Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
22 Październik 2014, 15:47:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pieniądze świata kolekcja Hachette  (Przeczytany 2910 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
hinio88
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:
monety i banknoty od 1923r.

« : 18 Luty 2014, 20:36:03 »

Witam

Niedawno trafiło do kiosków czasopismo Pieniądze świata kolekcji Hachette czy ktoś zaczął zbierać tą kolekcję? Ja zamówiłem sobie prenumeratę bo dołączają prezenty i czasopismo jest tańsze i myślę że jak ktoś nie ma żadnych zagraniczej kolekcji warto sobie ją skompletować Pozdawiam Uśmiech
swist@k87
Rada Oficerów
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 070
Zainteresowania:
monety obiegowe XIX i XX wiek

« Odpowiedz #1 : 18 Luty 2014, 20:52:17 »

Poczytaj...

http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,7478.msg52121.html#new

....a jesli zechcesz i zamówiles prenumerate z tego linku

http://www.pieniadze-kolekcja.pl/podstrony/glowna.html

to zgodziles sie tez na punkt ktory mowi "w kazdej chwili moge zrezygnowac z prenumeraty"  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2014, 20:57:46 wysłane przez swist@k87 » Zapisane
hinio88
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #2 : 19 Luty 2014, 23:51:05 »

Wiem że można zrezygnować w każdej chwili przeczytałem cały tamten temat co mi podrzuciłeś tam jest bardziej nastawienie na zysk ja zbieram sobie dla czystego hobby Uśmiech a że nie mam żadnych pieniędzy zagranicznych to już coś będę miał Uśmiech
zenonmoj
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 058
Zainteresowania:
Monety rzymskie, głównie tetrarchowie, Konstantyn i rodzinka; Rzeczpospolita przedrozbiorowa.

« Odpowiedz #3 : 19 Luty 2014, 23:55:16 »

... tylko za jaką cenę!!!  Smutny

ZM
swist@k87
Rada Oficerów
Stały bywalec
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 070
Zainteresowania:
monety obiegowe XIX i XX wiek

« Odpowiedz #4 : 20 Luty 2014, 01:17:10 »

Jeśli interesuja Cie monety monety zagraniczne pomyśl na tym Uśmiech

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=27369009&id=4773

Kupujac monety na kilogramy na pewno zbierzesz wiecej monet niż z gazety, sam nauczysz sie je identyfikować i rozróżniać. Sam zdobędziesz wiedzę która jest zawarta w gazetach. Sam na chwile zamienisz sie w odkrywce i poszukiwacza który ze sterty nikomu niepotrzebnych monet znajdzie jakieś rarytasy z egzotycznych państw i byc może wiekowe okazy które w nagrodę będą chciały opowiedzieć Ci swoją historię..
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 20 Luty 2014, 01:40:02 »

zbierać tą kolekcję?

Nie warto zbierać tego, co kto inny sobie wymyślił jako "kolekcję" do zebrania.

Przecież największa zabawa to wymyślanie własnej kolekcji. Kupowanie to tylko przykra konieczność  Smutny (można ją ewentualnie zlecić wiernemu słudze, jeśli u kogoś się jeszcze taki uchował).

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
hinio88
Użytkownik
**
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #6 : 20 Luty 2014, 22:02:41 »

Każdy z nas ma inne powołanie w tej sprawie tą kolekcje pieniędzy z gazety tak jak pisałem zbieram dla czystego hobby Uśmiech a najbardziej zainteresowany jestem zbiorem monet i banknotów polskich od 1919 roku Uśmiech
cancan62
Stały bywalec
Canada Canada

Zainteresowania:
Polskie monety od XV do dziś

« Odpowiedz #7 : 11 Czerwiec 2014, 17:02:34 »

Każdy z nas ma inne powołanie w tej sprawie tą kolekcje pieniędzy z gazety tak jak pisałem zbieram dla czystego hobby Uśmiech a najbardziej zainteresowany jestem zbiorem monet i banknotów polskich od 1919 roku Uśmiech

To skup sie raczej na tym co Cie interesuje. Z gazeta dostaniesz samo siano. Te pozornie interesujace monety i banknoty ze swiata sa naogol duzo mniej warte niz ta prenumerata. Informacje pewnie mozna znalezc na internecie. Potem bedziesz sie dziwowac po co Ci to bylo. Nie pozbedziesz sie tego, bo nikt nie kupi i bedzie lezalo jak wyrzut sumienia.
Moim skromnym zdaniem, zbieranie z prenumeraty nie do konca wydaje mi sie byc hobby. Jesli lubisz polskie walory od 1919, to wyszukuj je i zbieraj. Jeszcze jedna rada: lepiej uzbierac wiecej pieniedzy i kupic cos naprawde ladnego (w dobrym stanie) niz rzucac sie na zniszczone numizmaty tylko dlatego, ze sa tanie. No, chyba, ze to rzadkosci lub unikaty.

Zycze duzo przyjemnosci ze zbierania monet!
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2014, 17:06:13 wysłane przez cancan62 » Zapisane

Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...
tazos
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
banknoty, monety, znaczki

« Odpowiedz #8 : 18 Sierpień 2014, 13:52:10 »

Witam, mam do sprzedania (bądź wymiany na jakieś inne ciekawe okazy:D) 2 banknoty: CHINY 1 Yuan 1999 P-895 UNC i PAPUA NOWA GWINEA 2 KINA. Wszystkich zainteresowanych odsyłam na maila: totoroole@gmail.com zapraszając tym samym do korespondencyjnego kontaktu po więcej informacji:)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM