Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 19:52:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Seksualizmy Łacińskie - James N. Adams  (Przeczytany 4292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 2 720
Seksualizmy Łacińskie - James N. Adams
« dnia: 07 Września 2013, 22:25:23 »
Seksualizmy Łacińskie - James N. Adams wydawnictwo homini przekład Joanna Janik. Książka niesamowita, tak gęstej książki nie czytałem, w sensie nagromadzenia tylu przykładów. Kawał dobrej roboty [jestem w trakcie czytania, zajmie mi sporo czasu nim dotrę do końca, pomimo pikantnego tematu] książka przydatna dla tłumaczy dzieł antycznych, ale nie tylko, jest solidnym tak się wydaje materiałem, który nie da się w moim przypadku zapamiętać, tak wiem pamięć należało by ćwiczyć :) jest podzielona na rozdziały:
I) Wprowadzenie,
II) Mentula i Synonimy; 1) podstawowe wyrażenia obsceniczne, 2) Metafory, 3) Eufemizmy, 4) Rozmaitości, 5) Wybrane terminy fachowe, 6) Ogólne uwagi na temat określeń męskich genitaliów.
III) Określenia kobiecych genitaliów: 1) Cunnus, 2) Metafory, 3) Eufemizmy, 4) Rozmaitości, 5) Części kobiecych genitaliów.
IV) Culus i synonimy: 1) Terminy podstawowe (proste), 2) Metafory, 3) Eufemizmy, 4) Różności.
V) Słownictwo odnoszące się do aktów seksualnych: 1) Podstawowe wyrażenia obsceniczne i niektóre inne określenia bezpośrednie. 2) Metafory, 3) Metonimia, 4) Kilka eufemizmów o charakterze eliptycznym, 5) Słownictwo właściwe dla określania zachowań zwierząt, 6 Masturbor('onanizować się') i synonimy, 7 Substytut czasowników fellare i irrumare
VI) Zakończenie: 1) Odmiany socjolingwistyczne i kontekstualne, 2) Zróżnicowanie gatunkowe, 3) Zróżnicowanie chronologiczne, 4) Wpływ grecki
Dodatek: 1) Defekcja, 2) Oddawanie moczu, 3) Pedo i synonimy
Indeks, łaciński, grecki, ogólny.

http://www.homini.com.pl/index.php?s=karta&id=205
 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek


Ten watek nie ma jeszcze komentarzy.
 

R E K L A M A
aukcja monet