Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
16 Sierpień 2018, 14:17:10

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kazimierz Drożdż "Podskarbiówki i liczmany ..."  (Przeczytany 9087 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Podskarbi
Gość
« : 15 Styczeń 2015, 19:36:53 »

Po przeanalizowaniu tej książki, odnosząc się do karier urzędniczych autor popełnił wiele pomyłek i niedociągnięć do tego informacje są niekompletne brane ze stron internetowych i nie wiadomo czego jeszcze bo przypisów brak, do tego dużo nieścisłości powielanych ze starej literatury w efekcie doprowadza to do zamętu. W jednym biogramie rozszerzył życiorys jednego ministra skarbu o nowe informacje, ale byłem zadowolony do momenty złapania się za głowę, gdy zobaczyłem że to biogram ojca tegoż urzędnika...

Wielki ukłon co do katalogu, ale jest w pewnym sensie powielony drugim katalogiem liczmanów ze zbiorów muzealnych.

Szacunek za opublikowanie nieznanych dotychczas liczmanów emitowanych do czasów Zygmunta III Wazy

Niestety wiele rzeczy autor przemilczał, nie ujął, nie odniósł się do najnowszych ustaleń, które zupełnie inaczej ukazują wiele spraw lub skwitował, że nie wiadomo i zostawiam to innym... Kilka liczmanów źle interpretuje nie uwzględniając tytulatury urzędników właścicieli liczmanów. Kilka rzeczy skopiował.

Mam mieszane uczucia. Praca od dawna oczekiwana ale niestety opatrzona wieloma błędami.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM