Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 17:25:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: JPII i AIDS  (Przeczytany 18901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Maja 2014, 09:03:19 »
Witam
Cytuj
Tak, proszę Pana - ma Pan mnie uczyć, skoro Pan wie więcej. To chyba naturalne. Wiedza zobowiązuje. Tak właśnie postępujemy na tym forum. Ja nie obrażam nowicjuszy, którzy pytają, o co chodzi z tym RIC-em, tylko staram się im to jak najprzystępniej wytłumaczyć. I o takie samo podejście proszę też Pana.

Na początek prosiłbym o cytat z jakiegoś tekstu/mowy JPII, gdzie zakazuje on explicite używania prezerwatyw i traktuje to jako podstawowy i niezależny punkt swego nauczania. Niewątpliwie czytał Pan coś podobnego, skoro wypowiada się Pan z taką pewnością siebie.

Dla mnie to nie jest naturalne, a ja na tym forum tak postepować nie bedę .
Powyżej znów Pan zaprezentował swój sposób rozumienia i kierunkowania rozmowy.
Przystępniej już nie umiem, a Pan łatwo się obraża i obraża Pan ofiary, odbierając im bardzo dużo, dyskredytując ich cierpienie.Sposób w jaki Pan piszę o innych ludziach utwierdza mnie tylko w tym.

Cytuj
do uprawiania seksu z kimś, kogo bez prezerwatywy nie dotknęłoby się nawet kijem.
Cytuj
Oczywiście, można po rasistowsku założyć, że Murzyni to takie duże nieodpowiedzialne dzieci i nie ma się co bawić w jakieś zalecanie, tylko trzeba ich wziąć za twarz i zmusić. Ale nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.
Pokazuje Pan swoją twarz.
Proszę uczyć się samemu nigdy nie jest za pózno.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Maja 2014, 09:06:38 »
Cytuj
Cytuj
Nb. w ogóle nie wiadomo, czy w Afryce nie używają prezerwatyw z powodu JPII czy też z wielu innych możliwych powodów (bo to niezgodne z tradycją, niemęskie, za drogie, zakazane przez lokalnych czarowników etc.)

 W ogóle to wiadomo .Miedzy innymi z powodu JPII i o to chodzi w tym temacie.

Może to dla Ciebie będzie nie lada wyzwaniem - ale świat nie jest czaro-biały.

Papież choć chodził w bieli był dokładnie tak jak piszesz czarno-biały.
I ja protestuję przed przemalowaniem Go tylko na kolor biały.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Maja 2014, 09:14:22 »
Cytuj
To przecież Pan napisał "Gdyby te prostytutki używały prezerwatyw nie było by tylu zarażeń". Czy nie wydaje się Panu, że PRZEDE WSZYSTKIM nie byłoby zarażeń, gdyby zgodnie z naukami KK nikt nie korzystał z usług prostytutek? Jeśli ktoś się zaraził u prostytutki to właśnie dlatego, że tych nauk NIE słuchał. Prezerwatywa to w tym wypadku tylko drugorzędny element. No i dlaczego ktoś, kto bez skrupułów ciężko grzeszy z prostytutką, miałby się nagle przestraszyć daleko mniejszego grzechu, jakim jest używanie prezerwatywy? Pan w to naprawdę wierzy?



Czy to tak trudno zrozumieć?

Dlaczego w krajach rozwiniętych zachorowalność na choroby przenoszone drogą płciową jest wielokrotnie mniejsza niż w innych regionach świata?
Bo Watykan jest bliżej?
Bo jest mniej prostytucji?
...

Cytuj
Prezerwatywa zresztą i tak nie jest na 100% skuteczna. Natomiast brak kontaktu z prostytutką daje 100% pewności, że się od prostytutki niczym nie zarazimy  Uśmiech

po co ten uśmiech? to poważny i ciężki temat.

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Maja 2014, 09:18:13 »
Cytuj
Ale skąd wiadomo? Z czyjegoś objawienia? Zna Pan jakieś badania na ten temat? Jeśli tak, to bardzo proszę podać mi źródło z metodologią i wynikami tych badań.

 Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on rzekł do nich: "Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę". 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: "Pokój wam!" 27 Następnie rzekł do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!" 28 Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" 29 Powiedział mu Jezus: "Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".


pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Maja 2014, 09:20:29 »
A teraz z chęcią poczytam coś o numizmatyce bo
jak mawia prezes Kaczyński

"i nikt nie wmówi nam że czarne jest czarne a białe jest białe"
.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Maja 2014, 10:50:58 »
Z tego co pamiętam to kościół rozdaje gumki w afryce, zaczął ten proces za czasów Benedykta XVI... Samo rozdawanie i nierozdawanie nie rozwiązuje problemu, jeszcze trzeba spojrzeć na ilość wyznawców, to też jest ciekawe, tam mamy sporo krajów,  weźmy kraj Zambii protestantyzm – 43,0% (głównie: zielonoświątkowcy, kalwini i adwentyści) katolicyzm – 35,9% niezależne kościoły – 20,8%: Świadkowie Jehowy – 1,1% W sumie nurtów Chrześcijańskich jest jakieś 82% (patrz ciocia wiki), religie plemienne to 14~15% reszta 0.2% niereligijni, 1.1% islam, hinduizm 0.1%...  Ludzie powinni mieć edukację, nie tyle nakazy i zakazy, ale uświadomić im trzeba jakie na siebie i rodzinę przerzucają zagrożenie (może chodzi o formę przekazu, bo naturę ludzką znamy im bardziej się czegoś zakazuje, tym bardziej tego owocu chcemy. Mama mówi nie dotykaj bo się oparzysz a dziecko łapie za gorący garnek), bez względu na wiarę każdy powinien dbać o siebie i o tych którzy są mu najbliżsi. Jakie warunki panują w afryce możemy się tylko domyślać, warunki sanitarne, szkolnictwo. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że wzrósł tam poziom zdrowia, z 37 lat życia do 43 lat dzięki zwalczaniu choćby gruźlicy. Spora umieralność kobiet przy porodzie według WHO ponad jedna czwarta zgonów matek jest spowodowana przez wcześniej istniejące schorzenia/choroby, takie jak cukrzyca, HIV, malaria i otyłość.

Człowiek jest chyba inteligentnym zwierzęciem i swoje jakiekolwiek popędy umie opanować bez względu czy jest Chrześcijaninem czy innowiercą 

Jak zachorowanie wygląda w Zambii http://www.unaids.org/en/regionscountries/countries/zambia/ 

Na ile działa tam akcja edukacji, uświadamiania ludziom zagrożeń, na ile słuchają i wyciągają z tego wnioski sami mieszkańcy, tego nie wiem, ale wzrost długości życia już same nam mówią, że społeczeństwo zaczyna się rozwijać, idzie mam nadzieję ku lepszemu.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Maja 2014, 14:53:54 »
W Afryce mnie więcej chrześcijanie i muzułmanie stanowią podobny procent populacji (oczywiście najczęściej żyją w odrębnych społecznościach). Islam nie zabrania używania prezerwatyw ale podobnie jak chrześcijaństwo zabrania m.in. stosunków pozamałżeńskich. I rzeczywiście liczba zarażonych jest mniejsza niż wśród chrześcijan. Czy w ten sposób można wysnuć, że to tylko prezerwatywy chronią muzułmanów przed HIV?
Warto się zastanowić co jest karą w tych dwóch religiach za skok w bok.W chrześcijaństwie ta kara jest przesunięta na życie po śmierci, natomiast islam szybko i boleśnie karze w życiu doczesnym. I to jest najlepszą "prezerwatywą" dla ludzi którzy rozumieją życie na zasadzie kija i marchewki.
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Maja 2014, 14:57:34 »
Cytuj
Ja tutaj chciałem jedynie podkreślić, że świadczy o braku logiki obwinianie KK za to, że wirusem HIV zaraził się ktoś, kto chodzi do prostytutek, uprawia seks pozamałżeński, gwałci dziewice itp. czyli ostentacyjnie NIE PRZESTRZEGA podstawowych nauk KK. To, że przy okazji nie używa prezerwatywy, to już detal.

A ktoś to pisał? Poza Panem? To się rodzi w Pana głowie, Pan na własny użytek ,na poparcie własnych tez, tożsamych z Pana światopoglądem, kreuje na forum temat z którym nikt nie dyskutuje, proszę czytać ze zrozumieniem.

Cytuj
To tak jakby ktoś poszedł w piątek do kochanki cudzołożyć i jednocześnie nakrzyczał na nią, że na kolację dała mu kanapkę z mięsem Uśmiech

To również Pana fantazje... Pani Jolanta wskazała Panu w czym rzecz, pisała o ofiarach i cierpieniu a Pan dalej w temacie zamieszcza i zamieszczał "uśmieszki" i te Pana porównania jakby brakowało nam zrozumienia tematu.

Cytuj
Z tego co pamiętam to kościół rozdaje gumki w afryce, zaczął ten proces za czasów Benedykta XVI...

Bo wcześniej był zakaz...

( i nie mam dokumentu potwierdzającego ten zakaz do okazania wszystkim "Tomaszom")







pemko176

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: JPII i AIDS
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Maja 2014, 19:27:18 »
Cytuj
Czy potrafiłby Pan zwięźle napisać, jakiej mojej tezie Pan przeczy i dlaczego?

Już to napisałem ,dość zwięzle, wcześniej. Nie widzę celu dalszej dyskusji z Panem...

Cytuj
Skoro dla Pana nie jest naturalne dzielenie się wiedzą, to z mojej strony koniec rozmowy.

proszę się tego trzymać .
pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet