Aktualności:

• 16 Październik 2019, 23:33:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: JPII i AIDS  (Przeczytany 13668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
JPII i AIDS
« dnia: 28 Kwiecień 2014, 17:55:24 »
Nie mam nic przeciwko żartom z religii, chrześcijaństwa, Biblii, JPII, kanonizacji, relikwii itp. itd., ale bardzo nie lubię kłamstw i manipulacji.

W po niemiecku śmiesznej ankiecie, którą wkleił pan Marek, jest między innymi do wyboru taka opcja:

"Szkoda tylko, ze wielu ludzi ktorzy zmarli z powodu JPII na AIDS (zakaz uzywania kondomow), nie mogli cieszyc sie z tej kanonizacji..."

Otóż twierdzenie, że wielu ludzi umarło "z powodu JPII na AIDS", czyli dlatego, że słuchało nauk JPII, jest absolutną niedorzecznością (niezależnie od tego, co sądzimy o tych naukach, o papieżach, o katolicyzmie, o JPII, o AIDS czy o kondomach).

Twierdzę, że na AIDS nie umarł (prawie*) nikt, kto przestrzegał nauczania JPII (pokrywającego się oczywiście z nauczaniem Kościoła).

Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to ma poważne problemy z logiką albo (co prawdopodobniejsze) świadomie kłamie, licząc na to , że będzie to potem bezmyślnie powtarzane.

* Wyjątkiem mogą być jedynie te sytuacje, w których wchodzą w grę najwcześniejsze (i stosunkowo nieliczne) wypadki zarażenia AIDS wskutek transfuzji krwi. Był to jednak okres, kiedy nawet specjaliści niewiele wiedzieli o AIDS i dawali zalecenia z dzisiejszego punktu widzenia szkodliwe. Trudno więc wymagać, by papież był od nich w tym zakresie mądrzejszy, jako że nieomylność papieska w żadnym stopniu nie dotyczy wiedzy medycznej :)
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

pemko176

• Użytkownik
  • **
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2014, 15:50:20 »
Witam

Jeśli chodzi o condomy i wirusa HiV to chyba nie trzeba nikomu uświadamiać bezpośredniego związku jednego z drugim.A może trzeba,wiec condomy chronią przed zakażeniem wirusem HIV.
Condom dzieki rozwojowi technologicznemu jest dzisiaj tanim i bardzo pewnym sposobem ochrony.
Jeśli ktoś posiadający autorytet,będący przedstawicielem najliczniejszej religii na świecie ,ktoś kto za swój cel obiera mówienie innym ludziom jak mają żyć i robi to.
Robi to w mateczniku AIDS, czyli w Afryce,powtarza to w innych krajach gdzie często zwraca się do ludzi mało a może wogóle niewyedukowanych w rozumieniu europejskim,to współodpowiada on za ich wybory.
I jest to rysa na historii życia JPII.
Przemek

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2014, 16:25:47 »
Pana rozumowanie zawiera podstawowy i bardzo powszechny błąd.

Wytłumaczę to Panu na przykładzie wywołującym mniej emocji.

Podobnie jak kondomy chronią prze zakażeniem wirusem HIV (nie w pełni, nie zawsze), również pasy bezpieczeństwa w samochodzie chronią przed skutkami szybkiej czy nieostrożnej jazdy samochodem. Chyba zgodzi się Pan z tym.

Otóż wyobraźmy sobie, że istnieje przywódca pewnej sekty religijnej, który nawołuje by nie zapinać pasów bezpieczeństwa, gdyż jest to wielki grzech obrażający Boga, który sam osobiście czuwa nad każdym użytkownikiem samochodów. Ale JEDNOCZEŚNIE, a nawet PRZEDE WSZYSTKIM, przywódca ten nawołuje, by samochodem jeździć najwyżej z prędkością 20 km na godzinę i WYŁĄCZNIE po własnym przydomowym podwórku.

Czy można zatem logicznie powiedzieć, że przywódca ten odpowiada za ofiary wypadków na drogach, które nie zapięły pasów bezpieczeństwa?

Można oczywiście uważać poglądy tego przywódcy na CAŁOKSZTAŁT używania samochodów za dziwaczne, niedzisiejsze, wariackie itp. itd. Ale każdy musi przyznać, że osoby, które rzeczywiście respektują nauczanie tego przywódcy, są praktycznie BEZPIECZNE i mimo tego, że nie używają pasów bezpieczeństwa, wypadek samochodowy im nie grozi (poza jakimiś nieprawdopodobnymi zbiegami okoliczności, gdy jazda 20 na godzinę po własnym podwórku bez pasów bezpieczeństwa doprowadziła jednak do takiego groźnego wypadku, którego skutki zniwelowałoby zapięcie pasów).

I tak samo praktycznie bezpieczne są osoby, które rzeczywiście respektują nauczanie JPII dotyczące CAŁOKSZTAŁTU życia seksualnego.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

robertino

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2014, 17:05:42 »
Akurat pasy nie są najszczęśliwszym przykładem.Podczas wypadku jednym pasy ratują życie a innym
właśnie nie zapięcie pozwala żyć dalej.Tu akurat na dwoje babka wróżyła.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2014, 17:22:22 »
Akurat pasy nie są najszczęśliwszym przykładem.Podczas wypadku jednym pasy ratują życie a innym
właśnie nie zapięcie pozwala żyć dalej.Tu akurat na dwoje babka wróżyła.

Chodziło mi oczywiście tylko o te wypadki, kiedy sensownie można powiedzieć "gdyby zapiął pasy, to by pewnie żył (nie byłby kaleką etc.)"

Podobnie jak w innych mówi się, "gdyby uprawiał seks używając prezerwatywy, to by się pewnie nie zaraził". Teoretycznie założenie prezerwatywy też może zaszkodzić, bo może dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa i skłonić do uprawiania seksu z kimś, kogo bez prezerwatywy nie dotknęłoby się nawet kijem.

Pasy też mogą dawać takie złudne poczucie bezpieczeństwa. I ktoś, kto bez pasów jeździł ostrożnie, w pasach może nagle poczuć się królem szos.

A tak w ogóle to w moim przykładzie najistotniejsze jest słowo "CAŁOKSZTAŁT". Całokształt poglądów na używanie samochodów. Całokształt poglądów na życie seksualne.

Jeśli ktoś daje cały pakiet rad na jakiś temat, nie można go oskarżać, że jego rady zaszkodziły, gdy ktoś z całego pakietu wybrał sobie tylko jedną i to tę drugorzędną.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2014, 17:26:26 wysłana przez Lech Stępniewski »

zdzicho

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2014, 18:16:45 »
I po cholerę ten temat?Co kondomy i HIV mają wspólnego z numizmatyką?Ledwie jeden kompromitujący temat zniknął,a już drugi wyrasta.Odnoszę wrażenie,że autor tego wątku specjalnie prowokuje. :(

Jolanta

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2014, 18:21:04 »
Ale akurat w tym kontekście chodzi chyba o kraje afrykańskie, gdzie trochę inaczej traktuje się takie zalecenia, a od głowy kościoła oczekiwałoby się wsparcia w ratowaniu życia, często dzieci rodzonych przez zarażone matki nie mających szans na leczenie.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj 2014, 18:54:49 »
I po cholerę ten temat?Co kondomy i HIV mają wspólnego z numizmatyką?

Jeśli Pan nie zauważył, to niemal wszystkie tematy w dziale "Dyskusja ogólna" nie mają nic wspólnego z numizmatyką. Łącznie z życzeniami świątecznymi, muzyką na dobry dzień, kapslami po piwie...

Ma Pan prawo uważać, że dział ten jest niepotrzebny, ale proszę projekt jego likwidacji zgłosić kierownictwu tego forum. Ode mnie to nie zależy.

Odnoszę wrażenie,że autor tego wątku specjalnie prowokuje.

Mógłby Pan to jakoś uzasadnić? Bo w tej formie rzucane oskarżenie samo staje się prowokacją.

Nb. Wątek ten założyłem ponad tydzień temu, gdy próbowałem w ten sposób odwieść p. Marka od "rzucania haseł" w postaci coraz to bardziej rynsztokowych rysuneczków. Nie udało mi się. Potem już tego wątku nie odgrzewałem.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2014, 19:07:35 wysłana przez Lech Stępniewski »

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj 2014, 18:58:43 »
Ale akurat w tym kontekście chodzi chyba o kraje afrykańskie, gdzie trochę inaczej traktuje się takie zalecenia

Ale jaka jest wina zalecającego w tym, że jego zalecenia nie są przyjmowane?

Oczywiście, można po rasistowsku założyć, że Murzyni to takie duże nieodpowiedzialne dzieci i nie ma się co bawić w jakieś zalecanie, tylko trzeba ich wziąć za twarz i zmusić. Ale nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.

Jolanta

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj 2014, 21:26:44 »
Miałam na myśli różnice kulturowe, nie mające nic wspólnego z inteligencją czy mądrością, gdzie używanie prezerwatyw jest potępiane przez autorytety mające decydujący wpływ na zachowanie. A kościół niestety tylko to wzmacniał. W kraju, gdzie AIDS jest powszechne, leki mało dostępne, a ofiarami są kobiety, które mają niewiele do powiedzenia. Jak już, to proszę mi raczej  feminizm (choć przeważnie w dyskusjach jestem przeciw parytetom, równym podziale prac w domu, itp.) zarzucić, niż rasizm, bo w tym wypadku chodzi mi o kobiety i dzieci- jako ofiary systemu, wiary i kultury.

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maj 2014, 21:33:11 »
Witam
 Pana przykład z pasami bezpieczeństwa nie ma nic wspólnego z tym co napisałem.I Powiem to Panu wprost, głupoty Pan pisze.
Jeśli chce Pan wypowiadać się na tematy "ogólnoświatowe" sugeruję zaczerpnąć trochę wiedzy w temacie i potem pisać na forum.
Swoim podwórkowym przykładem i wiedzą w temacie obraża Pan inteligecję czytelników tego forum oraz przede wszystkim tysiące ofiar zmuszanych do seksu domowego (w wiekszosci ,jeśli nie w całości kobiet) ,ofiar prostytucji gdy sprzedawanie ciała (również księdzom kościoła katolickiego) jest jedynym sposobem na zapewnienie przeżycia rodziny.Ten tak zwany 3 świat funkcjonuje trochę innaczej od naszej rzeczywistości i papieskie zakazy zamieniły w piekło życia wielu osób.
Przemek

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Maj 2014, 21:48:40 »
A kościół niestety tylko to wzmacniał. W kraju, gdzie AIDS jest powszechne, leki mało dostępne, a ofiarami są kobiety, które mają niewiele do powiedzenia.

Ale co kościół wzmacniał? Przecież nie przekonanie, że mężczyzna ma prawo i wręcz powinien z każdą kobietą, na którą mu przyjdzie ochota. Ani nie lokalne przesądy, że można się pozbyć AIDS rozdziewiczając ileś tam pań (czy raczej dziewczynek).

Feministka powinna chyba cieszyć się z tego, co KK głosi w Afryce, jeśli idzie o sferę seksualną, gdyż jak na standardy afrykańskie jest to wprost niesamowicie radykalny feminizm, biorący właśnie kobiety i dzieci pod szczególną ochronę. Opcja: "niech mężczyźni robią, co chcą, byle w prezerwatywach", wydaje mi się NIEPORÓWNANIE gorsza niż opcja "bądź wierny kobiecie, szanuj jej wolę i ciało etc".

Poza tym raz jeszcze przypominam, że zgodnie z logiką należy KK rozliczać z CAŁOKSZTAŁTU nauczania, a nie z tego, że jeden z elementów tego nauczania się nie sprawdza, gdy pozostałe rzucić w kąt.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maj 2014, 21:58:58 »
I Powiem to Panu wprost, głupoty Pan pisze.

Nie wiem, czemu usiłuje mnie Pan obrazić, ale uznajmy że Pańską samoprezentację jako dyskutanta mamy już za sobą. Dalsze próby może Pan sobie darować. A teraz czekam na argumenty.

Swoim podwórkowym przykładem i wiedzą w temacie obraża Pan inteligecję czytelników tego forum oraz przede wszystkim tysiące ofiar zmuszanych do seksu domowego (w wiekszosci ,jeśli nie w całości kobiet) ,ofiar prostytucji gdy sprzedawanie ciała (również księdzom kościoła katolickiego) jest jedynym sposobem na zapewnienie przeżycia rodziny.

Jak rozumiem, według Pana JPII jeździł po Afryce i zachęcał tam wszystkich do nieokiełznanego seksu, do prostytucji, gwałcenia itp. A potrafiłby Pan to udowodnić czy tak Pan sobie fantazjuje ad hoc?

Słowo "ksiądz" w celowniku brzmi "księżom" a nie "księdzom". Szanujmy polszczyznę!

Optimus_Prime

• Gaduła
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maj 2014, 22:07:30 »
Strasznie mi miło czytać odpowiedzi Pana Lecha. Chylę czoła.

Pana przykład z pasami bezpieczeństwa nie ma nic wspólnego z tym co napisałem.I Powiem to Panu wprost, głupoty Pan pisze.
Jeśli chce Pan wypowiadać się na tematy "ogólnoświatowe" sugeruję zaczerpnąć trochę wiedzy w temacie i potem pisać na forum.
Szanowany Panie, ma i to bardzo wiele.
KK zaleca wstrzemięźliwość seksualną i nie dopuszcza stosunków poza małżeńskich. W związku z tym jest to najlepszy sposób, żeby uniknąć zagrożeń - o tym pisał Pan Lech. To jest pierwsza linia obrony. KK neguje dopiero drugą linię obrony tj. prezerwatywy. Osobiście nie widzę nic złego w używaniu w/w środków w małżeństwie, ale to inny temat.
oraz przede wszystkim tysiące ofiar zmuszanych do seksu domowego (w wiekszosci ,jeśli nie w całości kobiet)...Ten tak zwany 3 świat funkcjonuje trochę inaczej od naszej rzeczywistości i papieskie zakazy zamieniły w piekło życia wielu osób.
Rozumiem oburzenie z tym związane, ale jaki jest związek gwałtów domowych z nauczeniem KK w sprawie prezerwatyw? rozumiem, że chodzi wówczas o współżycie małżeńskie i w/w zakaz.

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Maj 2014, 22:09:58 »
I znów Pan pisze obok tematu , i wymyśla Pan swoje historie.
JPII nie zachęcał ale zabraniał, a ja Panu nie zabraniam a wręcz zachęcam.Proszę zgłębić temat i nie w "gazetkach parafialnych".Temat dość szeroko omówiony i tylko trzeba chcieć to usłyszeć, a trochę się otworzyć natrudną prawdę.
Przemek

R E K L A M A
aukcja monet