Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:35:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pomoc w identyfikacji  (Przeczytany 8877 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Pomoc w identyfikacji
« dnia: 05 Listopada 2013, 21:54:41 »
Może ktoś widział coś takiego? Wygląda mi na XIX wieczny śląsk albo coś z Niemiec. Srednica to jakieś 25mm.

\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopada 2013, 22:09:17 »
Widział i to nie raz  ;), jest to nie nadany medal nagrodowy, w tym przypadku prawdopodobnie za "osiągnięcia w rolnictwie" lub podobną "konkurencję", ciężko będzie określić kraj z którego pochodzi, medal nie posiada żadnej sygnatury; stawiam jednak na Niemcy przed 1945 rokiem, osobiście nie spotkałem się z medalem nagrodowym związanym z rolnictwem wybitym w II RP.
Pozdrawiam Michał

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopada 2013, 22:37:20 »
... osobiście nie spotkałem się z medalem nagrodowym związanym z rolnictwem wybitym w II RP.
Było kilka takich medali, np.
1926 rok, Minister Rolnictwa i Dóbr Państwowych - Za pracę i zasługę,
1927 rok, Centralne Towarzystwo Rolnicze w Warszawie - Za pracę i zasługi w dziedzinie rolnictwa,
1928 rok, Wielkopolska Izba Rolnicza - Za dobre wyniki mleczności w 1927/28,
Łódzka Izba Rolnicza - Za owocną pracę.

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Listopada 2013, 09:46:35 »
Było, było tego sporo. Może dla przykładu wkleję nawet parę zdjęć:) Chodziło mi czy ktoś spotkał się konkretnie z taką sztuką. Szkoda,że nie ma grawerunku bo wiele by to pomogło we wskazaniu miejsca pochodzenia:)
Ma Pan może jakieś zdjęcia medalu za wyniki w mleczności? Takiego nie widziałem.
\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopada 2013, 11:12:59 »
... osobiście nie spotkałem się z medalem nagrodowym związanym z rolnictwem wybitym w II RP.
Było kilka takich medali, np.
1926 rok, Minister Rolnictwa i Dóbr Państwowych - Za pracę i zasługę,
1927 rok, Centralne Towarzystwo Rolnicze w Warszawie - Za pracę i zasługi w dziedzinie rolnictwa,
1928 rok, Wielkopolska Izba Rolnicza - Za dobre wyniki mleczności w 1927/28,
Łódzka Izba Rolnicza - Za owocną pracę.

Zgadza się kolego Glider, przez odpowiednie władze centralne rzeczywiście takie medale były nadawane, chodziło mi o nadawanie ich na stopniu gminnym czy też przez konkretne powiaty, miasta lub wsie - z takimi właśnie to się nie spotkałem. Medal, które kolega wymienił odbiegają od wzoru o który pyta kolega Chrobry, nie ma na nich miejsca na wygrawerowanie nazwiska osoby nagrodzonej.
Pozdrawiam Michał

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopada 2013, 15:58:15 »
Zależy co ma Pan myśli pisząc region. Regionalnie różne towarzystwa rolnicze i hodowców nadawały sobie tego typu medaliki. Oto przykłady:









Moim zdaniem właśnie jest to produkt skierowany do takich małych towarzystw, których nie byłoby stać na zamówienie indywidualnego medalu,a mogli kupić taki medalik z możliwością dowolnego grawerunku. Nie wiem tylko i chciałbym się tego dowiedzieć gdzie był wyprodukowany albo przez jakie towarzystwa wykorzystywany :) Jeśli to masowa robota powinien gdzieś się pojawić.
\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Listopada 2013, 17:56:31 »
Pewnie tutaj też coś można znaleźć z tej tematyki
http://medalerolnicze.blogspot.com/p/katalog_1.html

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Listopada 2013, 12:33:30 »
Mam ten katalog,ale niestety mojego medalu w nim nie ma.
Pozdrawiam,
P.P.
\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

 

R E K L A M A
aukcja monet