Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:53:59

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?  (Przeczytany 46381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo!

Znany części z Was uczestnik większości edycji TWNA, dyrektor Muzeum w Brodnicy, Marian Marciniak, zaproponował, by kolejną letnią edycję zrobić w jego mieście i połączyć ją z wystawą monet antycznych. Co Wy/Państwo na to? Czy bylibyście skłonni przyjechać na początku września do stolicy Pojezierza Brodnickiego, czy może przenieść termin VII edycji TWNA na sierpień? A może wolelibyście pozostać przy Toruniu? Czekam na wszelkie Wasze/Państwa sugestie.

Pozdrawiam cordialiter

Bartosz Awianowicz
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2017, 19:46:46 wysłana przez TomekP »

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwietnia 2013, 15:56:29 »
Carae omnia

Jestem za połączeniem z wystawą! Od tak dawna chcę się wyrwać choćby na chwilę i spotkać się tam z Wami na TWNA.

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Eneasz

  • TPZN 075
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 630
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwietnia 2013, 16:06:59 »
Pomysł połączenia Warsztatów z wystawą - całkiem przyjemny. Na ogół liczba i różnorodność monet, które można zobaczyć czy nawet poobracać w ręku na Warsztatach znacznie przekracza zawartość wielu wystaw numizmatycznych. :)
Szkoda, że Brodnica jest jeszcze dalej od Wrocławia niż Toruń, ale w sierpniu dałbym radę. Osobiście (ze względu na urlop) jestem bardzo za sierpniem.
Pozdrawiam,
Przemek

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwietnia 2013, 17:49:55 »
Pomysł z Brodnicą w sumie bardzo ciekawy i kuszący. Muzeum, wystawa monet i interesujące zapewne miasto...

Tylko jak to wygląda konkretnie od strony kwatermistrzowskiej. Baza noclegowa, gastronomia? Możesz Bartku naświetlić jakąś ewentualną roboczą wizję?

Kwestia dojazdu... Do Torunia ludzie nie miewali problemów z dotarciem, nawet przy pomocy sławetnych kolei polskich. Jak sieć połączeń wygląda z Brodnicą - powinniście ten aspekt również wziąć pod uwagę. Nie martwię się o siebie, bo jeśli już, to i tak dotrę autem i pod tym względem nie robi mi wielkiej różnicy Toruń, czy Brodnica. Jednak spora część zawsze docierała pociągiem.

Termin wrześniowy chyba już się zakorzenił na dobre w pamięci i zwyczajach bywalców warsztatowych. Ewentualne przesunięcie na sierpień może spowodować kolizje z planami urlopowymi w okresie wakacji.


nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwietnia 2013, 18:58:26 »
Patrzę na rozkład z Warszawy i jest pod tym względem słabo, minimum trzy przesiadki, do tego ponad 8 godzinna podróż... W lini prostej do Brodnicy z Warszawy bliżej niż do Torunia, normalnie ta kolej strasznie na około jedzie, jak patrzę na warianty dojazdu, pod tym względem słabo podróż wypada 8-10 godzin jazdy, dla samochodu to ponad 2 godziny jazdy
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

MarekD

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Collectio subaeratorum
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwietnia 2013, 20:26:57 »
Mnie się pomysł połączenia Warsztatów z wystawą w muzeum bardzo podoba. Także ciekaw jestem bazy noclegowej... coś na ten temat trzeba napisać. Ciekaw jestem co to ma być za wystawa? Czy zbiorów muzeum w Brodnicy czy też może naszych??? Ale zimą w Toruniu? W tym roku nie dotarłem (bardzo mi szkoda) ale nic nie zastąpi Polonii w mroźną noc...
Pozdrawiam Wszystkich - MarekD

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwietnia 2013, 23:17:07 »
Salvete!

Dojazd najlepszy byłby łączony - do Torunia pociąg, z Torunia autobus najlepiej toruńskiej Veolii (jedzie się średnio półtorej godz.). Ponieważ Marian, jak część z Was wie, interesuje się głównie monetami okresu republiki rzymskiej, właśnie im miałaby być poświęcona wystawa i miałaby być to wystawa z naszych zbiorów (samo muzeum zbiorów monet antycznych nie posiada). Co do hotelu, ponoć gwarantuje noclegi w standardzie nie gorszym niż w Toruniu w lepszych cenach dzięki współpracy z urzędem miasta. Jeśli większość z Was byłaby skłonna wziąć udział w eksperymentalnej sesji wyjazdowej TWNA, zacznę rozmawiać z Marianem o konkretach logistyki.
Natomiast edycje lutowe niezmiennie będą w Toruniu. W lutym jest zdecydowanie za zimno, by ryzykować odleglejsze lokalizacje, poza tym, jak wiecie, w lutym mamy zawsze więcej doktorantów i studentów, co jest dodatkowym argumentem za pozostawieniem edycji zimowej w murach UMK.

Czekając na dalsze opinie, uwagi, sugestie, pozdrawiam serdecznie

B. A.

drWho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 40
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwietnia 2013, 23:20:51 »
Dobry wieczór.
Ponieważ wyjazd z kraju przesunął mi się na przyszły rok, to planuję wybrać się na kolejną edycję warsztatów. Dla mnie w sumie termin sierpniowy jest lepszy, za to zdecydowanie bardziej pasuje mi Toruń. Chyba, że ktoś, kto jedzie autkiem mnie przygarnie lub bedzie w miarę sensowny dojazd.

Pozdrawiam
Piotr

MM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwietnia 2013, 20:46:59 »
Witam Szanownych Forumowiczów!

