Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 11:22:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ZA KOPIE TYLE KASY?  (Przeczytany 3969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

raszyn13

  • Gość
ZA KOPIE TYLE KASY?
« dnia: 28 Grudnia 2013, 15:23:45 »
Witam.Nie wytrzymałem ale musiałem podzielić się wrażeniem jakie odebrałem.
Ludzie faktycznie mają za dużo kasy.Wystarczy sformułować dobrze opis i lecą jak pszczółki do miodu,a wystarczy wejść na archiwum Wcn i porównać.Za taką kasę naprawdę można kupić coś ładnego nie licząc innych pozycji
http://allegro.pl/srebrna-moneta-kopernik-1925r-i3819439262.html
http://allegro.pl/moneta-polska-mikolaj-kopernik-i3824806996.html

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2013, 16:12:53 wysłana przez raszyn13 »

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: ZA KOPIE TYLE KASY?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Grudnia 2013, 16:53:21 »
w dobrej kategorii wstawiona , więc pretenscji do wystawiającego miec nie można , a ludzie???? kto za nimi nadąży he he
sam kiedys dałem sporo kasy za kopię monetki , ale miałem wtedy dość kasy i taki był akurat mój kaprys , pewnie podobnie jest i teraz
pozdrawiam
ale masz rację , kolego , za takie pieniążki można było już coś sensownego kupić
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Chrobry

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 340
Odp: ZA KOPIE TYLE KASY?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Grudnia 2013, 21:39:47 »
Ktoś się łudzi,że kupił oryginał.
\\\\\\\"Wszystko co można kupić za pieniądze jest tanie.\\\\\\\" Erich Maria Remarque

Jolanta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: ZA KOPIE TYLE KASY?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudnia 2013, 10:20:12 »
Ktoś się łudzi,że kupił oryginał.

Ale przecież wystawione jest w kategori "kopie i falsyfikaty". To czemu ktoś miałby się łudzić, że kupił oryginał?

DagonX

  • Rada Oficerów TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 357
Odp: ZA KOPIE TYLE KASY?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Grudnia 2013, 12:03:46 »
Ktoś się łudzi,że kupił oryginał.

Ale przecież wystawione jest w kategori "kopie i falsyfikaty". To czemu ktoś miałby się łudzić, że kupił oryginał?

Bo w opisie aukcjach jest "cześć kolekcji Rodzinnej monet (...) Nie jestem znawczynią numizmatyczną wiec postanawiam wystawić tej kategorii od symbolicznej złotówki" albo "Moneta z  kolekcji rodzinnej.Ze względu na brak znajomości monete wystawiam od 1 zł i
ocenę orginalności jak i wartość pozostawiam Państwu.". Tak więc, a nuż to jednak oryginał...;)

DagonX 8)
Rada Oficerów 2015/16, 2019/20-2023/24

https://zastepczy.wordpress.com/

Jolanta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: ZA KOPIE TYLE KASY?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudnia 2013, 14:04:44 »
No to można tylko przypuszczać, że może jednak oryginał. Wystawiam pocztówki i naprawdę nie wiem, czemu jedna poszła za 400 zł, ale nie zamierzam z tego powodu rozpaczać... Ceny komentować nie będę, bo się nie znam (jak słusznie tu piszą- dokształcać się trzeba, szukać literatury, ale przede mną droga długa...- i dobrze), ale zależy obecnie w dużej mierze od chętnego- ile będzie chciał zapłacić, a nie od rzeczywistej wartości. Gorzej, jak ktoś świadomie oszukuje- jak w innych aukcjach tu pokazywanych- wystawiający to samo zdjęcie pokazywał z innymi opisami w zazębiających się czasowo aukcjach.
A tutaj- chyba rzeczywiście niektórzy nie mają co z pieniędzmi robić...

 

R E K L A M A
aukcja monet