Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:15:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?  (Przeczytany 46387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Drogi Tomku!

Szala przeważa się zatem na korzyść Brodnicy... W programie z pewnością znajdzie się republika rzymska, by był przynajmniej jeden wykład powiązany z tematyką wystawy. Z Grecji po Ptolemeuszach i rzymskim Egipcie będą najpewniej Seleukidzi i mennictwo Antiochii okresu cesarstwa. Jeśli Piotr będzie pewny swego udziału, mógłby przedstawić nam wprowadzenie do mennictwa antycznej Azji Środkowej. W sprawie szczegółów muszę się jednak jeszcze rozmówić z kolegami z IA, bo np. część konserwatorska w formule wyjazdowej stoi pod znakiem zapytania...

Pozdrawiam majowo wszystkich uczestników i sympatyków TWNA!

B.

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
witam,
Dla mnie też nie ma znaczenia Toruń czy Brodnica.
Problem jest z terminem, czy będzie to 5-7 września cz też 12-14 września - nie ukrywam, że optowałbym za tym drugim terminem.
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Piotrze!

5-7.09 nie jest dogodnym terminem również dla mnie. 12-14.09 jest na chwilę obecną najbardziej prawdopodobny.
Twój wpis świadczy o tym, że się wybierasz. Cieszę się niezmiernie :)

Pozdrawiam

B.


Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Czerwca 2013, 15:01:26 »
Salvete!

W końcu ustaliłem z Marianem ostateczny termin VII edycji TWNA na 12-14 września br. Ponieważ spodziewam się niewielu nowych uczestników (studenci i doktoranci zwykle wybierają termin lutowy, a grono aktywnych kolekcjonerów monet antycznych, jak się wydaje, powiększa się bardzo powoli) zrezygnujemy z czwartkowych wykładów wprowadzających, zastępując je dokładniejszą prezentacją na temat mennictwa republiki rzymskiej, które będzie obecne przez wszystkie dni w formie osobnej wystawy w Muzeum w Brodnicy. Plan na piątek i sobotę podam wkrótce...
Tymczasem (zwłaszcza kolegów z południa) zapraszam do Wiednia:

http://numismatik.univie.ac.at/home/aktuelles/

Pozdrawiam serdecznie!
Valete!

B.

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwca 2013, 07:23:48 »
Zapowiada się sympatycznie...termin też odpowiedni. ;) Teraz zostaje tylko kwestia bazy noclegowej i bazy gastonomiczno-napitkowej... :D

Pozdrawiam
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

MM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Czerwca 2013, 21:05:05 »
Witam,

ponieważ sprawa Warsztatów w Brodnicy wydaje się przesądzona proszę o deklaracje dotyczące noclegów. Postaram się załatwić je w hotelu STORK (trzygwiazdkowy) w specjalnej cenie.

Mam nadzieję, że również wystawa mennictwa Republiki z naszych (Andrzeja, Bartka, Marka i mojego) skromnych zbiorków zdobędzie Wasze uznanie.

Obok "stacjonarnej" wystawy republikańskiej mogę przygotować gabloty do indywidualnych prezentacji monet z kolekcji dla osób zainteresowanych na czas trwania Warsztatów.

Merytoryczna część Warsztatów odbędzie się w Pałacu Anny Wazówny (siostra Zygmunta III).

Po "spłynięciu" informacji n.t. rezerwacji powiadomię Szanownych Forumowiczów o szczegółach dotyczących dojazdu, lokalizacji obiektów itp.
Chętnie odpowiem na pytania.

serdecznie pozdrawiam MM

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Czerwca 2013, 12:28:10 »
Drodzy moi,
pomyślałem, że nie będę mógł sobie pozwolić na nieobecność na tak szacownej imprezie w tak szacownym gronie. Wobec tego zamierzam przybyć na Warsztaty do Brodnicy. Zadeklarowałem również Bartkowi gotowość do moderowania części dyskusji (w zakresie problemów prawnych, wykopaliskowych, konserwatorskich etc). Niestety nie będę mógł być od 12-tego rano, gdyż w tym samym czasie prowadzę rozprawy, ale zaraz po ich zakończeniu wsiadam w auto i jadę prosto do Brodnicy! (może ktoś jest chętny? zabieram z Warszawy za jeden uśmiech i hasło "warsztaty" ;)  Wasz Paweł

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Czerwca 2013, 19:09:35 »
Salvete!

Po konsultacjach z Marianem mogę w końcu ogłosić ostateczny program VII edycji TWNA (właściwie wyjątkowo BWNA ;)). Oto on:

12 września (rozpoczęcie o godz. 15.00):
- „Wprowadzenie do mennictwa republiki rzymskiej” (15.00-16.30)
- otwarcie wystawy monet republiki rzymskiej w Muzeum w Brodnicy (16.30-18.00)
13 września (od godz. 10.00 do 19.00, między modułami obiad – od 14.30 do 16.00):
- „Analizy metalurgiczne monet rzymskich od republiki do kryzysu III w. znajdowanych na terenie Polski” – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- „Analizy metalurgiczne antoninianów Filipa I Araba i jego rodziny” – 1 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- „Pozaekonomiczne wykorzystanie monet w starożytności” – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- panel dyskusyjny poświęcony prawnym aspektom poszukiwania, nabywania, sprzedaży, wwozu do Polski i wywozu monet – ok. 1,5 godz.
14 września (od godz. 10.00 do ok. godz. 13.30 obiad i zakończenie warsztatów):
- „Tzw. mennictwo imperatorskie” – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- „Konserwacja monet dla każdego. Perspektywa archeologa” – 1,5 godz. wykładu + 30 min. dyskusji.

