, który mnie niedotyczący, bo to wewnętrzne sprawy Towarzystwa.

A zaczęło się trochę psuć jakiś rok temu gdy pojawiła się dyskusja na temat rejestracji Towarzystwa i sposobu wydawania BI. Od tamtej pory panuje tutaj marazm, mało się dzieje. Można przestudiować dyskusje na ten temat w dziale "Sprawy organizacyjne TPZN"

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,4738.0.html

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,4727.0.html

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,4801.0.html

Moim zdaniem trzeba coś posunąć do przodu żeby nie stać w miejscu, bo jak wiemy ten kto się nie rozwija ten się cofa.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marca 2013, 12:28:06 »
Mija czas mojej kadencji

praktycznie nikt przez ten czas nie zgłaszał do mnie żadnych zastrzeżeń, uwag pochwał lub nagan odnośnie funkcjonowania tworu TPZN. Odnosiłem wrażenie, że nie ma najmniejszego sensu, by panowała tu jakaś władza w formie triumwiratu i pomocników, wystarczy nam administrator i kilku pomocników, by utrzymać jakiś względny porządek. Przynależność do tpznu zrzesza ludzi pasjonatów zbierających interesujących się monetą bardziej niż zwykły kolekcjoner odhaczający ją w swoim katalogu. Była Przez rok jedna osoba zgłaszająca mi artykuł do biuletynu, nad  którym nie mam władzy, redaktorem jest nasz poprzedni prezes rara_avis - miałem ochotę zrobić zin, coś anarchistycznego mniejszego pamfletu wymykającego się regularności takiej jaką narzucił już wychodzący gruby i bardzo ciekawy spod ręki poprzedniego prezesa BI.

Właśnie odnośnie Patrona jest tu racja! Brak tego artykułu można chyba łatwo naprawić. Próbowałem skontaktować się z bobi68 po opublikowaniu artykułu, niestety nie udało się, a chciałem prosić go o zgodę na zamieszczenie tego na forum. Od tego momentu nie pojawił się na forum.

Każdy z nas mających i nie mających stanowisko może swobodnie wypowiedzieć swoją wolę o funkcjonowaniu TPZN, zgłaszaniu uwag i pomysłów do zarządu. Nic takiego nie miało miejsca, co dla mnie jest znakiem, że nie mamy potrzeby, by taki twór władzy był sensowny, możemy działać jak każde inne forum. W tym momencie czekam na propozycje, czy jest ochotnik mający sporo czasu i przede wszystkim chęci by odświeżyć forum swoim duchem pozytywnych działań, by pokazać, że jednak jesteśmy i mamy plany na przyszłość. 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marca 2013, 13:06:32 »
Moim zdaniem nikt tutaj nie będzie "winił" triumwiratu. Po prostu cześć towarzyszy i forumowiczów przestało się interesować tym co tutaj się dzieje. Może im się znudziło forum, może mają za mało czasu...
Dlatego uważam że jakieś drobne zmiany mogły by ich ponownie zachęcić do udziału w życiu forum.
Ale na ten temat powinni się wszyscy wypowiedzieć.

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marca 2013, 13:48:50 »
Dlatego uważam że jakieś drobne zmiany mogły by ich ponownie zachęcić do udziału w życiu forum.
Ale na ten temat powinni się wszyscy wypowiedzieć.

Już nie raz próbowałem na podobne tematy związane z działalnością TPZN wszcząć jakąś dyskusję i niestety nie jest to łatwe - i dlatego m.in. osobiście jestem wielkim przeciwnikiem demokracji na forum  ;)

Poza tym jak na mój gust ruch jest tutaj całkiem spory i proszę jeszcze wziąć pod uwagę, że w zasadzie nie ma tu wątków inwestycyjno-handlowych, które napędzają "dyskusje" na wielu innych forach numizmatycznych.

Jeśli ożywienie forum miałoby skutkować najazdem setek "inwestorów", to jest raczej jestem przeciw.

Popieram  ;D

Pozdrawiam
Piotr
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 13:12:46 wysłana przez zenonmoj »

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marca 2013, 14:13:25 »
ruch na forum jest całkiem w porządku. Nie ma tu inwestycyjnego szumu, i to cieszy. Mamy stałe wątki które podchwyciły i to wielki plus, dzięki nimi i nam piszącym jesteśmy rozpoznawani, rozpoznawane jest forum. Przez te kilka lat zgromadziliśmy się i nawiązaliśmy wspólne tematy, które są dla nas ważne i w tym momencie zgadzam się, że tworzenie by wspólnie gadać o numizmatyce nie potrzeba nam przynależności członkowskiej ani władzy triumwiratu. Po latach widać co daje wirtualne tworzenie takiego tworu, nie sprawdza się. Zarejestrowanie też się nie sprawdzi, naniesie większe obciążenia niż sobie tego życzymy. Jak ktoś chce przynależeć do PTNu czy innych towarzystw z siedzibą to nie ma przeszkód. Jestem gotów znieść władzę, bez niej forum będzie funkcjonować jak dawniej, a może nawet lepiej.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Julek C

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 570
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Marca 2013, 14:38:02 »
ruch na forum jest całkiem w porządku. Nie ma tu inwestycyjnego szumu, i to cieszy. Mamy stałe wątki które podchwyciły i to wielki plus, dzięki nimi i nam piszącym jesteśmy rozpoznawani, rozpoznawane jest forum. Przez te kilka lat zgromadziliśmy się i nawiązaliśmy wspólne tematy, które są dla nas ważne i w tym momencie zgadzam się, że tworzenie by wspólnie gadać o numizmatyce nie potrzeba nam przynależności członkowskiej

 Jako nie członek TPZN  zgadzam się  w pełnej rozciągłości z kol . Maćkiem .  Największą wartością tego towarzystwa jest forum i jego otwarta formuła . Trzeba pamiętać , że " lepsze jest wrogiem dobrego " . Nie wiem czy pamiętacie jak po zmianach na Cafe Allegro  , wymitoło stamtąd użytkowników , i poziom dyskusji merytorycznej spadł do koszmarnie niskiego poziomu . Wiem po sobie , że jeśli coś dobrze funkcjonuje to majstrownie przy tym może przynieść większe szkody niż pożytek .

Rzym zgodzę się, że ma tutaj wybitnie mocną pozycję, ale już każdy inny "obszar" niekoniecznie.

Tu się nie zgodzę . Wartość merytoryczna dyskusji w dziale Polska Królewska   , stoi na równie wysokim poziomie jak Starożyty Rzym i śmiem twierdzić , że specjalistów na tak wysokim poziomie na ma na żadnym innym forum .

Ja w każdym razie chcę podziękować Kolegom za to , że mnie przygarneliście , nie pożałowaliście dobrego słowa i obiecuję tym samym się odwdzięczać .
Pozdrawiam .
Janusz
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2013, 14:42:24 wysłana przez Julek C »

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Marca 2013, 14:43:51 »
Władza jest dobra - powinna nawet mieć więcej uprawnień i inicjatyw niż do tej pory  :) Sama działalność i ruch na forum jest również w porządku.

Ogólnie patrząc okiem umysłu ścisłego największym może nie tyle problemem co raczej przypadłością forum jest ,,rozmemłanie" przy podejmowaniu jakichkolwiek najprostszych nawet decyzji dotyczących funkcjonowania - sama droga od wysunięcia jakiegoś pomysłu, poprzez dyskusję na ten temat, głosowanie, wprowadzenie w życie itp. trwa niebotycznie długo  >:(

Uważam, że sprawa powinna być znacznie bardziej uproszczona - mam ciekawy pomysł, rzucam go na szybkie, kilkudniowe głosowanie - wszystko w jednym wątku w specjalnym dziale ,,Głosowania" - większość biorących udział decyduje i wprowadzamy jakieś zmiany / decyzje. Żadnych dodatkowych dyskusji o pomyśle, żadnych wątków przygotowawczych itp.
No ale to tylko moje zdanie - większość osób na forum to zapewne humaniści, więc pewnie zaraz powstanie półroczna dyskusja na temat usprawnienia i wdrożenia powyższego pomysłu  >:(  ;D ;D ;D

Pozdrawiam serdecznie
Piotr
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2013, 14:45:37 wysłana przez Piotr-p40 »

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Marca 2013, 17:20:28 »
Osobiście podoba mi sie formuła forum z członkami TPZN oraz pozostałymi użytkownikami.
Jakoś mnie nawet ta forma ujęła  tym bardziej, ze wiedza merytoryczna w zakresie szeroko pojetej numizmatyki jest moim zdaniem ogromna, bez porównania z jakimkolwiek innym publicznym miejscem w sieci.

