Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:11:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pieniądze świata kolekcja Hachette  (Przeczytany 24598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hinio88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Pieniądze świata kolekcja Hachette
« dnia: 18 Lutego 2014, 19:36:03 »
Witam

Niedawno trafiło do kiosków czasopismo Pieniądze świata kolekcji Hachette czy ktoś zaczął zbierać tą kolekcję? Ja zamówiłem sobie prenumeratę bo dołączają prezenty i czasopismo jest tańsze i myślę że jak ktoś nie ma żadnych zagraniczej kolekcji warto sobie ją skompletować Pozdawiam :)

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Lutego 2014, 19:52:17 »
Poczytaj...

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,7478.msg52121.html#new

....a jesli zechcesz i zamówiles prenumerate z tego linku

http://www.pieniadze-kolekcja.pl/podstrony/glowna.html

to zgodziles sie tez na punkt ktory mowi "w kazdej chwili moge zrezygnowac z prenumeraty"  ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2014, 19:57:46 wysłana przez swist@k87 »

hinio88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lutego 2014, 22:51:05 »
Wiem że można zrezygnować w każdej chwili przeczytałem cały tamten temat co mi podrzuciłeś tam jest bardziej nastawienie na zysk ja zbieram sobie dla czystego hobby :) a że nie mam żadnych pieniędzy zagranicznych to już coś będę miał :)

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lutego 2014, 22:55:16 »
... tylko za jaką cenę!!!  :(

ZM

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lutego 2014, 00:17:10 »
Jeśli interesuja Cie monety monety zagraniczne pomyśl na tym :)

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=27369009&id=4773

Kupujac monety na kilogramy na pewno zbierzesz wiecej monet niż z gazety, sam nauczysz sie je identyfikować i rozróżniać. Sam zdobędziesz wiedzę która jest zawarta w gazetach. Sam na chwile zamienisz sie w odkrywce i poszukiwacza który ze sterty nikomu niepotrzebnych monet znajdzie jakieś rarytasy z egzotycznych państw i byc może wiekowe okazy które w nagrodę będą chciały opowiedzieć Ci swoją historię..

hinio88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lutego 2014, 21:02:41 »
Każdy z nas ma inne powołanie w tej sprawie tą kolekcje pieniędzy z gazety tak jak pisałem zbieram dla czystego hobby :) a najbardziej zainteresowany jestem zbiorem monet i banknotów polskich od 1919 roku :)

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwca 2014, 17:02:34 »
Każdy z nas ma inne powołanie w tej sprawie tą kolekcje pieniędzy z gazety tak jak pisałem zbieram dla czystego hobby :) a najbardziej zainteresowany jestem zbiorem monet i banknotów polskich od 1919 roku :)

To skup sie raczej na tym co Cie interesuje. Z gazeta dostaniesz samo siano. Te pozornie interesujace monety i banknoty ze swiata sa naogol duzo mniej warte niz ta prenumerata. Informacje pewnie mozna znalezc na internecie. Potem bedziesz sie dziwowac po co Ci to bylo. Nie pozbedziesz sie tego, bo nikt nie kupi i bedzie lezalo jak wyrzut sumienia.
Moim skromnym zdaniem, zbieranie z prenumeraty nie do konca wydaje mi sie byc hobby. Jesli lubisz polskie walory od 1919, to wyszukuj je i zbieraj. Jeszcze jedna rada: lepiej uzbierac wiecej pieniedzy i kupic cos naprawde ladnego (w dobrym stanie) niz rzucac sie na zniszczone numizmaty tylko dlatego, ze sa tanie. No, chyba, ze to rzadkosci lub unikaty.

Zycze duzo przyjemnosci ze zbierania monet!
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwca 2014, 17:06:13 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

tazos

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpnia 2014, 13:52:10 »
Witam, mam do sprzedania (bądź wymiany na jakieś inne ciekawe okazy:D) 2 banknoty: CHINY 1 Yuan 1999 P-895 UNC i PAPUA NOWA GWINEA 2 KINA. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na maila: totoroole@gmail.com zapraszając tym samym do korespondencyjnego kontaktu po więcej informacji:)

Argon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lutego 2016, 11:55:56 »
Kolekcja z gazety... Ja akurat kupuję monety kolekcjonerskie i wolę kupować to, co sam uważam za interesujące, ciekawie zaprojektowane. Np. z serii "20 za 20" srebrna moneta z piernikowym ludzikiem mnie urzekła (https://static.mennicazlota.pl/media/catalog/product/cache/16/small_image/252x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/m/z/mz_20d2015-piernikowyludzik_1.jpg) , ale już tegoroczna, z T.rexem nie bardzo (https://mennicazlota.pl/tyranozaur-moneta-ktora-zmienia-swiat-20cad-2016.html)

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lutego 2016, 13:15:27 »
srebrna moneta z piernikowym ludzikiem mnie urzekła
Taaak... Może warto było przed wypowiedzią przeczytać pełną nazwę forum? :-)

Urzekające Pana wyroby jubilerskie są monetami w tym samym stopniu, co dziecięce plastykowe samochodziki na pedały - prawdziwymi samochodami. Pierwszymi Pan nie zapłaci, drugimi po ulicy nie pojedzie.

Zdarza się, że na innych forach nie robi to różnicy; tutaj - tak.

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Lutego 2016, 13:26:54 »
Te monety u nas sprzedawane są jako srebrne medaliki ale w Kanadzie te monety są wymieniane po nominale tak jak nazywa się ich seria "20 [CAD] za 20 [CAD]" i trzymają wartość nominalna i można nimi płacić :) nie to co nasze blaszki z NBP ...
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Lutego 2016, 13:36:19 »
trzymają wartość nominalna
O trzymaniu wartości nominalnej w tym wypadku moglibyśmy mówić, gdyby w obiegu były inne, bite w obiegowych ilościach srebrne dwudziestodolarówki. O ile się nie mylę nie ma ani obiegowych monet dwudziestodolarowych, ani też srebrnych.

i można nimi płacić :) nie to co nasze blaszki z NBP ...
Proszę o jakiś dowód. To, że kupiłem wyrób od banku centralnego za teoretyczny nominał czy też za jego dwu- czy trzykrotność nie sprawia jeszcze, że to coś staje się monetą obiegową. Wystarczy zdjęcie jednego egzemplarza w stanie II (III będzie lepszy, ale nie będę się upierał - chodzi o potwierdzenie, że moneta faktycznie obiega, a nie jest wstawiana do spożywczaka przez fascynata i od razu chowana przez kasjerkę do kieszeni).

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Pieniądze świata kolekcja Hachette
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Lutego 2016, 20:06:54 »
Te monety u nas sprzedawane są jako srebrne medaliki ale w Kanadzie te monety są wymieniane po nominale tak jak nazywa się ich seria "20 [CAD] za 20 [CAD]" i trzymają wartość nominalna i można nimi płacić :) nie to co nasze blaszki z NBP ...

Sa tez $50, $100 i $200
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

 

R E K L A M A
aukcja monet