Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 04:37:23

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: JPII i AIDS  (Przeczytany 18917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

  • Gość
JPII i AIDS
« dnia: 28 Kwietnia 2014, 17:55:24 »
Nie mam nic przeciwko żartom z religii, chrześcijaństwa, Biblii, JPII, kanonizacji, relikwii itp. itd., ale bardzo nie lubię kłamstw i manipulacji.

W po niemiecku śmiesznej ankiecie, którą wkleił pan Marek, jest między innymi do wyboru taka opcja:

"Szkoda tylko, ze wielu ludzi ktorzy zmarli z powodu JPII na AIDS (zakaz uzywania kondomow), nie mogli cieszyc sie z tej kanonizacji..."

Otóż twierdzenie, że wielu ludzi umarło "z powodu JPII na AIDS", czyli dlatego, że słuchało nauk JPII, jest absolutną niedorzecznością (niezależnie od tego, co sądzimy o tych naukach, o papieżach, o katolicyzmie, o JPII, o AIDS czy o kondomach).

Twierdzę, że na AIDS nie umarł (prawie*) nikt, kto przestrzegał nauczania JPII (pokrywającego się oczywiście z nauczaniem Kościoła).

Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to ma poważne problemy z logiką albo (co prawdopodobniejsze) świadomie kłamie, licząc na to , że będzie to potem bezmyślnie powtarzane.


* Wyjątkiem mogą być jedynie te sytuacje, w których wchodzą w grę najwcześniejsze (i stosunkowo nieliczne) wypadki zarażenia AIDS wskutek transfuzji krwi. Był to jednak okres, kiedy nawet specjaliści niewiele wiedzieli o AIDS i dawali zalecenia z dzisiejszego punktu widzenia szkodliwe. Trudno więc wymagać, by papież był od nich w tym zakresie mądrzejszy, jako że nieomylność papieska w żadnym stopniu nie dotyczy wiedzy medycznej :)

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja 2014, 15:50:20 »
Witam

Jeśli chodzi o condomy i wirusa HiV to chyba nie trzeba nikomu uświadamiać bezpośredniego związku jednego z drugim.A może trzeba,wiec condomy chronią przed zakażeniem wirusem HIV.
Condom dzieki rozwojowi technologicznemu jest dzisiaj tanim i bardzo pewnym sposobem ochrony.
Jeśli ktoś posiadający autorytet,będący przedstawicielem najliczniejszej religii na świecie ,ktoś kto za swój cel obiera mówienie innym ludziom jak mają żyć i robi to.
Robi to w mateczniku AIDS, czyli w Afryce,powtarza to w innych krajach gdzie często zwraca się do ludzi mało a może wogóle niewyedukowanych w rozumieniu europejskim,to współodpowiada on za ich wybory.
I jest to rysa na historii życia JPII.
Przemek

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maja 2014, 17:05:42 »
Akurat pasy nie są najszczęśliwszym przykładem.Podczas wypadku jednym pasy ratują życie a innym
właśnie nie zapięcie pozwala żyć dalej.Tu akurat na dwoje babka wróżyła.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 771
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maja 2014, 18:16:45 »
I po cholerę ten temat?Co kondomy i HIV mają wspólnego z numizmatyką?Ledwie jeden kompromitujący temat zniknął,a już drugi wyrasta.Odnoszę wrażenie,że autor tego wątku specjalnie prowokuje. :(
Pozdrawiam. zdzicho

Jolanta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maja 2014, 18:21:04 »
Ale akurat w tym kontekście chodzi chyba o kraje afrykańskie, gdzie trochę inaczej traktuje się takie zalecenia, a od głowy kościoła oczekiwałoby się wsparcia w ratowaniu życia, często dzieci rodzonych przez zarażone matki nie mających szans na leczenie.

Jolanta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maja 2014, 21:26:44 »
Miałam na myśli różnice kulturowe, nie mające nic wspólnego z inteligencją czy mądrością, gdzie używanie prezerwatyw jest potępiane przez autorytety mające decydujący wpływ na zachowanie. A kościół niestety tylko to wzmacniał. W kraju, gdzie AIDS jest powszechne, leki mało dostępne, a ofiarami są kobiety, które mają niewiele do powiedzenia. Jak już, to proszę mi raczej  feminizm (choć przeważnie w dyskusjach jestem przeciw parytetom, równym podziale prac w domu, itp.) zarzucić, niż rasizm, bo w tym wypadku chodzi mi o kobiety i dzieci- jako ofiary systemu, wiary i kultury.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maja 2014, 21:33:11 »
Witam
 Pana przykład z pasami bezpieczeństwa nie ma nic wspólnego z tym co napisałem.I Powiem to Panu wprost, głupoty Pan pisze.
Jeśli chce Pan wypowiadać się na tematy "ogólnoświatowe" sugeruję zaczerpnąć trochę wiedzy w temacie i potem pisać na forum.
Swoim podwórkowym przykładem i wiedzą w temacie obraża Pan inteligecję czytelników tego forum oraz przede wszystkim tysiące ofiar zmuszanych do seksu domowego (w wiekszosci ,jeśli nie w całości kobiet) ,ofiar prostytucji gdy sprzedawanie ciała (również księdzom kościoła katolickiego) jest jedynym sposobem na zapewnienie przeżycia rodziny.Ten tak zwany 3 świat funkcjonuje trochę innaczej od naszej rzeczywistości i papieskie zakazy zamieniły w piekło życia wielu osób.
Przemek

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 005
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maja 2014, 22:07:30 »
Strasznie mi miło czytać odpowiedzi Pana Lecha. Chylę czoła.

Cytuj
Pana przykład z pasami bezpieczeństwa nie ma nic wspólnego z tym co napisałem.I Powiem to Panu wprost, głupoty Pan pisze.
Jeśli chce Pan wypowiadać się na tematy "ogólnoświatowe" sugeruję zaczerpnąć trochę wiedzy w temacie i potem pisać na forum.
Szanowany Panie, ma i to bardzo wiele.
KK zaleca wstrzemięźliwość seksualną i nie dopuszcza stosunków poza małżeńskich. W związku z tym jest to najlepszy sposób, żeby uniknąć zagrożeń - o tym pisał Pan Lech. To jest pierwsza linia obrony. KK neguje dopiero drugą linię obrony tj. prezerwatywy. Osobiście nie widzę nic złego w używaniu w/w środków w małżeństwie, ale to inny temat.
Cytuj
oraz przede wszystkim tysiące ofiar zmuszanych do seksu domowego (w wiekszosci ,jeśli nie w całości kobiet)...Ten tak zwany 3 świat funkcjonuje trochę inaczej od naszej rzeczywistości i papieskie zakazy zamieniły w piekło życia wielu osób.
Rozumiem oburzenie z tym związane, ale jaki jest związek gwałtów domowych z nauczeniem KK w sprawie prezerwatyw? rozumiem, że chodzi wówczas o współżycie małżeńskie i w/w zakaz.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maja 2014, 22:09:58 »
I znów Pan pisze obok tematu , i wymyśla Pan swoje historie.
JPII nie zachęcał ale zabraniał, a ja Panu nie zabraniam a wręcz zachęcam.Proszę zgłębić temat i nie w "gazetkach parafialnych".Temat dość szeroko omówiony i tylko trzeba chcieć to usłyszeć, a trochę się otworzyć natrudną prawdę.
Przemek

Jolanta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maja 2014, 22:10:24 »
Z CAŁOKSZTAŁTEM się zgadzam.
A wzmacniał zakaz używania prezerwatyw, który przez jakiś czas- kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat- nie wiem, w jakim czasie uda się uzyskać owo poszanowanie kobiet, zwiększył ilość ofiar. Dyskutuję tutaj z tym zdaniem z Pana wypowiedzi: "Otóż twierdzenie, że wielu ludzi umarło "z powodu JPII na AIDS", czyli dlatego, że słuchało nauk JPII, jest absolutną niedorzecznością (niezależnie od tego, co sądzimy o tych naukach, o papieżach, o katolicyzmie, o JPII, o AIDS czy o kondomach)."- nie wydaje mi się taką niedorzecznością. Chodzi mi wyłącznie o zakaz używania prezerwatyw. Nie oceniam tu działalności kościoła, tylko odnoszę się do tego Pana zdania- wg. mnie coś jest na rzeczy, zwłaszcza, jeśli by się kiedyś okazało, że zakaz ten zostałby zniesiony.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maja 2014, 22:15:28 »
Cytuj
Rozumiem oburzenie z tym związane, ale jaki jest związek gwałtów domowych z nauczeniem KK w sprawie prezerwatyw? rozumiem, że chodzi wówczas o współżycie małżeńskie i w/w zakaz.

Kobiety były i są zarażane przez meżczyzn, którzy są ich mężami a równocześnie korzystają z usług prostytutek.
Gdyby te prostytutki używały prezerwatyw nie było by tylu zarażeń .
Ale,przecież "papa" zabronił i jednego i drugiego.
Kultura macho usprawiedliwia i jedno i drugie.
Przemek
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2014, 22:28:10 wysłana przez pemko176 »

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Maja 2014, 23:33:19 »
Cytuj
Czyli KK powinien popaść w schizofrenię i jednocześnie zakazywać korzystania z usług prostytutek oraz dbać o to, by korzystanie to było jak najbardziej komfortowe?


Dalej Pan wymyśla jakieś głupoty,przekręca treść,dopowiada jakieś sensy.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maja 2014, 23:35:29 »
Cytuj
Nb. w ogóle nie wiadomo, czy w Afryce nie używają prezerwatyw z powodu JPII czy też z wielu innych możliwych powodów (bo to niezgodne z tradycją, niemęskie, za drogie, zakazane przez lokalnych czarowników etc.)

 W ogóle to wiadomo .Miedzy innymi z powodu JPII i o to chodzi w tym temacie.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maja 2014, 23:47:09 »
Cytuj
Gani Pan moją niewiedzę, to znaczy, że Pan ma wiedzę znacznie większą i nie powinno to być dla Pana problemem. Z przyjemnością się tego od Pana nauczę.

Mam Pana uczyć ?
Wyciągania wniosków? Łączenia faktów? Otwartości na inne sposoby postrzegania świata.
Proszę pojechać w te miejsca i skonfrontować swoją wiedzę z rzeczywistością.
Proszę porozmawiać z ludzmi, którzy pochodzą z afryki,ameryki łacińskiej,ameryki południowej, wiedzą na ten temat więcej.


Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maja 2014, 00:02:43 »
Cytuj
Nb. w ogóle nie wiadomo, czy w Afryce nie używają prezerwatyw z powodu JPII czy też z wielu innych możliwych powodów (bo to niezgodne z tradycją, niemęskie, za drogie, zakazane przez lokalnych czarowników etc.)

 W ogóle to wiadomo .Miedzy innymi z powodu JPII i o to chodzi w tym temacie.

Może to dla Ciebie będzie nie lada wyzwaniem - ale świat nie jest czaro-biały.
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

 

R E K L A M A
aukcja monet