Aktualności:

• 21 Październik 2019, 00:27:02

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: działalność twórcza  (Przeczytany 18513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:22:28 »
Kolorystyka zupełnie inna. I jak teraz ustalić, co naprawdę Tanguy namalował?
Tak reprodukcje zazwyczaj są różne od oryginału. Trzeba obraz zobaczyć na żywo, przyznam że nie widziałem Tanguy'a dzieł w realu. Jeżeli mam wybierać która reprodukcja mi bardziej odpowiada, to skłaniał bym się bardziej ku tej podanej przez Pana, ponieważ ten kolor bardziej odpowiada wodnym głębiom.

A Pan jakiś taki ostry jest: różne ząbki, kółka zębate
tak, zgadza się zupełnie inne te moje ekspresje  po pierwsze u mnie to tylko i wyłącznie kreska czarnego tuszu na białym papierze, bristolu czy innej kartce (kolor to u mnie wielka rzadkość, raczej długo nie będę się z nimi ujawniał)  - zresztą nie w mojej naturze jest kopiować pomysły wcześniejszych artystów, mam też i miękkie graficzki jak choćby ta:

ketamina 23 krople - ta praca zamieszczona w albumie.

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek: ncr3i4@gmail.com

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:32:09 »
ketamina 23 krople - ta praca zamieszczona w albumie.

Ketamina? To Pan całkiem jak WItkacy podpisuje...
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:48:48 »
Ketamina? To Pan całkiem jak WItkacy podpisuje...
czy ja wiem jak Witkiewicz to może nie bardzo, zresztą ketaminy nigdy nie próbowałem (a  Witkacy zm 1939r, nie brał ketaminy) a tytuł wpadł mi do głowy spontanicznie, być może po trafieniu na ten środek znieczulający, czytając o nim w jakiejś książce, czy też może byłem pod wpływem W.S. Burroughsa; zresztą już nawet dobrze nie pamiętam jak to było. Ketamina została opracowana przez dr Craig Newlands z Wayne State University. Opracowane w 1962 roku w ramach wysiłków zmierzających do znalezienia bezpieczniejszych znieczulający alternatywą dla phencyclidine (PCP) Lek został po raz pierwszy wypróbowany na amerykańskich żołnierzy podczas wojny w Wietnamie.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:52:22 »
zresztą ketaminy nigdy nie próbowałem

A już myślałem, że sięga Pan po modulatory świadomości... Sądzę zresztą, że większość oglądających będzie miała podobne skojarzenia.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Czerwiec 2009, 13:10:12 »
A już myślałem, że sięga Pan po modulatory świadomości... Sądzę zresztą, że większość oglądających będzie miała podobne skojarzenia.
mi to wcale a wcale nie przeszkadza, że ktoś interpretuje to w ten sposób. Nie raz spotkałem się z opinią, że muszę coś zażywać by tak rysować... myślę, że ci co zażywają tym podobne środki, ich obrazy biją kolorami. Napisać coś wcale nie znaczy, że to coś się robi czy się wręcz z tym utożsamia. Tytuły można odczytać jak alegorie, prowokacje.
Stany podobne, czy też zbliżone do tych wizji narkotycznych można osiągnąć poprzez praktyki hatha jogi, nie tylko poprzez hiperwentylację i deprywacje sensoryczne, ale procesy medytacji. Ćwiczę od 93r, z różnym co prawda natężeniem (zaangażowaniem) ale poprzez harmonię oddechu można osiągnąć bardzo dużo, oddech to klucz do zdrowia i zadowolenia z życia. Zresztą o praktyce jogi można poczytać sobie w dość licznej literaturze. Zachęcam do wydawało by się dość monotonnej praktyki, ale tak naprawdę jest to praca z siłą woli, i napięciami mięśniowymi, przyzwyczajeniami ciała do skostnienia.

Zresztą by nie być gołosłownym, prowadziłem grupę i nauczałem podstawowych asan z jogi w Budojo.
http://images39.fotosik.pl/136/6544e53093a0ac6b.jpg
działalność twórcza

Ten śmieszny człowieczek w szarej bluzie z koralami na szyi to moja powłoka. w tle komentuje pokaz Jerzy Pomianowski http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Pomianowski_(dyplomata)
były to dni kultury wschodu na Ursynowie, tak się złożyło, że zostałem zaproszony na występ bym przedstawił małe co nieco - przyznam, że było to dość zabawne. 
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2009, 13:41:23 wysłana przez nabializm »

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Czerwiec 2009, 20:18:16 »
prowadziłem grupę i nauczałem podstawowych asan z jogi w Budojo.

Panie Macieju! Pan mnie (i chyba "nas") wciąż zaskakuje rozległością swoich zainteresowań i działań!

A co to takiego Budojo?

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Czerwiec 2009, 21:04:16 »
link do strony Budojo miałem zaszczyt prowadzić tam zajęcia z jogi przez ponad rok
http://www.budojo.pl/
Klub jest teraz nastawiony na
AIKIDO, KENJUTSU - miecz japoński - wg stylu KASHIMA SHIN RYU, KYUDO - łucznictwo japońskie
nie mam nic wspólnego i się na tym nie znam, sztuki walki to nie moje poletko, ale jak by niebyło jest to bardzo ciekawa forma obrony i harmonii jaką można osiągnąć poprzez ćwiczenie tych systemów.

chgo

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Capri Genus
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Czerwiec 2009, 22:22:16 »
Osobiście jestem w szoku. Niesamowite grafiki. Czy aby ta "powłoka" pana nie ogranicza za bardzo? ;)
Pozdrawiam
Krzysiek

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Czerwiec 2009, 08:06:31 »
Czy aby ta "powłoka" pana nie ogranicza za bardzo?
czasem tak, ale jak przestałem zwracać na to uwagę, zacząłem jakoś się mieścić.

powracając do grafik, należy wiedzieć, że pokazuję tu tych twórców którzy mi przypasowali swoją twórczością, a nie chcę ich stylu w żadnym wypadku naśladować, nie lubię powielać już powstałych prac, tak więc kopista ze mnie był by marny... nie lubię narzucania mi pomysłów czy rysowania na zlecenie, choć zdarzało się to i nawet jestem zadowolony z efektów. Wolę tworząc zdać się na przypadki i paradoksy, utrwalić chwilę, ulotne chwilę łapię jak fotka (za paktofonika) zaklinać w obrazach demony dnia codziennego... cokolwiek to znaczy, po prostu wyładowuje się na papierze w taki sposób który najłatwiej mi wychodzi w taki właśnie sposób automatycznego nanoszenia grafów.

chgo

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Capri Genus
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Czerwiec 2009, 23:57:43 »
Czy aby ta "powłoka" pana nie ogranicza za bardzo?
czasem tak, ale jak przestałem zwracać na to uwagę, zacząłem jakoś się mieścić.

Super :) Bardzo mi się podoba ten tekst :)
 ;D
Pozdrawiam
Krzysiek

harpsycho

• Gaduła
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Czerwiec 2009, 12:46:10 »
Znakomite grafiki, barzo Ci Macku gratuluje! Zreszta mialem sposobnosc zaznajomienia sie (i zapalania zachwytem) z Twoim stylem juz wczesniej, na Twojej dawnej stronie :)

Serdecznosci!

Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Czerwiec 2009, 11:32:26 »
Jeżeli jest ktoś zainteresowany kupnem albumu mam do zaoferowania dwie jeszcze publikacje
W wydawnictwie cena przy wpłacie na konto 67zł, a za pobraniem 75zł.

U mnie 60zł mam w tej chwili dwa egzemplarze. wszelkie zapytania proszę kierować na mail.

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Lipiec 2009, 15:15:09 »
mam jeszcze jeden egzemplarz, tak więc kto pierwszy ten lepszy :) 

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Listopad 2009, 22:41:38 »
Zbliżają się święta, może znajdę czas na zrelaksowanie się i stworzę coś nowego...

http://images49.fotosik.pl/231/29cda18a1cd33abc.jpg
działalność twórcza

jedna z ostatnich prac.

Powracając do publikacji Chaosmos.pl w której znalazło się kilka moich grafik, mam jeszcze możliwość sprzedania dwóch egzemplarzy bądź więcej jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę śmiało pisać na mail bądź priv. Cena jednego egzemplarza 60zł.

link do albumu: http://www.okultura.pl/

Wrocek

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Listopad 2009, 08:04:53 »
Zbliżają się święta, może znajdę czas na zrelaksowanie się i stworzę coś nowego...
Może coś specjalnie dla nas o tematyce świątecznej ? ? ?   ;)  :)

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

R E K L A M A
aukcja monet