Aktualności:

• 15 Wrzesień 2019, 07:26:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zniszczone monety  (Przeczytany 2960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pmm2

• Nowy użytkownik
  • *
Zniszczone monety
« dnia: 26 Maj 2013, 14:31:48 »
Witam

Jestem tu nowy na forum więc jeżeli temat już był poruszany to przepraszam.

Od niedawna zacząłem zbierać monety, niestety posłuchałem rad pewnej osoby odnośnie czyszczenia, i teraz moje monety wyglądają jak na zdjęciach. Czy jest jakaś możliwość naprawy tych monet? Czyściłem je płynem "Scan Silver" (polecono m go w sklepie numizmatycznym).

http://zapodaj.net/images/25ef2c90fc471.jpg
http://zapodaj.net/images/ba48193b87dfa.jpg
http://zapodaj.net/images/3cba3cc294c65.jpg

Optimus_Prime

• Stały bywalec
Odp: Zniszczone monety
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj 2013, 17:42:05 »
W sumie mogę Panu tylko udzielić jednej dobrej rady.Jakby Pan wyczyścił dwu złotówkę Poniatowskiego płynem San SILVER to pewnie by jej nic nie było a tak proszę potraktować to zdarzenie jako dar od losu i bodziec do przemyśleń czy warto zajmować się takimi monetami jakie Pan zaprezentował.

petroniusz15

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • tam dom twój gdzie serce twoje
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Maj 2013, 20:57:01 »
kolego
zacząć od czegoś trzeba
zacząłeś od 2-złotówek , bywa
teraz jak juz do naszego0 forum trafiłes , rozejrzyj sie czym sie tu zajmujemy i spróbuj z tego zrobić uzytek : ukierunkować swoje zainteresowania numizmatyczne , wierze że twoja przygoda z monetkami dopiero sie zaczęła
powodzenia :)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Chalupski

• Stały bywalec
  • Zbierajmy monety!
    • Zbierajmy monety
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Maj 2013, 21:18:11 »
"Złote" dwuzłotówki źle znoszą czyszczenie.
I to niezależnie od tego, czym są czyszczone.
Jeśli już ktoś zdecydował się na ich kolekcjonowanie, to powinien przyjąć zasadę, że lepiej kupić nowy, ładny egzemplarz i pozbyć się starego (przed czyszczeniem).

Chętnie poznam nazwę sklepu "numizmatycznego", którego pracownik (a może nawet właściciel) zaleca płyn do czyszczenia SREBRA, jako odpowiedni do Nordic Gold (CuAl5Zn5Sn1).
Jurek

pmm2

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj 2013, 22:17:01 »
Dziękuje Panowie za dobre rady. Jeżeli chodzi o ten sklep to płyn polecił mi właściciel i mówił ,że sam czyści monety tym płynem. Jutro się tam przejdę i pokaże Mu efekty działania tego płynu. Ciekaw jestem co mi odpowie.

Kocio11

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2013, 16:35:30 »
Ale to nie pierwszy raz spotykam się że polecają ten płyn do 2 zł , znam klienta co ma całą kolekcję 2 zł tyle że czarną i płyn został polecony przez sklep numizmatyczny :( Wedle mnie jak czegoś się nie wie i nie wypróbowało to się nie poleca :)
Akcesoria numizmatyczne, banknoty , monety www.cndukat.pl

R E K L A M A
aukcja monet