Zostałem niejako wywołany do odpowiedzi przez Bartka, któremu do pewnego czasu proponowałem zorganizowanie Warsztatów w Brodnicy.
 Technicznie gwarantuję przygotowanie sali i przerw kawowych na takim samym lub lepszym poziomie jak w Toruniu. Również hotele brodnickie w niczym nie ustępują toruńskim (a zwłaszcza temu na P). Na życzenie "warsztatowiczów" mogę zarezerwować "cały" hotel tylko dla nas (w terminie wrześniowym). Także ceny hoteli są u nas przystępniejsze. To samo dotyczy restauracji.
Dojazd do Brodnicy koleją można sobie z góry darować. Dla "niezmotoryzowanych" polecam komunikację autobusową. Z Torunia i Warszawy nie ma większych problemów. Z Warszawy autobusy odchodzą z Dworca Zachodniego (zatrzymują się też przy Dworcu Centralnym) przejazd trwa ok. 3,5 godziny, z Torunia 75 minut. Samochodem z Warszawy jedzie się trochę ponad 2 godziny.
Jeśli ktoś musi korzystać z usług PKP to proszę sprawdzić możliwość dojazdu do Jabłonowa Pomorskiego (węzeł kolejowy 20 km od Brodnicy). Z Jabłonowa busem do Brodnicy.

W sprawie wystawy w Muzeum w Brodnicy rozmawiałem z Andrzejem (MUTAXI) oraz Bartkiem i mam ich zgodę na udostępnienie kolekcji monet Republiki. Ja oczywiście dołożę swoje. Może z tego wyjść całkiem interesujący przegląd wczesnego mennictwa Rzymu. (ta wystawa trwałaby ok. 1 miesiąca)
Mam również możliwość pokazania tego co ewentualnie przywieziecie ze sobą aby pochwalić się zbiorami - w zabezpieczonych gablotach - po Warsztatach do zabrania.

Na koniec wypada się przedstawić:

Zbieram "republikę",  Filipa Araba z rodziną, zamykam powoli mennictwo Viminacium (brązy).

pozdrawiam wszystkich forumowiczów
i zapraszam do Brodnicy

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Kwietnia 2013, 18:32:17 »
Pomysł warsztaty + wystawa przedni. Wrzesień lepszy od sierpnia - może wreszcie mi się uda... Jednak, gdy pomyśle, że trzeba jechać jeszcze dalej... Już sam dojazd do Torunia środkami komunikacji spóźnionej to (ze Śląska) średnia przyjemność, telepanie się własnym autkiem też nieciekawe... Może jednak Toruń?
ZM

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Kwietnia 2013, 12:38:44 »
Drodzy Koledzy, Szanowni Panowie!

Przyznam, że mam problem, bo głosy są jednak podzielone. Na organizację TWNA w Brodnicy Marian namawia mnie już od ponad roku i, przyznaję, ma mocne argumenty. Profesjonalna wystawa monet republikańskich z naszych zbiorów, a zapewne też broszura z opisem wystawy byłyby znakomitą pamiątką. Z drugiej jednak strony w pierwszy weekend września będę za granicą, w drugi (tradycyjny termin letnich edycji TWNA) przynajmniej przez jeden dzień będę w Bydgoszczy na konferencji, zatem Toruń byłbym dla mnie wygodniejszy. Mimo to gotów byłbym dojeżdżać również do Brodnicy. Żeby jednak ostatecznie podjąć decyzję, chciałbym usłyszeć Wasze / Państwa wstępne deklaracje co do przyjazdu do Torunia lub Brodnicy: czy preferowanie tradycyjnego miejsca oznacza niemożność przyjazdu do Brodnicy i odwrotnie?

Pozdrawiam cordialiter

B.A.

drWho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 40
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Kwietnia 2013, 18:25:29 »
Gdzie by nie było i tak przyjadę.
Pozdrawiam.
Piotr.

Eneasz

  • TPZN 075
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 630
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwietnia 2013, 20:57:30 »
Gdzie by nie było i tak przyjadę.
Gdyby było w sierpniu, to też przyjeżdżam, bez różnicy gdzie. Brodnica - dla urozmaicenia - czemu nie? Jeśli wrzesień, to nie wiem jeszcze, czy uda mi się tym razem wyrwać. Jeśli tak, to do Brodnicy i tak będę jechał przez Toruń (w czwartek raczej późniejszym wieczorem) i mogę kogoś podrzucić.
Jak się jedzie po południu, po pracy, to Toruń jest odczuwalnie bliżej Wrocławia ;)
Przemek

MarekD

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Collectio subaeratorum
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwietnia 2013, 21:29:29 »
Toruń jest super ale bardzo popieram pomysł organizacji kolejnej edycji w Brodnicy. Dla mnie i tak daleko (z Zamościa) a parę litrów paliwa nic tu nie zmienia. Mogę natomiast ew. chętnych zabrać po drodze - może wzajemna pomoc w tym temacie rozwiąże nasz problem? Wystarczy ustalić miejsca kontaktowe i gotowe. Pozdrawiam - MarekD

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Kwietnia 2013, 13:00:03 »
Dla mnie również bez większego znaczenia Brodnica, czy Toruń. Brodnica kusi, bo nie miałem jeszcze przyjemności tam zawitać. Perspektywa muzeum i wystawionych przy okazji Warsztatów monet republikańskich, nęci jeszcze większą magią. Problemem jak zwykle jest wolna luka w kalendarzu, ale z tym jest jeszcze czas powalczyć.

W przypadku Brodnicy, również mogę kogoś zabrać po drodze i odstawić w Toruniu w drodze powrotnej, jednak to już dalszy temat.

 
Bartku, czy masz już jakiś konkretny plan tematów na najbliższą edycję?


Pozdrowienia dla wszystkich Warsztatowców, tych stałych i tych przyszłych również :)

 

R E K L A M A
aukcja monet