Tym razem TWNA organizowane są we współpracy z Muzeum w Brodnicy i wyjątkowo odbędą się w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy (ul. Zamkowa 1).

Wśród prelegentów wyjątkowo zabraknie dra Marka Kołyszki, poza nim będzie jednak stała ekipa: nasz specjalista od spraw prawnych, sędzia Paweł Groński oraz dr hab. Bartosz Awianowicz, dr Krzysztof Jarzęcki idr Jacek Rakoczy. Dodatkowo wynikami swoich analiz monet Filipa Araba i jego rodziny podzielą się z nami doktoranci: Magdalena Rudzińska i Filip Marciniak.

Warunki uczestnictwa:
Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w warsztatach do 25 sierpnia 2013 r. Prosimy też o informację, czy będą Państwo uczestniczyć w całości, czy też w części przewidzianych zajęć. Jeśli przyjeżdżają Państwo jedynie na część warsztatów, prosimy o informację o konkretnych terminach.
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 140 zł za całość, 100 zł za dwa dni lub 70 zł za udział w wybranych modułach w ramach jednego dnia (w cenę wliczony obiad i materiały). Studenci ponoszą 50 % kosztów, tj. 70 zł za trzy, 50 za dwa lub 35 za jeden dzień uczestnictwa.
Prosimy o wpłaty najpóźniej do 25 sierpnia 2013 r. na konto Fundacji „Traditio Europae” w Volkswagen Bank Direct: 16 2130 0004 2001 0426 1574 0001 z dopiskiem: „darowizna na cele statutowe”.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Bartoszem Awianowiczem: bartosz.awianowicz@uni.torun.pl oraz (w sprawach zakwaterowania) z Marianem Marciniakiem, dyrektorem Muzeum w Brodnicy (muzeumwbrodnicy@onet.pl).

Wszystkich szczerze i gorąco zachęcam!

Valete

B.A.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipca 2013, 23:28:10 wysłana przez Hermogenes »

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Lipca 2013, 11:25:22 »
Salvete!

Wczoraj byłem w Brodnicy, by na miejscu omówić wszystkie szczegóły VII edycji TWNA, widziałem miejsce naszych obrad (tj. salę w Pałacu Anny Wazówny i, awaryjnie, salę na Zamku Brodnickim - części Muzeum w Brodnicy), miejsce naszej wystawy (Brama Chełmińska) i bazę noclegową - wszystko wygląda bardzo zachęcająco.
Odbyliśmy też z Marianem kilka ważnych rozmów, dzięki czemu m.in. uczestnicy brodnickiej edycji TWNA na hasło: "warsztaty numizmatyczne" uzyskają w Hotelu Stork specjalną, promocyjną ceną: 100 zł za jedynkę, 150 zł za dwójkę.

Tymczasem życzę udanych wakacji!

Valete!

B.A.
 

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Lipca 2013, 16:39:21 »
Tam w programie jest zabawny błąd bo wychodzi że warsztaty potrwają pół roku  ;)
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Lipca 2013, 23:28:42 »
Rzeczywiście! Już poprawiłem, oczywiście w lutym będzie już VIII edycja, znów w Toruniu...

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Lipca 2013, 08:06:31 »
Cytuj
uczestnicy brodnickiej edycji TWNA na hasło: "warsztaty numizmatyczne" uzyskają w Hotelu Stork specjalną, promocyjną ceną: 100 zł za jedynkę, 150 zł za dwójkę.

Hotel rezerwować indywidualnie, czy podać akces do któregoś z organizatorów?

Pozdrawiam,
Tomek

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Lipca 2013, 09:46:05 »
Już parę razy się przymierzałem do wyjazdu na warsztaty i nic z tego nie wychodziło. Teraz akurat mam wolny wrzesień (no prawie wolny;) ) i mógłbym się wybrać:) W związku z tym mam dwa pytania. Pierwsze dotyczy hotelu, jest jakaś bardziej studencka opcja zakwaterowania w Brodnicy? W Toruniu mógłbym liczyć na akademik,a Brodnica.. Hmmm.. :) Ewentualnie może wybiera się jakiś student (lub ktoś zainteresowany wersją ekonomiczną ;) ) i byłby chętny na dwójkę ? Druga to dojazd. Jechałby ktoś przez Lublin, ewentualnie mógłbym dojechać do Warszawy i byłby skłonny zabrać jedną osobę do Brodnicy?
Pozdrawiam,
Paweł
\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

MarekD

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 111
    • Collectio subaeratorum
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Lipca 2013, 14:24:13 »
Będę jechał z Zamościa przez Lublin skąd zabieram syna. Jeśli potrzeba - podwiozę chętnie. POzdrawiam wszystkich.

drWho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 40
Odp: VII edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zmiana miejsca?
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Lipca 2013, 08:27:29 »
Cytuj
uczestnicy brodnickiej edycji TWNA na hasło: "warsztaty numizmatyczne" uzyskają w Hotelu Stork specjalną, promocyjną ceną: 100 zł za jedynkę, 150 zł za dwójkę.

Hotel rezerwować indywidualnie, czy podać akces do któregoś z organizatorów?

Pozdrawiam,
Tomek

Chciałbym przyłaczyć się do pytania.
Pozdrawiam
Piotr

 

R E K L A M A
aukcja monet