Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
22 Wrzesień 2018, 08:12:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biuletyn Informacyjny 1/2014 (10) czas zacząć.  (Przeczytany 17897 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pasjonatort
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Zygmunt III - orty gdańskie. Gustaw - trojaki elbląskie.

TPZN 080

« : 16 Marzec 2014, 22:02:39 »

Koledzy,

Czy przypadkiem nie pora zacząć myśleć o kolejnym, tym razem jubileuszowym 10 numerze BI? Uśmiech

qcho
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 068
Zainteresowania:
Naśladownictwa i imitacje trojaków

« Odpowiedz #1 : 17 Marzec 2014, 09:39:15 »

Oczywiście!!!!

Jako, że ostatni numer ukazał się w czerwcu zeszłego roku, to spokojnie możemy myśleć już o jubileuszowym - dziesiątym numerze.

Zachęcam wszystkich do pisania i przesyłania artykułów do mnie. Żeby wydać numer przed wakacjami gotowe artykuły musiałbym mieć najpóźniej
do końca maja.

Mama nadzieję, że koledzy się sprężą i na wakacje będziemy mieli nowy numer Uśmiech

jarek
pasjonatort
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:

TPZN 080

« Odpowiedz #2 : 17 Marzec 2014, 11:24:02 »

Najlepiej opublikować pod koniec lipca. Dlaczego? Trzeba pamiętać o

wydawanie BI raz w roku "podpada pod prawo prasowe". Proponoweałem wcześniej żeby BI był wydawany w dotychczasowej formie np raz na 1 rok i jeden miesiąc i mógłby być - dla postronnych - opatrzony nawet odpowiednią adnotacją o tym, że nie jest to periodyk w rozumieniu prawa prasowego.
Mrugnięcie

zenonmoj
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 058
Zainteresowania:
Monety rzymskie, głównie tetrarchowie, Konstantyn i rodzinka; Rzeczpospolita przedrozbiorowa.

« Odpowiedz #3 : 21 Marzec 2014, 09:32:55 »

Koniec lipca to dobry czas. Będzie co czytać w drugiej połowie wakacji!
Sam też spróbuję tym razem coś drobnego spłodzić: chciałbym poruszyć temat różnych pozostałości po dłubaniu stempli, które widać potem na gotowych produktach ("punkt centralny" jest tu najbardziej oczywisty...) oraz niektórych "podwójnych bić", czy też raczej przebijania jednych monet na inne (tu mam dwa piękne przykłady). Oprócz tego krótka myślę też o krótkiej notce a temat wieńca RSL.

Pozdrawiam
ZM
qcho
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 068
Zainteresowania:
Naśladownictwa i imitacje trojaków

« Odpowiedz #4 : 21 Marzec 2014, 10:26:34 »

Koniec lipca też mi  pasuje Uśmiech

Czekam na artykuły i jak tylko ktoś coś napiszę to proszę podsyłać - będę składał numer na bieżąco.

jarek
nabializm
TPZN 005
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 005
Zainteresowania:
Cesarstwo Rzymskie III/IV wiek

« Odpowiedz #5 : 21 Marzec 2014, 15:26:37 »

Jest okazja do naskrobania czegoś ciekawego Uśmiech jest sporo czasu, więc może nie będzie to naukawy artykuł, ale coś napiszę do jubileuszowego Uśmiech dawno nic nie pisałem.

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek: ncr3i4@gmail.com
pasjonatort
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:

TPZN 080

« Odpowiedz #6 : 21 Marzec 2014, 15:36:17 »

Ze swojej strony też obiecuję napisać coś interesującego.
Przydałby się tekst wspominający początki TPZN i opisujący wcześniejsze forum.
Może któryś z weteranów napisze o tym. Chętnie poczytam:-)

nabializm
TPZN 005
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 005
Zainteresowania:
Cesarstwo Rzymskie III/IV wiek

« Odpowiedz #7 : 23 Marzec 2014, 18:52:27 »

O początkach, historii TPZNu najlepiej jak by harpsycho napisał Uśmiech To już kawał czasu...

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek: ncr3i4@gmail.com
harpsycho
Gaduła
Germany Germany

Legitymacja: TPZN nr 001
Stowarzyszenie:
I.R.O.S.E. Baden-Baden e.V.

« Odpowiedz #8 : 25 Marzec 2014, 14:24:59 »

No nie wiem nie wiem - namawiaja mnie tu Panowie i w zasadzie bylo cos takiego moim zamiarem juz na pieciolecie napisac... Tylko ze sie wtedy odgrazalem i nic mi z tego nie wyszlo... Tak ze nie chcialbym ponownie narazic sie na smiesznosc - a najrozniejszych zadan biezacych i zaleglych mam co nie miara... Wiec lepiej pozostalibysmy przy tym, ze dopiero bym sie wychylil w wypadku, jesli faktycznie sie zmobilizuje - a przypadkiem takiego artykulu jeszczeby nie bylo... Zatem jak na razie nic nie obiecuje Mrugnięcie

Pozdrawiam!

Marek

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho
pasjonatort
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:

TPZN 080

« Odpowiedz #9 : 25 Marzec 2014, 15:13:06 »

W takim razie czekam na interesujące podsumowanie dotychczasowego istnienia forum i TPZN Uśmiech

Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 25 Marzec 2014, 15:35:50 »

No nie wiem nie wiem - namawiaja mnie tu Panowie

Miło znów Pana czytać, Panie Marku.

Ja Pana nie namawiam. Przeciwnie, uważam, że lepiej będzie, gdy Pan niczego jasno nie napisze, bo początki powinny ginąć w mrokach tajemnicy i legend, które będą próbowały rozwikłać (bezskutecznie) następne pokolenia. Tak więc niech Pan się co najwyżej ograniczy do niejasnych napomknień, mętnych aluzji i znaczących pochrząkiwań. Może Pan na przykład delikatnie zasugerować, że Towarzystwo powstało jako przykrywka dla pewnej zbuntowanej loży masońskiej, która przesyłała współbraciom tajne komunikaty za pomocą rzadkich odmian trojaków. Pan Maciej na pewno chętnie zadba o ezoteryczną oprawę plastyczną.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
zenonmoj
Triumwirat TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 058
Zainteresowania:
Monety rzymskie, głównie tetrarchowie, Konstantyn i rodzinka; Rzeczpospolita przedrozbiorowa.

« Odpowiedz #11 : 25 Marzec 2014, 21:26:19 »

namawiaja mnie tu Panowie i w zasadzie bylo cos takiego moim zamiarem juz na pieciolecie napisac...
A ja jak najbardziej namawiam!!!
Takie wspominki zawsze dobrze się czyta - zwłaszcza jeśli, jak pan Lech sugeruje, dotyczą spraw mrocznych, tajemniczych, nie do końca określonych....   Mrugnięcie

ZM
harpsycho
Gaduła
Germany Germany

Legitymacja: TPZN nr 001
Stowarzyszenie:
I.R.O.S.E. Baden-Baden e.V.

« Odpowiedz #12 : 26 Marzec 2014, 02:33:09 »

Miło znów Pana czytać, Panie Marku.

Ja Pana nie namawiam. Przeciwnie, uważam, że lepiej będzie, gdy Pan niczego jasno nie napisze, bo początki powinny ginąć w mrokach tajemnicy i legend, które będą próbowały rozwikłać (bezskutecznie) następne pokolenia. Tak więc niech Pan się co najwyżej ograniczy do niejasnych napomknień, mętnych aluzji i znaczących pochrząkiwań. Może Pan na przykład delikatnie zasugerować, że Towarzystwo powstało jako przykrywka dla pewnej zbuntowanej loży masońskiej, która przesyłała współbraciom tajne komunikaty za pomocą rzadkich odmian trojaków. Pan Maciej na pewno chętnie zadba o ezoteryczną oprawę plastyczną.

Dziekuje bardzo za cenne rady, Panie Lechu. Nic tak dobrze nie robi czlowiekowi, jak rozjasnienie mu w glowie prawdy na temat poczatkow Towarzystwa, ktore jakby na to nie patrzec sam on kiedys zaprojektowal... Mrugnięcie

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 26 Marzec 2014, 16:46:11 »

prawdy na temat poczatkow Towarzystwa, ktore jakby na to nie patrzec sam on kiedys zaprojektowal... Mrugnięcie

To nie ma nic do rzeczy, Panie Marku. Pan przecież też nie szuka prawdy o początkach Towarzystwa pod nazwą "Kościół Katolicki" u tych, którzy je zaprojektowali. I nawet, zdaje się, uważa Pan to za chwalebną i godną propagowania dociekliwość.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
pasjonatort
Rada Oficerów TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Zainteresowania:

TPZN 080

« Odpowiedz #14 : 05 Maj 2014, 12:05:43 »

Kolega harpsycho w zaistniałej sytuacji wręcz powinien, by nie rzucić hasła - musi Mrugnięcie napisać artykuł o genezie, poprzednim forum itd  Uśmiech

Już maj...

qcho Czy masz już jakieś zgłoszenia tekstów?
Wstyd powiedzieć, ale sam mam na razie szkice.  Buzia na kłódkę
Jednak tak jak obiecałem, na pewno coś napiszę! Uśmiech

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM