Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:54:48

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pytanie wyrażające lekki niepokój  (Przeczytany 15825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

  • Gość
Pytanie wyrażające lekki niepokój
« dnia: 21 Grudnia 2013, 14:58:14 »
W wątku o kalendarzu przeczytałem następującą wypowiedź Kolegi qcho

Cytuj
Finansowanie forum jest w kwestii Admina - Prankstera, z ktorym ostatnio nie ma kontaktu.

Czy to znaczy, że forum tak naprawdę jest wciąż prywatnym przedsięwzięciem Kolegi Prankstera i jego istnienie zależy od jego woli oraz sytuacji życiowej i przypadków losowych?

Również to "nie ma kontaktu" trochę mnie niepokoi.

Myślałem, że Państwo założyliście TPZN także i w tym celu, by cała ta inicjatywa miała wymiar ponadjednostkowy, a więc trwalszy.

Jak to więc właściwie jest?

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: Pytanie wyrażające lekki niepokój
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudnia 2013, 16:14:23 »
Dodam tylko,że czas na forum nadal jest letni (a zmiana czasu była miesiąc temu) :)
Nawet w tak błahej sprawie nikt nie reaguje.

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Pytanie wyrażające lekki niepokój
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2013, 16:26:49 »
Nikt nie reaguje bo nikt nie może. Rozmawiałem dziś telefonicznie z Administratorem, obiecał pojawić się w czasie Świąt i m.in. czas poprawić.
Pozdrawiam
Piotr

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Pytanie wyrażające lekki niepokój
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudnia 2013, 22:43:05 »
Chyba wszyscy się niepokoimy, i to nie tylko lekko...
Jednak jak na razie musimy czekać na kolegę Prankstera. Gdy tylko da tutaj znak życia - miejmy nadzieję, że w czasie Świąt - trzeba będzie na te tematy porozmawiać i na pewno jakiś "plan B" ustalić.
Dobrze, że przynajmniej kol. Piotr miał dziś kontakt telefoniczny!

Pozdrawiam
Zenon M.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2013, 22:47:50 wysłana przez zenonmoj »

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: Pytanie wyrażające lekki niepokój
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Grudnia 2013, 23:11:13 »
Jeśli komuś zależy na jakimś wątku to zalecałbym zapisać go sobie w prywatnym archiwum a nie liczyć,
że będzie dostępnie publicznie na wieki.Przypadek cafe Allegro jest dobitny, wszelkie zmiany doprowadziły do tego ,że wiele fajnych wątków uciekło w cyber przestrzeń to raz a dwa zamieszczone zdjęcia po pewnym czasie stają się niedostępne.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Pytanie wyrażające lekki niepokój
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudnia 2013, 09:14:20 »
No cóż - trzeba będzie na te tematy trochę podyskutować.
Ja też nie chciałbym, żeby z jakichś powodów nagle wszystko padło i już teraz wydaje mi się (zwłaszcza po doświadczeniach z ostatnich miesięcy), że dobrze by było, gdyby jeszcze ktoś miał możliwość administrowania strony (aktualny sekretarz, a może jakaś inna osoba na stałe?), właśnie na wypadek niedyspozycyjności (jakkolwiek usprawiedliwionej) Administratora.
Aktualnie co najmniej dwie sprawy wymagają pilnego rozwiązania: czas zimowy (choć to drobiazg) i przede wszystkim zaległa aukcja (sam licytowałem...).

A zapisać wszystko można, nawet całą stronę z wszystkimi rozgałęzieniami (mam gdzieś taki program), tylko nie wiem jaka jest tego aktualna objętość (trzeba by zapytać Administratora). Przypuszczam, że ze wszystkimi zdjęciami raczej dość duża...

ZM

Eneasz

  • TPZN 075
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 630
Odp: Pytanie wyrażające lekki niepokój
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudnia 2013, 14:08:21 »
W pełni podzielam niepokój p. Lecha i Kolegów. Myślę, że zostało wyartykułowane to, co wielu z nas sobie myślało już przedtem. A przynajmniej ja ;)
Wygląda na to, że okręt TPZN sobie żwawo płynie, z kapitanem i oficerami na mostku. Światła się palą, orkiestra gra. Szkoda tylko, że stery nie działają, maszynownia zamknięta a główny mechanik się nie odzywa. Na razie się płynie...
Dobrze, że niektórzy z nas mają uprawnienia pozwalające zarządzać wątkami i np. walczyć ze spamem. Uważam jednak, że bardzo pożądane byłoby oddelegowanie wszystkich uprawnień co najmniej kilku osobom, na wypadek absencji administratora. Nie musi być to duże grono, ale dobrze by było, żeby kapitan, znaczy prezes Towarzystwa, miał takie uprawnienia i mógł je komuś przekazać. W szczególności powinno się zadbać o regularne tworzenie kopii zapasowej całego forum, by ustrzec się przed najgorszą możliwą katastrofą. Czy ktoś z nas wie, jak często jest robiona taka kopia? Może jest, ale chciałbym to wiedzieć. Chyba warto, żeby ktoś z Triumwiratu lub Rady Oficerów robił w stałych odstępach czasu "zrzut" całego serwisu? W razie potrzeby chętnie się takiego zadania podejmę, mogę przeznaczyć na to własny dysk twardy. Chyba, że serwer automatycznie robi jakiś "mirror", czyli zapisuje na dwóch niezależnych dyskach.

A zapisać wszystko można, nawet całą stronę z wszystkimi rozgałęzieniami (mam gdzieś taki program), tylko nie wiem jaka jest tego aktualna objętość (trzeba by zapytać Administratora). Przypuszczam, że ze wszystkimi zdjęciami raczej dość duża...
Tak, ale to będzie taka kopia dla nas, żeby sobie przejrzeć - w razie, gdyby Forum przestało istnieć. Na pewno spora objętościowo. Nie będzie jednak możliwości łatwego i szybkiego odtworzenia Forum z takiego zapisu. Nie jest ono zwykłą stroną www, tylko serwisem napisanym w języku php, opartym o bazę danych MySQL i jako użytkownicy nie mamy możliwości zrobienia kopii tej bazy danych.
Poza tym to jest naprawdę duże i nie ma sensu, żeby każdy z nas kupował spory dysk twardy, żeby zapisać sobie całe forum. Zorganizujmy to tak, żebyśmy mieli pewność, że kopie zapasowe są robione i w razie potrzeby wszystko będzie odtworzone.

Na koniec dodam, że jestem oczywiście wdzięczny za to, że jest Ktoś, kto utrzymuje to Forum z własnych środków i zapewnia jego działanie na dość wydajnym serwerze - dlatego proszę Administratora, by nie brał tej troski o los Forum do siebie. Chodzi o to, żeby zapewnić jego przetrwanie i prawidłowe działanie przez cały czas.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Pytanie wyrażające lekki niepokój
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Grudnia 2013, 14:27:08 »
Był kiedys watek na temat archiwizacji

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,1757.0.html

Na pewno SMF pozwala na backup calego forum, ale robi sie to tylko z cPanela do ktorego ma dostep
wlasciciel domeny.

I wracamy do punktu wyjscia, czyli kolegi Prankstera...





jarek

 

R E K L A M A
aukcja monet