Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 05:27:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pomoc w identyfikacji  (Przeczytany 18101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Czerwca 2009, 10:45:38 »
Cytuj
Ciekawa nienotowana odmiana. Bardzo mało jest monet z napisem CONST-ANTINVS AG.

To właśnie potęguje mój ból jeszcze bardziej...

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Czerwca 2009, 14:18:37 »
316 jest bardzo bliski, i najbliższy - w przypisie nie znalazłem nic o końcówce w napisie AVG, gdzie na tej monecie jest rzadko spotykany AG
- czy posiada może ktoś zdjęcia do monety popiersie typ D2 z CONSTANTINVS AVG i BEATA TRAN *** QVILLITAS
chyba raczej nikt nie ma tej monetki "Specimen with rare obverse CRI-SPVS-NOBIL C, bust D2 l. in L."

notabene bardzo ładne są te hełmy, wzornictwo, detale. Jak tylko wyjdę z dołka to coś postaram się upolować, gdyż u mnie w kolekcji jednak przewaga wieńców i koron. 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Sol Invictus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Czerwca 2009, 01:26:21 »
ja niestey pare monet straciłem na poczcie

A czy jest tu ktoś, kto nie stracił? No, chyba że kupuje wyłącznie "z ręki do ręki"....

Odpukać... Póki co, mnie to się nigdy nie przytrafiło. A z wiadomych powodów i przychodzi do mnie troszkę i wychodzi ode mnie. Nawet miesiąc temu miałem coś tu pokazać, ale jakoś czasu brakło. Otóż Panowie słuchajcie, słuchajcie... kupiłem lot galijskich blaszek za ok 150 e. Przesyłkę odebrała żona i dzwoni do mnie, do pracy, że koperta otwarta, tak kompletnie. Przyjeżdżam... rzeczywiście – nie naruszona, ale otwarta na całej długości, rozwalona wręcz i włożona do woreczka ze stosowną adnotacją mojego UP, że taka przyszła. A środku... monetki w cholerach wlepiane do kartki. Nikt nie mógł mieć wątpliwości, co to jest. List zwykły, nie polecony i ... wszystko było. Czasami się zastanawiam moi mili Panowie, czy to co ginie, to aby w części przypadków nie miało zginąć...
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 18:15:19 wysłana przez zenonmoj »
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Pomoc w identyfikacji
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Czerwca 2009, 18:10:37 »
Cytuj
czy to co ginie, to aby w części przypadków nie miało zginąć...

Też skłaniam się w kierunku tej teorii, w sumie zaginęły mi dwie monety jedna przesyłka ze Stanów Zjednoczonych do mnie nie doszła i druga z Francji... w jednym i drugim przypadku były to monetki z allegro, jedna osoba tłumaczyła że okradziono ją z kolekcji, ale dostałem zwrot pieniędzy nawet z nadwyżką, a w drugim przypadku, że monetka została przez pomyłkę wysłana do kogoś innego, zwrotu nie dostałem ale mogłem kupić dowolną monetę przy następnej aukcji, tak się złożyło, że tylko troszkę dopłaciłem ale kolejna monetka już doszła.


Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet