Aktualności:

• 18 Październik 2019, 18:11:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nazizm komunizm pogrzeby  (Przeczytany 8050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Czerwiec 2014, 14:54:43 »
Kończę dyskusję z Panem

Zanim Pan skończy, mam jeszcze do Pana z ciekawości takie pytanie. Czy zna Pan kogoś, kogokolwiek, ale najlepiej jakąś osobę publiczną, która podziela to Pańskie dziwaczne przekonanie o absolutnej nienaruszalności grobów.

Bo ja usiłowałem znaleźć kogoś takiego w Internecie i nie potrafię.

Gdy tak szukałem, przewijały mi się też doniesienia z walk na Ukrainie. W takim na przykład Doniecku walczą separatyści, z których przynajmniej niektórzy to rosyjscy najemnicy. I teraz wyobraziłem sobie, że ci separatyści, którzy akurat opanowali Donieck, chowają swojego poległego towarzysza-najemnika w najbardziej honorowym miejscu Doniecka. Jak rozumiem, zgodnie z Pana poglądami taki grób będzie absolutnie nienaruszalny?
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Jolanta

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Czerwiec 2014, 17:27:27 »
Wolałabym, żeby szczątki osób zmarłych były rzeczywiście nienaruszalne, ale tak się nie da. Z powodów politycznych, praktycznych (przecież budowano w miejscu cmentarzy, ale teoretycznie robiono to z szacunkiem dla grobów),  itd. Szkoda, że pewne decyzje zapadają na szybko z powodów politycznych, a potem zdarza się odkręcanie. Ale protest w czasie pogrzebu, w obecności cierpiącej rodziny, to dla mnie nieprzyzwoite.

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Czerwiec 2014, 18:09:40 »
Kończę dyskusję z Panem

Zanim Pan skończy, mam jeszcze do Pana z ciekawości takie pytanie. Czy zna Pan kogoś, kogokolwiek, ale najlepiej jakąś osobę publiczną, która podziela to Pańskie dziwaczne przekonanie o absolutnej nienaruszalności grobów.

Bo ja usiłowałem znaleźć kogoś takiego w Internecie i nie potrafię.

Gdy tak szukałem, przewijały mi się też doniesienia z walk na Ukrainie. W takim na przykład Doniecku walczą separatyści, z których przynajmniej niektórzy to rosyjscy najemnicy. I teraz wyobraziłem sobie, że ci separatyści, którzy akurat opanowali Donieck, chowają swojego poległego towarzysza-najemnika w najbardziej honorowym miejscu Doniecka. Jak rozumiem, zgodnie z Pana poglądami taki grób będzie absolutnie nienaruszalny?

Wywodzimy się z różnych kręgów kulturowych.W kręgu,z którego ja się wywodzę słowa wypowiadane w trakcie pogrzebu"spoczywaj w spokoju"nie są pustym frazesem.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Czerwiec 2014, 18:30:33 »
Wywodzimy się z różnych kręgów kulturowych.W kręgu,z którego ja się wywodzę słowa wypowiadane w trakcie pogrzebu"spoczywaj w spokoju"nie są pustym frazesem.

Czy mógłby Pan sam przestać powtarzać wytarte frazesy, tylko dać choć jedno nazwisko osoby publicznej, która zgadza się z poglądem absolutnej nienaruszalności grobów, w tym także grobów nazistów, faszystów, rasistów oraz wszelkich innych najgorszych ...istów. Proszę nie żałować mi swojej wiedzy. Nie wierzę, że w Pana "kręgu kulturowym" nie ma w ogóle osób publicznych.

A co zrobić w wypadku, gdy na szczątkach ofiar są groby ich oprawców? Też nie ruszać, by oprawcy na wieki "spoczywali w spokoju", a ofiary niech sobie dalej gniją bez przyzwoitego pogrzebu i własnego grobu? Czy to też jest Pana "krąg kulturowy"?

http://www.rp.pl/artykul/927025.html
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

R E K L A M A
aukcja monet