Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 07:19:32

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Trzechsetna Rocznica Unii - 1869  (Przeczytany 4571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Trzechsetna Rocznica Unii - 1869
« dnia: 06 Listopada 2013, 20:19:43 »
Witam wszystkich, po ciężkich walkach udało mi się upolować ładny krążek do kolekcji, jedyną kwestią nierozstrzygnięta jest to komu ten medal został sprezentowany, kim był Ludwik Wysocki?. Szukałem wokół osób związanych z emigracją i powstaniami, wśród osób które znalazłem nie było żadnego który by swoją działalnością lub czynami zasłużył na to wyróżnienie. Jeżeli ktoś z kolegów ma jakieś sugestie, chętnie wysłucham.

 
Pozdrawiam Michał

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 801
Odp: Trzechsetna Rocznica Unii - 1869
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopada 2013, 19:07:57 »
Niestety, nie znam się na medalach i proszę mi wybaczyć, że mówię o rzaczach oczywistych lub jeśli to nie ma sensu, ale herb jest herbem powstania styczniowego i nie wiem, czy unia lubelska była rzeczywiście tematem medalu. Wydaje się dziwne, że w sześć lat po powstaniu wydano medal z tym herbem na cześć unii. Szczególnie, że nadano go komuś imiennie. Szukałbym dalej wokół powstania styczniowego.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Odp: Trzechsetna Rocznica Unii - 1869
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada 2013, 18:20:29 »
A jest coś napisane oprócz nazwiska na rancie? Być może była to pamiątka patriotyczna przyjacielsko podarowana zwykłemu człowiekowi, który nie dorobił się sławy i zagadka nie zostanie rozwiązana. Herb powstania styczniowego nie jest niczym dziwnym. Proszę pamiętać o planach stworzenia Reczpospolitej Trojga Narodów, które były ciągle żywe.
\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Trzechsetna Rocznica Unii - 1869
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopada 2013, 16:46:12 »
A jest coś napisane oprócz nazwiska na rancie? Być może była to pamiątka patriotyczna przyjacielsko podarowana zwykłemu człowiekowi, który nie dorobił się sławy i zagadka nie zostanie rozwiązana. Herb powstania styczniowego nie jest niczym dziwnym. Proszę pamiętać o planach stworzenia Rzeczpospolitej Trojga Narodów, które były ciągle żywe.

Poza nazwiskiem i imieniem nie ma innych wygrawerowanych napisów.
Pozdrawiam Michał

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Odp: Trzechsetna Rocznica Unii - 1869
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopada 2013, 20:15:35 »
Tym bardziej przychylałbym się więc do stwierdzenia,że medal został ofiarowany szarej ososbie jako prezent na pamiątkę,a nie za jakieś zasługi.
\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

 

R E K L A M A
aukcja monet