Rzeczywiście podejmowanie decyzji przebiega zbyt powoli jak na mój gust i najpewniej jest związana z brakiem czasu osób do których należy.

Jak na razie mamy statut TPZN i formalnie powinnismy sie go trzymać - to w kwestii ewentualnych zmian co do głosowania w sprawie nowych inicjatyw, zmian na forum itp itd.

Oczywiście status można zmienić lub znieść, ale formalnie należałoby to zrobić najpierw.

Brakuje mi wydawania biuletynu do którego przygotowałem kilka artykułów a i chętnie napisałem kilka dalszych, ale cóż bez niego tez można żyć :)

Z reszta biuletyny miałyby większy sens gdyby był do nich bezpośredni dostęp na głównej stronie.
Dlaczego ludziska maja szperac po chomikach i je wyszukiwać? Cóż stoi na przeszkodzie aby uwidocznic je wręcz na honorowym miejscu i dać bezpośredni dostęp?

Co do otwartości i pozyskiwania nowych użytkowników to byłbym tutaj delikatnie ostrożnym. Pasja do monet to swego rodzaju hermetyczne zamiłowanie wymagające naprawdę dużego poświęcenia czasu, pieniędzy (niestety tez) i pokory. Masa ludzi patrzy tylko jak kupić tanio i sprzedać drogo w międzyczasie szukajac  informacji od takich jak my jak to zrobić.

Reasumujac pozostałbym przy obecnej formule zmieniając statut TPZN tak aby wszelkie pozytywne inicjatywy wprowadzane były w ekspresowym tempie. Poza tym biuletyn raz w roku z tego co pamietam
to żaden formalny problem więc czas najwyższy wydać w tym roku numerek;) i pochwalić sie nim na głównej stronie.

Jest jeszcze inicjatywa z nowym logo także jak tylko,ktoś chce sie wykazać i ma jakieś talenta to jest szansa.

Co do informacji o patronie to skoro artykuł był napisany do biuletynu TPZN to uważam, ze nie ma najmniejszej potrzeby pytania sie autora o zgodę na wyodrębnione tegoż artykułu na stronie. Forum i biuletyn to poniekąd to samo ciało.

Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2013, 17:28:29 wysłana przez qcho »
jarek

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Uwaga z forum Allegro
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Marca 2013, 21:52:18 »
Odnośnie braku informacji o patronie TPZN to faktycznie pewna gafa, którą można szybko naprawić, bo wystarczy i należy w widoczne miejsce wstawić artykuł, o którym była mowa.
Ktoś mądrze zauważył, że jeśli artykuł został zamieszczony w BI to niejako autor udzielił pozwolenia na korzystanie z jego pracy przez TPZN.

Co do sugestii, że na forum mało się dzieje to obserwując to z boku jako forumowicz a nie członek TPZN i porównując do innych forum numizmatycznych widzę zdecydowaną przewagę
tego miejsca. To tutaj wiele tematów żyje a posty są na wysokim poziomie merytorycznym. Za co dziękuję i gratuluję wszystkim osobom.
Na pozostałych forach może więcej pojawia się wiadomości, ludzie są aktywniejsi ale gdy oddzieli się całą lawinę tematów inwestycyjnych to będzie bardzo widoczne jak
mało dzieje się w pozostałych kwestiach.
Nie problemem byłoby pójść w ilość i rzucać hasła "ile", "co"...ale jak mądrze napisał Pan Lech nie potrzebujemy tu tsunami, które zakryje wiele interesujących i ważnych dyskusji.

Jeśli chodzi o BI.
Fajnie gdyby coś takiego nadal istniało ale powinno być widoczne na honorowym miejscu, dostępne dla każdego.
Jednak istnienie BI chyba nie jest najważniejsze a nasze tematy, myśli, wymiana poglądów odnośnie naszej pasji.

Przepraszam za wtrącanie się w wewnętrzne sprawy TPZN ;-)
Norbert

 

R E K L A M A
aukcja monet