Bibliotheca historica > Historia Polski

Orty Zygmunta III Wazy - Igor Szatalin

(1/4) > >>

pasjonatort:
Igor  Szatalin ORTY ZYGMUNTA III WAZY  –  drugie wydanie.

Pod koniec listopada zostanie opublikowane drugie wydanie katalogu Igora Szatalina „Orty Zygmunta III Wazy”.  Książka w porównaniu do pierwszej edycji została całkowicie przerobiona.
Opisano w niej ponad 750 wariantów ortów koronnych, toruńskich i gdańskich oraz dodano liczne ilustracje. Publikacja w pełnym kolorze, papier gruby, w twardej oprawie.
Żeby uzyskać więcej informacji oraz zobaczyć przykładowe strony proszę skorzystać z linku:

http://ortygdanskie.pl/?page_id=317

http://talers.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=201&Itemid=143

W tym temacie można zamówić książkę pisząc na mój adres mailowy lub przez pw.

Więcej informacji o cenie książki, płatności i dostawie - w najbliższej przyszłości.

pasjonatort:
Warto dodać, że główne rozdziały książki są w trzech językach (rosyjski-polski-angielski), a w samym katalogu przy opisach monet znajdują się odnośniki do krótkich przypisów.
Jeśli chodzi o orty koronne to na pewno jest to najpełniejsze opracowanie tych monet. Wartość tego widać po najbliższej aukcji WCN, gdzie w opisach monet, jako źródło podany został katalog I edycji.
Na poprzedniej aukcji AN, również w opisie orta koronnego został wymieniony ten katalog.
W nowym wydaniu również orty gdańskie są dokładnie opisane.

Optimus_Prime:
Norbercie, ja będę chętny na książkę:)

Ps. Rozumiem, że Gdańsk Ty opracowywałeś?

pasjonatort:
Dziękuję za wyrażenie chęci zakupu. Jak tylko będę miał książki to w pierwszej kolejności wyślę do Ciebie :)

Orty gdańskie opracowałem wspólnie z Igorem. Mój największy wkład to orty z 1608-1615 ;)
W tych rocznikach pojawił się pomysł i opracowałem podział według różnic w przerywnikach legend.
Dodatkowo po raz pierwszy został uwzględniony podział rewersu nie tylko na kropkę przy łapie niedźwiedzia, ale również w opraciu o jeden istotny szczegół rysunku.

pasjonatort:
Oficjalna cena to 50$

Ciekaw jestem czy ktoś zwrócił uwagę, że na przykładowej stronie katalogu o orcie 1615 jest pewna adnotacja.
To opis, o tym szczególe, który po raz pierwszy został wykorzystany w podziale rewersu. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej