Aktualności:

• 21 Październik 2019, 00:17:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: JPII i AIDS  (Przeczytany 13702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jolanta

• Użytkownik
  • **
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Maj 2014, 22:10:24 »
Z CAŁOKSZTAŁTEM się zgadzam.
A wzmacniał zakaz używania prezerwatyw, który przez jakiś czas- kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat- nie wiem, w jakim czasie uda się uzyskać owo poszanowanie kobiet, zwiększył ilość ofiar. Dyskutuję tutaj z tym zdaniem z Pana wypowiedzi: "Otóż twierdzenie, że wielu ludzi umarło "z powodu JPII na AIDS", czyli dlatego, że słuchało nauk JPII, jest absolutną niedorzecznością (niezależnie od tego, co sądzimy o tych naukach, o papieżach, o katolicyzmie, o JPII, o AIDS czy o kondomach)."- nie wydaje mi się taką niedorzecznością. Chodzi mi wyłącznie o zakaz używania prezerwatyw. Nie oceniam tu działalności kościoła, tylko odnoszę się do tego Pana zdania- wg. mnie coś jest na rzeczy, zwłaszcza, jeśli by się kiedyś okazało, że zakaz ten zostałby zniesiony.

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Maj 2014, 22:15:28 »
Rozumiem oburzenie z tym związane, ale jaki jest związek gwałtów domowych z nauczeniem KK w sprawie prezerwatyw? rozumiem, że chodzi wówczas o współżycie małżeńskie i w/w zakaz.

Kobiety były i są zarażane przez meżczyzn, którzy są ich mężami a równocześnie korzystają z usług prostytutek.
Gdyby te prostytutki używały prezerwatyw nie było by tylu zarażeń .
Ale,przecież "papa" zabronił i jednego i drugiego.
Kultura macho usprawiedliwia i jedno i drugie.
Przemek
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2014, 22:28:10 wysłana przez pemko176 »

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Maj 2014, 23:06:42 »
I znów Pan pisze obok tematu , i wymyśla Pan swoje historie.
JPII nie zachęcał ale zabraniał, a ja Panu nie zabraniam a wręcz zachęcam.Proszę zgłębić temat i nie w "gazetkach parafialnych".Temat dość szeroko omówiony i tylko trzeba chcieć to usłyszeć, a trochę się otworzyć natrudną prawdę.
Przemek

Dalej usiłuje mnie Pan obrazić jakimś dziwacznymi uwagami o "gazetkach parafialnych". Proszę odnosić się do moich słów, bo za to, co Pan w gazetkach parafialnych wyczytał nie ponoszę odpowiedzialności.

Powtarzam raz jeszcze, że JPII zabraniał również niewierności, gwałcenia kobiet, przygodnego współżycia itp. itd. i dopiero na końcu JEDNYM Z ELEMENTÓW tego nauczania był zakaz używania prezerwatyw, w dodatku chyba prawie nigdy nie wyrażany wprost.

Jeśli Pan zna jakieś przemówienia JPII, kazania, encykliki itp. w których mówi on coś w rodzaju "a przede wszystkim pamiętajcie, żeby nie używać prezerwatyw, bo ja tego uroczyście zabraniam, a reszta się nie liczy", to proszę taką wypowiedź zacytować. Kiedy powiedział, gdzie powiedział, gdzie można tę wypowiedź znaleźć.

Gani Pan moją niewiedzę, to znaczy, że Pan ma wiedzę znacznie większą i nie powinno to być dla Pana problemem. Z przyjemnością się tego od Pana nauczę.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Maj 2014, 23:17:44 »
Z CAŁOKSZTAŁTEM się zgadzam.

Chodzi mi wyłącznie o zakaz używania prezerwatyw.

Ale na tym właśnie polega problem, że tego zakazu nie można brać WYŁĄCZNIE! Jeśli ktoś nie traktuje poważnie całego nauczania KK na temat życia seksualnego, a tylko jakimś trafem nie używa prezerwatyw idąc do kochanki, prostytutki, cudzej żony, gwałconej dziewicy itp., to nie można mówić, że zaraził się wirusem HIV z powodu słuchania nauk KK, bo on właśnie tych nauk w sposób demonstracyjny NIE słucha!

Nb. w ogóle nie wiadomo, czy w Afryce nie używają prezerwatyw z powodu JPII czy też z wielu innych możliwych powodów (bo to niezgodne z tradycją, niemęskie, za drogie, zakazane przez lokalnych czarowników etc.)

Na czym w ogóle oparte jest to dziwne założenie, że co prawda Afrykanie na ogół mają za nic wszystkie zakazy i nakazy KK jeśli chodzi o życie seksualne, ale akurat w sprawie tych prezerwatyw nagle stają się tacy niesamowicie posłuszni?
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Maj 2014, 23:23:29 »
Kobiety były i są zarażane przez meżczyzn, którzy są ich mężami a równocześnie korzystają z usług prostytutek.
Gdyby te prostytutki używały prezerwatyw nie było by tylu zarażeń .

Czyli KK powinien popaść w schizofrenię i jednocześnie zakazywać korzystania z usług prostytutek oraz dbać o to, by korzystanie to było jak najbardziej komfortowe?

To trochę tak, jak TPZN walczyło ze świecidełkami udającymi monety i jednocześnie skupowało te świecidełka, by spadek cen nie zaszkodził ich nabywcom.  :)

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Maj 2014, 23:33:19 »
Czyli KK powinien popaść w schizofrenię i jednocześnie zakazywać korzystania z usług prostytutek oraz dbać o to, by korzystanie to było jak najbardziej komfortowe?

Dalej Pan wymyśla jakieś głupoty,przekręca treść,dopowiada jakieś sensy.

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Maj 2014, 23:35:29 »
Nb. w ogóle nie wiadomo, czy w Afryce nie używają prezerwatyw z powodu JPII czy też z wielu innych możliwych powodów (bo to niezgodne z tradycją, niemęskie, za drogie, zakazane przez lokalnych czarowników etc.)

W ogóle to wiadomo .Miedzy innymi z powodu JPII i o to chodzi w tym temacie.

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Maj 2014, 23:47:09 »
Gani Pan moją niewiedzę, to znaczy, że Pan ma wiedzę znacznie większą i nie powinno to być dla Pana problemem. Z przyjemnością się tego od Pana nauczę.

Mam Pana uczyć ?
Wyciągania wniosków? Łączenia faktów? Otwartości na inne sposoby postrzegania świata.
Proszę pojechać w te miejsca i skonfrontować swoją wiedzę z rzeczywistością.
Proszę porozmawiać z ludzmi, którzy pochodzą z afryki,ameryki łacińskiej,ameryki południowej, wiedzą na ten temat więcej.

Orpio

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Maj 2014, 00:02:43 »

Może to dla Ciebie będzie nie lada wyzwaniem - ale świat nie jest czaro-biały.
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Maj 2014, 00:03:11 »

Ale skąd wiadomo? Z czyjegoś objawienia? Zna Pan jakieś badania na ten temat? Jeśli tak, to bardzo proszę podać mi źródło z metodologią i wynikami tych badań.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Maj 2014, 00:05:15 »

Mam Pana uczyć ?

Tak, proszę Pana - ma Pan mnie uczyć, skoro Pan wie więcej. To chyba naturalne. Wiedza zobowiązuje. Tak właśnie postępujemy na tym forum. Ja nie obrażam nowicjuszy, którzy pytają, o co chodzi z tym RIC-em, tylko staram się im to jak najprzystępniej wytłumaczyć. I o takie samo podejście proszę też Pana.

Na początek prosiłbym o cytat z jakiegoś tekstu/mowy JPII, gdzie zakazuje on explicite używania prezerwatyw i traktuje to jako podstawowy i niezależny punkt swego nauczania. Niewątpliwie czytał Pan coś podobnego, skoro wypowiada się Pan z taką pewnością siebie.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Maj 2014, 00:17:23 »
Dalej Pan wymyśla jakieś głupoty,przekręca treść,dopowiada jakieś sensy.

Dlaczego z takim uporem usiłuje mnie Pan obrazić, zamiast odpowiadać na temat.

