Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:57:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: danzig-gdansk.pl - Portal ze starymi mapami Gdańska  (Przeczytany 2856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daniel82

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
danzig-gdansk.pl - Portal ze starymi mapami Gdańska
« dnia: 08 Listopada 2013, 10:44:19 »
Witam wszystkich użytkowników tego forum. Co prawda wątek nie dotyczy monet ale mam nadzieję że może zainteresować część użytkowników tego forum.

Chciałbym wam prezentować projekt portalu ze starymi mapami Gdańska i okolic nad którym ostatnio dużo pracuje i właśnie opublikowałem wstępną wersję w sieci.

Adres strony: danzig-gdansk.pl

Krótko opiszę jakie mam plany związane z tą stroną. Planuje umieszczać na niej stare mapy i plany miasta i w zestawieniu z podkładem współczesnego zdjęcia satelitarnego będzie można porównywać zabudowę i układ ulic. Dodatkowo chciałbym umieszczać osobne warstwy ze zdjęciami tak aby stojąc w tym miejscu można było sobie porównać jak wygląda dany obszar obecnie.

Z lewej strony pod przyciskami + - jest ikonka lokalizacji gps. Jeżeli nasz laptop/tablet/telefon ma włączony czujnik GPS możemy zlokalizować się na mapie i w ten sposób możemy spacerować z nawigacją wykorzystując stare podkłady mapowe.

W przyszłości planuje stworzyć aplikację pod androida tak aby wygodniej można było korzystać z aplikacji wykorzystując darmową sieć w centrum miasta.

Zapraszam wszystkich do współpracy i podrzucania pomysłów. Jeżeli masz jakieś ciekawe nietuzinkowe zdjęcia (lub też jakiekolwiek inne dane gis'owe) które chciałbyś umieścić na tej mapie to daj znać.

Na tym wątku będę informował o dalszych postępach i nowych funkcjonalnościach stronki.

Zapraszam również do polubienia naszego fanpage'a: Facebook - Danzig-Gdansk

Pozdrawiam.

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: danzig-gdansk.pl - Portal ze starymi mapami Gdańska
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopada 2013, 11:46:45 »
Bardzo ciekawy pomysł. Ponieważ moje zainteresowania obejmują orty gdańskie to miło zobaczyć jak wyglądał Gdańsk wieki temu.
Jedno, co od razu rzuca mi się w oczy, to brakuje opcji przekręcania mapy. Chociaż żeby można było ustawić prosto mapę starego Gdańska.
Norbert

Daniel82

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 61
Odp: danzig-gdansk.pl - Portal ze starymi mapami Gdańska
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopada 2013, 22:51:05 »
Dobry pomysł z tym obracaniem mapy. Myślę że jest to do zrobienia.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: danzig-gdansk.pl - Portal ze starymi mapami Gdańska
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopada 2013, 13:20:16 »
Bardzo ciekawy pomysł :)

Mi brakuje opcji przezroczystości map, by ujrzeć jakim zmianom uległ obszar zabudowy.

Poligony budynków trochę słabo wychodzą przy zbliżeniu na podkładzie zdjęcia satelitarnego, przydała by się opcja usunięcia kąt widzenia 45 jak to jest w opcji googlemaps.

Bardzo sympatycznie prezentują się stare zdjęcia to daje wyobrażenie jakim zmianom uległo miasto. Tu przykład jak to dla Warszawy zrobiono http://www.warszawa1939.pl/index.html
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet