Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 10:20:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !  (Przeczytany 26732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« dnia: 14 Kwietnia 2009, 12:26:24 »
Witam :-)

rozeslalem wczoraj pierwszy numer Biuletynu Informacyjnego TPZN zawierajacy m.in. dane na temat najnowszych postanowien administracyjnych Towarzystwa, regulamin zaplanowanej na najblizsze dni aukcji literatury numizmatycznej na Forum oraz interesujacy artykul pod tytulem "Gryf" piora naszego Prezesa. Biuletyn zostal wyslany w pierwszej kolejnosci czlonkom TPZN wedlug aktualnej mailing-list, a nastepnie tym sposrod uzytkownikow Forum, ktorzy udostepnili swoje adresy e-Mail do wiadomosci publicznej.

Biuletyn Nr 1 bedzie ponadto do konca kwietnia dostepny online pod adresem:
http://www.marcdesimone.de/

Zachecam goraco wszystkich do lektury Biuletynu - przeczytajcie sami i udostepnijcie zainteresowanym z Waszego kregu! (Plik pdf ma niecale 0,5 MB i latwo go wyslac przyjaciolom).

Uzytkownicy Forum, ktorzy nie otrzymali biuletynu wczoraj (poniewaz nie mialem do dyspozycji ich adresu, albo tez adres figurujacy na liscie Forum sie zdezaktualizowal), a ktorzy pragna otrzymywac w przyszlosci na swoj adres e-Mail kolejne edycje biuletynu oraz inne biezace informacje TPZN, proszeni sa o przyslanie mi swojego aktualnego adresu e-Mail.

Zamierzam ponadto przed kazda kolejna wysylka aktualizowac moja liste o uzytkownikow Forum zarajestrowanych od momentu ostatniej wysylki (o ile podali swoje adresy e-Mail do wiadomosci publicznej) - nie mam natomiast zamiaru za kazdym razem kontrolowac calej listy ze wzgledu na ew. zmiany i uzupelnienia. Tak wiec w razie takowych zmian prosze Kolegow, ktorych by one dotyczyly o skontaktowanie sie ze mna z wlasnej inicjatywy. (Ostatnia uwaga dotyczy jak najbardziej rowniez zarejestrowanych czlonkow TPZN ;)).

Osoby niezainteresowane otrzymywaniem w przyszlosci naszych publikacji prosilbym rowniez o krotka wiadomosc w celu skreslenia ich z mailing-listy Forum :)

Pozdrawiam!



Marek

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwietnia 2009, 21:02:49 »
Znakomita Robota :)

Jeśli jest ktoś chętny do napisania czegoś o monetach, bądź tematem związanym z monetami i znakami na nich występującymi, czy wręcz coś o swojej pasji, zachęcam do zgłaszania prac. Najchętniej widział bym opracowania nigdzie wcześniej nie publikowane. Czy podoba Wam się ten pomysł?

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Vinn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Kwietnia 2009, 21:01:17 »
Dla mnie bomba :)
Maćku, ciekawy artykuł, czekam na wiecej;)
Tylko jeszcze raz uwaga co do czcionki, troszkę większa, tak zeby nie zlewały się literki i nie trzeba było powiekszać i skakać po stronie po powiększeniu ;)

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Kwietnia 2009, 22:55:42 »
Tak właśnie pracuję nad kolejnym artykułem z czasów głębokiego średniowiecza... nie chcę za dużo zdradzać, tyle wystarczy powiedzieć, że temat obejmie pewne monetki z VII/VIII wieku.
Gorąco zachęcam Was do pisania. Każdą pracę przyjmiemy, i zamieścimy. Mamy za sobą pierwszy numer, tak więc kolejny będzie jeszcze lepszy :-) liczę, że znacznie obszerniejszy, zawierający unikalne artykuły nigdzie wcześniej nie publikowane.

Popracujemy nad szatą graficzną, i oczywiście czytelnością Biuletynu.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Kwietnia 2009, 15:19:49 »
Dziękuję Panie Lechu za korektę, i jeśli coś, ktoś w przyszłości znajdzie bardzo proszę o uwagi, zależy mi na jakości tych artykułów.
Erratę dodam w kolejnym numerze wraz z dodatkiem na temat Gryfa z Fizjologa (Phisiologos) wczesnochrześcijańskiego tekstu anonimowego powstałego prawdopodobnie w II-IV wieku w Aleksandrii. Jak również wypis z Klaudiusza Eliana (170 - 230r.) Filozof, retor, literat, Rzymianin piszący po grecku. "O właściwościach Zwierząt".

Cytuj
Podejrzewam też, że DICCIONARIO UNIVERSAL DE LA MITOLOGIA O DE LA FABULA też Pan za kimś cytuje. No ale nie znam Pana biblioteki :-)

za Juan Edu Ardo Cirlot Słownik Symboli wyd. Znak, przekład Ireneusz Kania

Cytuj
A co do samego biuletynu, to proponowałbym obficiej wykorzystywać różne materiały z forum. Np. Pan Tomasz wklejał tutaj niezmiernie ciekawe posty z trudno dostępnym materiałem ilustracyjnym. Niechże to nie ginie w czeluściach wielostronicowych wątków!

Zapraszam Pana Tomasza do współpracy, jeśli wyrazi zgodę będzie nam bardzo miło :)

Cytuj
Jest tu też trochę ciekawych monetek ze zbiorów P.T. Forumowuczów zasługujących na pamięć. Może jakiś dział typu "moneta numeru"?

Tak, to bardzo słuszna uwaga! Zamieszczać będziemy w biuletynie monety nasze i naszych kolegów :)

Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy nad naszym biuletynem :)
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Eothain

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 125
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Czerwca 2009, 16:31:17 »
Witam serdecznie,
Przeglądam drugi Biuletyn i uważam, że jest świetny. Niestety nie "załapałem" się na numer pierwszy. Czy mógłby mi go ktoś podesłać? Mój mail: eothain92@wp.pl
Będę wdzięczny
Pozdrawiam! 

Dziękuję, widziałem w innym wątku
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca 2009, 19:04:45 wysłana przez Eothain »
Pozdrawiam,
Michał

rexilion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 47
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwca 2009, 15:29:55 »
Witam może ktoś umieścić jeszcze raz Biuletyn nr.1, ponieważ nie ma go już pod poprzednim linkiem.

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Czerwca 2009, 18:40:17 »
Wszystkie numery są dostępne na forum w przyklejonym wątku Biuletyn informacyjny TPZN. Są umieszczone w wiadomościach jako załączniki i można je stąd pobierać.

rexilion

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 47
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr 1 / 2009 już dostępny !
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Czerwca 2009, 19:13:25 »
Podziękował :)

 

R E K L A M A
aukcja monet