Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:19:34

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: nieznane monety Zygmunta Starego  (Przeczytany 4344 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

roberten

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
nieznane monety Zygmunta Starego
« dnia: 30 Października 2013, 16:28:17 »
Szanowni klubowicze!
Zbieram materiały do wydawnictwa na temat monet i medali Zygmunta Starego i poszukuję wszelkich informacji, a zwłaszcza zdjęć nieznanych odmian monet tego króla. Będę wdzięczny za każdą informację.
Pozdrawiam!

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: nieznane monety Zygmunta Starego
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2013, 16:47:02 »
Trudno odnieść się do Pana prośby ze względu na jej lakoniczny charakter. Proszę podać więcej informacji. Gdzie Pan będzie publikował i co a także jakie nominały Pana interesują. Mało konkretne zapytanie rodzi zwykle podobnej jakości odpowiedzi. Widziałem ostatnio na aukcjach online WCNu grosza z T-S zamiast S-T. Być może trafia on w Pana potrzeby.

roberten

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: nieznane monety Zygmunta Starego
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Października 2013, 17:09:22 »
Witam!
Ma Pan rację, więc więcej szczegółów: mam zamiar wydać książkę (katalog) dotyczący monet i medali Zygmunta Starego. Będzie to wydawnictwo niskonakładowe, zawierające opis panowania Zygmunta Starego, wprowadzone przez niego reformy monetarne oraz katalog monet koronnych, litewskich, pruskich, gdańskich, elbląskich oraz medali. Chcę umieścić w tym opracowaniu jak największą ilość dobrej jakości zdjęć, nie tylko w skali 1:1 ale i powiększeń, zwłaszcza monet rzadkich, dostępnych tylko w muzeach. Chcę też zawrzeć w niej jak najwięcej informacji na temat nowych odmian jego monet (tego grosza w WCN już znalazłem, dziękuję).
Jeśli coś jeszcze, proszę pytać :)

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: nieznane monety Zygmunta Starego
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Października 2013, 08:51:44 »
Z tego co wiem WCN nie pozwala obecnie powielać zdjęć monet z archiwum oraz z e-aukcji w jakichkolwiek publikacjach ( nawet non-profit).
Miałem z tym problem przy redagowaniu ostatniego Biuletynu. Jeśli się nic nie zmieniło to ciężko będzie dostać zgodę.
jarek

vittorio

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 181
Odp: nieznane monety Zygmunta Starego
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Października 2013, 09:09:18 »
Witam !
 Nie wiem czy kolega ma błędne informacje,czy też to ja jestem jakoś wyjątkowo uprzywilejowany,ale pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią.WCN udzieliło mi w przeszłości i zupełnie niedawno (w tym miesiącu) zgody na wykorzystanie zdjęć z monet z archiwum w moich publikacjach.
 Pozdrawiam.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: nieznane monety Zygmunta Starego
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Października 2013, 09:57:38 »
Moje informacje są z czerwca. Może coś się zmieniło na lepsze. Skoro Pan pisze, że pozwalają to super.

jarek

 

R E K L A M A
aukcja monet