Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 02:51:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Usunięcie wątku "Co sądzicie na temat kanonizacji Obu Papieży" z działu Humor  (Przeczytany 9154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 400
Szanowni Koledzy!

Wypowiedzieli się na ten temat wszyscy członkowie Triumwiratu i większość Oficerów.
Zdecydowana większość była za usunięciem wątku.
Nowootwarty przeze mnie dział "Tematy religijne i antyreligijne" pozostawię - na wszelki wypadek.
Boleję nad tym, że nie udało się osiągnąć żadnego kompromisu - choć właściwie nie powinienem się dziwić: ktoś kiedyś powiedział, że prawdziwy kompromis mamy dopiero wtedy, gdy nikt nie jest z niego zadowolony...

Przypomnę też wszystkim, którzy śledzili obecne wydarzenia, że i w przeszłości większa część religijnych dyskusji toczyła się z użyciem wszelkich dostępnych metod, które miały doprowadzić do kompletnego zniszczenia przeciwnika i nie cofano się wnich przed absolutnie niczym, by dowieść swej racji, a jeszcze chętniej wykazać brak racji wroga. Ton takich dyskusji najczęściej był przesadnie polemiczny, ostry, obraźliwy, złośliwy i wredny (do rękoczynów włącznie). A już szczególnie pięknie takie dyskusje rozkwitały tam, gdzkie sprawy duchowe mieszano ze świeckimi, a dogmaty z osobistymi animozjami.
A wszystko w imię PRAWDY - jakakolwiek by ona nie była...

Z poważaniem

Zenon M.

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 400
Szanowny Panie Lechu,

boleję ogólnie i post factum, bo szkoda, że nie udało się tego rozwiązać w sposób inny niż usuwanie wątku...
Boleję także dlatego, że nie doszło tu rzeczowej dyskusji, a szkoda, bo temat jest arcyciekawy - co do tego że Jan Paweł II może być postrzegany w bardzo różny sposób, a wiele jego działań i wypowiedzi wywoływało i nadal wywołuje kontrowersje, raczej nie ma wątpliwości. Mamy tu do czynienia z jednoczesnym "brązowieniem" i "odbrązowianiem" postaci (już historycznej), zawłaszczaniem wizerunku, wykorzystywaniem tegoż, różnymi interpretacjami różnych wypowiedzi itd. itd. I to chyba powinien był być temat do rozmowy... Albo chociażby ta nieszczęsna poezja!
Niestety, wyszło tak jakoś kijowo-mrowiskowo.... Nad tym boleję.

Nie mówię już nawet o złomie numizmatycznym z przyklepanym papieskim wizerunkiem, co też można by omówić. Sam w ostatnim czasie wielokrotnie interweniowałem w sprawie takowych "numizmatów"w dziale "Sprzedam". Inna sprawa, że w starym moim klaserku trzymam na pamiątkę dwie srebrne tysiączłotówki z 1983 r. i dziesięciotysiączki z 1987 r. Tyle, że to były całkiem inne czasy: komuna, stan wojenny i tu monety z papieżem!!! Następne 10.000 zł. obiegowe to już z orłem w koronie Solidarność i Konstytucja 3 Maja...

Całkowicie zgadzam się z Panem co do niechęci cenzurowania i gotowości do dyskusji - raczej jednak nie chciałbym się wystawiać na argumenty satanistów (o ile takowe by mieli...). Nie potrafiłbym poważnie dyskutować w sprawie, która dla mnie osobiście jest poza dyskusją - tutaj dotykamy już spraw wiary i prostych dylematów tak - tak, nie - nie. To jest oczywiście moje prywatne zdanie.
Rzucania haseł bez argumentów też zazwyczaj nie lubię...

Pozdrawiam serdecznie

Zenon M.

PS. Mam też nadzieję, że pan Marek za bardzo się na nas nie obrazi - szkoda by było...

 

R E K L A M A
aukcja monet