Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 13:55:45

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: TWNA - VIII edycja  (Przeczytany 22470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
TWNA - VIII edycja
« dnia: 07 Listopada 2013, 22:17:58 »
Salvete Carissimi Amici Virique Praeclari!

Czas rozpocząć dyskusję o dacie i tematyce VIII edycji Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej - zimą z pewnością wrócimy do IA UMK w Toruniu, z pewnością powrócą praktyczne zajęcia z konserwacji pod okiem dra Marka Kołyszki, najprawdopodobniej znów będą wprowadzenia do mennictwa Grecji i Rzymu, bo tradycyjnie zimą przyjeżdża więcej doktorantów i studentów... Otwarta pozostaje jeszcze kwestia, czy VIII edycję robimy w dniach 6-8, czy 13-14 lutego. Osobiście wolę tę drugą datę, bo przy okazji dnia św. Walentego moglibyśmy porozmawiać o mennictwie Walentynianów ;) Otwarty jestem również na propozycje tematów "monograficznych". Czekam zatem na sugestie...

Valete!

Bartosz Awianowicz
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2017, 19:46:37 wysłana przez TomekP »

drWho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 40
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopada 2013, 13:23:06 »
Cześć.
Ja oczywiście będę,  ale dla mnie im wczesniej tym lepiej. Wreszcie dostałem się na staż i w drugiej połowie lutego śmigam do Niemiec. Poprzedza to tydzień wykładów w Warszawie, dlatego wolałbym 6-8 lutego.
Pozdrawiam
Piotr

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopada 2013, 13:49:36 »
Cytuj
Otwarta pozostaje jeszcze kwestia, czy VIII edycję robimy w dniach 6-8, czy 13-14 lutego.

Dla mnie bez różnicy, który wariant przeważy w lutym. Zakładam, że w tym odległym okresie będę miał już większy spokój i luz. Skoro tylko o samą datę zabiega, to może warto przychylić się do sugestii Piotra z pierwszym terminem, aby dane mu było zawitać do Torunia. Później biedaczyna wyjedzie za Odrę i jeszcze go tam zaanektują na swoje potrzeby jakoweś germańskie Helgi.

Cytuj
Otwarty jestem również na propozycje tematów "monograficznych". Czekam zatem na sugestie...

W takim razie, czy jest aktualny temat o którym rozmawialiśmy ostatnio w Brodnicy? Przygotować zagadnienie naśladowczych monet odlewanych i form do odlewów w okresie tetrarchii?

Pozdrawiam,
 Tomek

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopada 2013, 17:08:37 »
Cytuj
W takim razie, czy jest aktualny temat o którym rozmawialiśmy ostatnio w Brodnicy? Przygotować zagadnienie naśladowczych monet odlewanych i form do odlewów w okresie tetrarchii?

Drogi Tomku! Jak najbardziej tak. Myślę, że możemy wrócić do tematu fałszerstw i zrobić blok poświęcony zarówno odlewom antycznym (tzw. limesowym i tym późniejszym z okresu tetrarchii), jak i współczesnym falsom zrobionym tą metodą.

Co do terminu, przychylę się do zdania większości. Na chwilę obecną obydwa terminy mam wolne.

Pozdrawiam cordialiter

B.

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Listopada 2013, 22:23:33 »
Witam,

Na tą chwilę 6-8 luty jest dla mnie też lepszym terminem.

Co do tematów monograficznych - to czy możemy wrócić do pomysłu mennictwa Bliskiego Wschodu?
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Listopada 2013, 19:12:49 »
Cytuj
czy możemy wrócić do pomysłu mennictwa Bliskiego Wschodu?

Jestem ZA! Piotrze, z chęcią posłucham i dowiem się jak odróżnić monety Szapura I od II...

Cytuj
Na tą chwilę 6-8 luty jest dla mnie też lepszym terminem.

Teraz już też wiem, że to jest dogodniejszy termin.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopada 2013, 11:42:20 »
Salvete!

Widzę zatem, że termin mamy już właściwie ustalony: 6-8 lutego 2014 r.
Bliski Wschód też jest dobrym pomysłem. Myślę, że Piotr chętnie opracuje mennictwo Sasanidów, a żeby nie było luki po zeszłorocznych Achemenidach i strapach, omówimy sobie jeszcze monety partyjskie.
Za dwa tygodnie będę w Krakowie, gdzie zapewne spotkam się z Jarkiem Bodzkiem - może znów nas odwiedzi z wykładem...

Valete!

B.

drWho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 40
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopada 2013, 10:56:40 »
Cześć.
To ja daję znać,  że u mnie sprawa się wyjasnila. Znikam od 10 lutego do 22 marca. Czyli termin 6-8 mi daaaardzo pasuje.
Pozdrawiam.
Piotr

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Grudnia 2013, 08:03:17 »
Ja niestety mam mocno pod górkę z tym terminem i być może w ogóle nie będę mógł się pojawić. Sprawdziłem, że 6 lutego do ok 21-szej prowadzę zajęcia, a potem od rana 8-tego lutego. Musiałbym więc przyjechać z samego rana 7 lutego i jeszcze tego samego dnia wyjechać. Kiepsko to widzę :( Ale jeszcze daje sobie chwilkę na zastanowienie. Pozdrawiam Paweł

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Grudnia 2013, 14:29:23 »
Pawle! To fatalnie! Znów stoimy przed poważnym dylematem: 6-8 czy 13-15 lutego - dostosować się do Piotra (drWho) czy do Pawła? Ponieważ jednak Tomek i Piotr (Orpio) też opowiadają się za terminem wcześniejszym, raczej terminu już nie zmienimy, choć może z końca tygodnia zmienić na początek - np. 2-4 lutego... Czekam jeszcze na ostateczną deklarację dr hab. Jarosława Bodzka co do jego przyjazdu na TWNA z wykładem i lada dzień ogłosimy program.

Pozdrawiam cordialiter

B.

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Grudnia 2013, 17:01:59 »
Drogi Bartku, sprawdziłem połączenia. Ewentualnie w grę wchodziłoby jeszcze takie rozwiązanie, że przyjadę 7-go z samego rana, zostanę na noc i wyjadę z samego rana 8-go lutego. W ten sposób będę tylko jeden dzień, ale lepsze to niż nic. Wolałbym też moją osobą nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania. Z kolei początek też nie musi być dla mnie zbawienny bo np 2-go mam zajęcia cały dzień w Krakowie. Może zatem zostańmy przy tym terminie 6-8 luty a ja zrobię wszystko zeby chociaż przyjechać na ten jeden dzień i spędzić z Wami część Warsztatów oraz jeden wieczór. Lepsze to niż w ogóle nie przyjechać... Pozdrawiam Paweł

drWho

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 40
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Grudnia 2013, 08:34:34 »
Cześć
Dla mnie weekend z 1 lutego czy to w opcji "z przodu", czy "z tyłu" też jest dobry.
W sumie, to z mojego punktu widzenia: byle przed 10 lutego. Zresztą,  obecność Pawła zdecydowanie wiecej wniesie niż moja. Dlatego działaj Bartku, ku dobru Warsztatów.
Pozdrawiam
P.

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Grudnia 2013, 09:04:35 »
Drogi Piotrze, przeceniasz moją skromną osobę ;) A tak na poważnie - już Panowie nie kombinujmy - niech będzie już 6-8 luty a ja przyjadę rano 7-go i spędzę z Wami dzień warsztatowy, być może także jako prelegent oraz miły wieczór, a rano pojadę do Warszawy. Niech już tak zostanie. Pozdrawiam i do zobaczenia w Toruniu!

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Grudnia 2013, 10:00:27 »
Salvete!

Zostajemy zatem przy 6-8.02. Pozostaje tylko dopięcie programu...

Valete!

B.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: TWNA - VIII edycja
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Grudnia 2013, 12:09:52 »
Salvete!

Mam dobre wieści: dr hab. Jarosław Bodzek znów zaszczyci TWNA i opowie tym razem o mennictwie Seleukidów! Pełny program opracuję do poniedziałku (od października, mimo postępującego niżu demograficznego, przywalony jestem dydaktyką, co niestety wpływa na wyjątkowe w tym roku opóźnienia w pracy nad Warsztatami)...

Valete!

B.

 

R E K L A M A
aukcja monet