Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:28:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Numizmatyka bez tajemnic  (Przeczytany 10935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dukacik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Numizmatyka bez tajemnic
« dnia: 10 Czerwca 2013, 11:13:38 »
Witam
Wszystkim początkującym oraz doświadczonym numizmatykom polecam książkę autorstwa Tomasz Witkiewicza i Krzysztof Wąsala - "Numizmatyka bez tajemnic". Książka jest o tyle dobra, że obaj autorzy są numizmatykami, więc dzielą się swoimi doświadczenia oraz fachowymi poradami. Tak, więc serdecznie polecam  :).

Pozdrawiam

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Odp: Numizmatyka bez tajemnic
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwca 2013, 14:58:32 »
Pan Tomasz Witkiewicz znany jest mi tylko z inwestowania w monety. A moim zdaniem numizmatyka i inwestowanie w numizmatykę nie idą w parze.

MirosławG

  • TPZN 076
  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Numizmatyka bez tajemnic
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwca 2013, 09:39:27 »
Kupiłem tą książkę i dla mnie początkującego laika w numizmatyce jest to pozycja bardzo pomocna , gdzie dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy między innymi jak przechowywać monety i dbać o nie . Może to dla doświadczonych kolegów jest śmieszne ale przy natłoku różnych towarów zachwalanych na allegro i w sklepach ciężko się połapać co jest dobre a co zwykłym naciąganiem naiwnych i początkujących . A dowiedzieć się nie ma gdzie jedynie na Forach :D

Jeronimo

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Złote monety - Numimarket.pl
Odp: Numizmatyka bez tajemnic
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpnia 2019, 14:50:17 »
Dzień dobry,
odkopuję temat, ponieważ chciałbym nabyć jeden egzemplarz. Nie jestem jednak pewien, czy jest warty swojej ceny. Czy w książce zawarte są faktycznie jakieś przydatne informacje, których nie znajdzie się w Internecie? Pozdrawiam!

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 750
Odp: Numizmatyka bez tajemnic
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sierpnia 2019, 16:06:45 »
Po pobieżnym przejrzeniu wybranych stron książki odnoszę wrażenie, ze przewertowanie tego (i innych) forum i zadanie kilku konkretnych pytań będzie miało co najmniej tyle samo wartości - oczywiście za wyjątkiem rozdziałów o inwestowaniu, bądź monetach "kolekcjonerskich".
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet