Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:20:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Finansowanie forum  (Przeczytany 12187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Finansowanie forum
« dnia: 14 Kwietnia 2009, 14:17:29 »

Ponieważ nie wszystkie osoby korzystające z forum otrzymały nasz Biuletyn Informacyjny, chcę zapowiedzieć przygotowywaną aukcję literatury numizmatycznej, która odbędzie się na naszym forum w dniach 18-26 kwietnia br. (w dziale SPRZEDAM, gdzie w przeddzień rozpoczęcia aukcji zostanie ogłoszony jej regulamin).
Zgodnie z informacją uzyskaną od Kolegi Prankstera, głównego administratora naszego forum, nadszedł coroczny termin wniesienia opłaty za korzystanie z serwera oraz opłaty za domenę.
W celu uzyskania środków na powyższe - niezbędne do dalszego funkcjonowania forum opłaty - Triumwirat proponuje przeprowadzenie na Forum TPZN aukcji literatury numizmatycznej (lub związanej z Naszymi zainteresowaniami), z której cały dochód zostanie przeznaczony właśnie na ten cel.
Wielu z nas zapewne znajdzie jakąś pozycję (książkę lub czasopismo), którą będzie mógł przeznaczyć na aukcję. Naszym zdaniem takie rozwiązanie nie tylko zapewni dalsze funkcjonowanie Forum TPZN, ale również niewielkim nakładem finansowym, da możliwość uzupełnienia własnej biblioteczki.
Udział w aukcji nie jest obowiązkowy i jest też zrozumiałe, że nie każdy ma akurat coś na zbyciu. Mamy jednak nadzieję, że ten ważny cel znajdzie zrozumienie i akceptację Kolegów, czego wyrazem będą zarówno wystawione pozycje, jak i chętni do ich zakupu (ja sam już obiecuję swój czynny udział w tej akcji).

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

tomboj7

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwietnia 2009, 16:49:33 »
Akcję popieram, sam chętnie coś zakupie. Proponuję drugą, prostszą formę zebrania pieniędzy na ten cel. Podanie numeru konta na które chętne osoby dobrowolnie wpłaciłyby np. 10 złotych. Jestem pewien że kilka może nawet kilkanaście osób wybierze taka formę.
Pozdrawiam Tomek
TPZN nr 32

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwietnia 2009, 21:05:49 »
Jestem dość sceptyczny do składek w formie wpłat na konto, chyba lepsza będzie forma aukcyjna. Zresztą zobaczymy jak to wyjdzie.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Etienne

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwietnia 2009, 09:44:51 »
Wg mnie aukcja jest lepszym rozwiązaniem niż podawanie numeru konta. W ten sposób jedni zrobią porządki i wesprą finansowanie forum a drudzy będą mieli możliwość uzupełnienia biblioteczki :)
Postaram się również coś przygotować.

Pozdrawiam, Paweł.
TPZN nr 004

tomboj7

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwietnia 2009, 11:56:27 »
Przecież jedno nie przekreśla drugiego.
Pozdrawiam Tomek
TPZN nr 32

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwietnia 2009, 17:26:51 »
... Ale zasadą jest, że nasz udział jest bezpłatny !  Forma aukcji daje mozliwość finansowania wydatków niezbędnych dla istnienia forum, przy czym można będzie przy okazji kupić coś "do poczytania". Tak więc osoby, które nie mają nic do wystawienia, a poczuwają sie do jakiegoś obowiązku - i chwała im za to !!! - mogą to zrealizować licytując wystawione przez innych czasopisma lub książki.

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Vinn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwietnia 2009, 23:22:45 »
ja bym jednak proponował podac numer konta do publicznej wiadomosci, zawsze znajdzie się ktoś kto nie kupi ksiązki/monety a te kilka złotych wpłaci.

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwietnia 2009, 06:26:57 »
Wypowiem się, jako korzystający z forum. Ja również myślę, że podanie konta jest dobrym rozwiązaniem. Aukcja - to bardzo dobra rzecz. Finanse mogą być zebrane, a korzyści jest i więcej. Jednak myślę, że wiele osób mogłoby wesprzeć Towarzystwo poprostu przelewem. I chyba nikt tutaj nie mówi o składkach, a raczej o dobrowolnych darowiznach. Taka forma wsparcia może być przecież dostępna przez cały rok. Może znajdzie się jeszcze jakiś sponsor z zewnątrz? TPZN by się poważnie rozwijać i działać z pewnością będzie potrzebował pewnych finansów.

I jeszcze ostatnia myśl. Może warto pomyśleć na przyszłość w finansowaniu forum o np. koszulkach/kubkach tego forum/towarzystwa. Zamówić gdzieś określoną ilość, ustalić trochę wyższą cenę na potrzeby opłacenia forum. Pewnie wielu by się skusiło...  ;)

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwietnia 2009, 07:36:33 »
Tak jak i Nabializm (wpis powyżej) jestem również przeciwny formie "składkowej".
Dajmy sobie szansę: najpierw zobaczymy co przyniesie aukcja !?

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Finansowanie forum
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Kwietnia 2009, 09:55:24 »
To ja mam połowiczne rozwiązanie. Przygotowuje sobie pewną płytę DVD zawierającą różne "ciekawostki" w PDF. Kto wpłaci poza aukcjami, ten dostanie tą płytę, tak w ramach podziękowania. Płyta jeszcze nie jest zapełniona, ale będzie na niej m.in. Kopicki i Krause. Oczywiście dorzucę ją również do książek, które sam wystawię.

Ale to dopiero po zakończeniu aukcji. Koszty nie są tak strasznie duże, kilka pozycji książkowych powinno je pokryć. Osobiście nie chcę, żeby wyszła jakaś nadwyżka na przyszły rok, ponieważ mam pewne plany, ale wyjawie je za jakiś czas dopiero, narazie powiem tyle, że chodzi o stały sponsoring.

« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2009, 10:37:15 wysłana przez Prankster »

 

R E K L A M A
aukcja monet