To przecież Pan napisał "Gdyby te prostytutki używały prezerwatyw nie było by tylu zarażeń". Czy nie wydaje się Panu, że PRZEDE WSZYSTKIM nie byłoby zarażeń, gdyby zgodnie z naukami KK nikt nie korzystał z usług prostytutek? Jeśli ktoś się zaraził u prostytutki to właśnie dlatego, że tych nauk NIE słuchał. Prezerwatywa to w tym wypadku tylko drugorzędny element. No i dlaczego ktoś, kto bez skrupułów ciężko grzeszy z prostytutką, miałby się nagle przestraszyć daleko mniejszego grzechu, jakim jest używanie prezerwatywy? Pan w to naprawdę wierzy?

Prezerwatywa zresztą i tak nie jest na 100% skuteczna. Natomiast brak kontaktu z prostytutką daje 100% pewności, że się od prostytutki niczym nie zarazimy  :)

Czy to tak trudno zrozumieć?

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Maj 2014, 09:03:19 »
Witam
Tak, proszę Pana - ma Pan mnie uczyć, skoro Pan wie więcej. To chyba naturalne. Wiedza zobowiązuje. Tak właśnie postępujemy na tym forum. Ja nie obrażam nowicjuszy, którzy pytają, o co chodzi z tym RIC-em, tylko staram się im to jak najprzystępniej wytłumaczyć. I o takie samo podejście proszę też Pana.

Na początek prosiłbym o cytat z jakiegoś tekstu/mowy JPII, gdzie zakazuje on explicite używania prezerwatyw i traktuje to jako podstawowy i niezależny punkt swego nauczania. Niewątpliwie czytał Pan coś podobnego, skoro wypowiada się Pan z taką pewnością siebie.

Dla mnie to nie jest naturalne, a ja na tym forum tak postepować nie bedę .
Powyżej znów Pan zaprezentował swój sposób rozumienia i kierunkowania rozmowy.
Przystępniej już nie umiem, a Pan łatwo się obraża i obraża Pan ofiary, odbierając im bardzo dużo, dyskredytując ich cierpienie.Sposób w jaki Pan piszę o innych ludziach utwierdza mnie tylko w tym.

do uprawiania seksu z kimś, kogo bez prezerwatywy nie dotknęłoby się nawet kijem.
Oczywiście, można po rasistowsku założyć, że Murzyni to takie duże nieodpowiedzialne dzieci i nie ma się co bawić w jakieś zalecanie, tylko trzeba ich wziąć za twarz i zmusić. Ale nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.
Pokazuje Pan swoją twarz.
Proszę uczyć się samemu nigdy nie jest za pózno.

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Maj 2014, 09:06:38 »

Może to dla Ciebie będzie nie lada wyzwaniem - ale świat nie jest czaro-biały.

Papież choć chodził w bieli był dokładnie tak jak piszesz czarno-biały.
I ja protestuję przed przemalowaniem Go tylko na kolor biały.

pemko176

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Maj 2014, 09:14:22 »
To przecież Pan napisał "Gdyby te prostytutki używały prezerwatyw nie było by tylu zarażeń". Czy nie wydaje się Panu, że PRZEDE WSZYSTKIM nie byłoby zarażeń, gdyby zgodnie z naukami KK nikt nie korzystał z usług prostytutek? Jeśli ktoś się zaraził u prostytutki to właśnie dlatego, że tych nauk NIE słuchał. Prezerwatywa to w tym wypadku tylko drugorzędny element. No i dlaczego ktoś, kto bez skrupułów ciężko grzeszy z prostytutką, miałby się nagle przestraszyć daleko mniejszego grzechu, jakim jest używanie prezerwatywy? Pan w to naprawdę wierzy?

Czy to tak trudno zrozumieć?

Dlaczego w krajach rozwiniętych zachorowalność na choroby przenoszone drogą płciową jest wielokrotnie mniejsza niż w innych regionach świata?
Bo Watykan jest bliżej?
Bo jest mniej prostytucji?
...

Prezerwatywa zresztą i tak nie jest na 100% skuteczna. Natomiast brak kontaktu z prostytutką daje 100% pewności, że się od prostytutki niczym nie zarazimy  Uśmiech

po co ten uśmiech? to poważny i ciężki temat.

R E K L A M A
aukcja monet