Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 10:25:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: działalność twórcza  (Przeczytany 23356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
działalność twórcza
« dnia: 03 Czerwca 2009, 23:33:50 »
Już kiedyś prezentowałem na starym forum link do wystawy w której brały udział moje grafiki. Zbiorowa wystawa odbyła się w Krakowie.
Teraz ukazała się książka w której udało zebrać się sporą ekipę, zresztą przeczytajcie

http://img407.imageshack.us/img407/9912/graf2i1nb0.jpg
działalność twórcza

to jedna z moich komputerowych wariacji oparta na wcześniej wykonanych ręcznie grafikach.

1 Czerwca 2009 ukazał się na polskim rynku wydawniczym, album prezentujący relacje między sztuką a ezoteryką. 21 artystów-plastyków, którzy nie tylko dostarczyli swoje najlepsze prace, ale na dodatek podzielili się refleksjami na temat roli magii i hermetyzmu w procesie tworzenia. [..] obok artystów znanych i uznanych, jak Anna Maria Bauer (czołowa polska artystka tworząca tzw. książki unikatowe), Erwin Sówka (najważniejszy przedstawiciel polskiej sztuki "art brut", zobrazowanej w filmie "Angelus" Lecha Majewskiego), Robert Szczerbowski (arcy-trickster polskiej sztuki konceptualnej), Andrzej Urbanowicz (prekursor polskiej sztuki psychodelicznej) i Henryk Waniek (wielki mistrz obrazów alchemicznych), pojawia się spora grupa utalentowanych debiutantów. Album wydany w dużym formacie (A4) i twardej oprawie, prezentuje 67 kolorowych obrazów i 56 czarno-białych zdjęć, grafik i rysunków ukazujących różne sposoby artystycznego obcowania z magią, hermetyzmem, alchemią, szamanizmem i psychodelią. [..] Dodatkowo jest płyta z 14 projektami muzycznymi o charakterze eksperymentalnym i rytualnym, między innymi polska scena niezależna jak Za Siódmą Górą, Job Karma, Karpaty Magiczne, Christblood i Hati.

Artyści wizualni:
Erwin Sówka, Henryk Waniek, Andrzej Urbanowicz, Anna Maria Bauer, Marek Przybyła, R. Ryszard Szczerbowski, Grażyna Kaczmarek, Tomasz Bockowski, Linas Domarackas, Marcin Owczarek, Mateusz Niedbał, Michał Pisera, Maciej Nabiałek, Rafał Kosela, Marcin S. Jaszczyk, Monika Cichocka, Mateusz Siemion, Arkadiusz Danovski, Małgorzata Borowska, Karol Kazimierski, Joanna John.

Muzycy:
HATI, SigiLL, Magic Carpathians Collective, Benicewicz, Komora A, Job Karma, Zenial, Za Siódmą Górą, Kia Karma, Christblood, Aum Xi, Thaw, MKKA / Verbalizer, Nihilista.

W tej publikacji będzie można zobaczyć niepublikowane wcześniej moje wypociny ;)

http://images40.fotosik.pl/132/b8a650f4a1cc3f41.jpg
działalność twórcza
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwca 2009, 15:27:05 »
Macieju, przyłączam się do gratulacji i cieszę Twoim sukcesem!

Zawsze zazdrościłem plastycznych zdolności, bo ja nijak ani prostej linii bez linijki nie zrobię  (a z linijką mam 50% szans, że się uda:P ). Widzę, że masz bardzo szerokie zainteresowania  ;)

vdn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwca 2009, 16:13:40 »
Gratuluję Maćku talentu.  :)
Pozdrawiam, Michał,
TPZN 018

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwca 2009, 20:01:55 »
Dziękuję za gratulacje, książki jeszcze nie otrzymałem, dopiero w sobotę będę mógł ocenić jej walory. Sam jestem ciekaw jak to wszystko wypadło.

Tak mam szerokie zainteresowanie, jak słusznie zauważył Gajusz :) a co do kwestii linii prostej, to można wyćwiczyć :), ja tworząc grafikę nie zwracam uwagi czy jest prosta, czy pofalowane, ważne że jest, użycie linijki, no cóż nie każdy jest zwolennikiem, ale są ludzie którzy znakomicie wykorzystują w pracy inne przedmioty i odrysowują ich kształty w swoich dziełach... Jeden umie pisać wiersze, opowiadania, inny tworzyć utwory muzyczne, jeszcze inny potrafi coś ciekawie narysować.

Co do grafiki tygodnia, przemyślę to. Choć raczej skłaniam się ku stworzeniu strony internetowej, na której prezentował bym te powiedzmy dzieła.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwca 2009, 23:15:39 »
Też przyłączam się do gratulacji! Brawo Maćku!
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Czerwca 2009, 02:15:55 »
Ujawniasz coraz to więcej talentów, a każdy następny ciekawszy. Gratuluję Maćku.
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Czerwca 2009, 12:48:45 »
Jeden umie pisać wiersze, opowiadania, inny tworzyć utwory muzyczne, jeszcze inny potrafi coś ciekawie narysować.
Ja właśnie na tym polu próbuję się realizować ;) Dotychczas publikowałem jedynie w internecie, ale nie tracę nadziei, że kiedyś coś mojego ukaże się drukiem. Ale szkoda, że rysować nijak nie umiem. Dawniej pociągało mnie to, a dzisiaj mógłbym ilustracje do tekstu dorobić. Ale jak się robi wino to niekoniecznie warto brać się za produkcję butelek, korzystam wiec z umiejętności innych i zgodnie z prośbą Petroniusza (Gajusza nota bene :D ) - nie zabijam sztuki  :P

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Czerwca 2009, 14:21:58 »
Cytuj
o artystach, których Pan lubi albo którzy Pana inspirują?

opatrzyłem się ze sztuką współczesną, to znaczy przełom wieków XIX i XX, tu najwięcej mam ulubionych postaci.
najbardziej chyba lubię surrealistów. Jak tylko znajdę chwilkę to wklejać będę tu swoje notki o danym artyście, w czym i co jest w nim, jego twórczości ciekawego dla mnie.
c.d.n.
 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwca 2009, 15:57:20 »
Jak i co inspirowało, trudno będzie to opisać, lubiłem oglądać secesję, w albumach ojca, jak wyrażali się artyści w rzeźbie, meblach, lubię ten miękki styl szczególnie polecam pooglądać obrazy: Otto Eckmanna, Alfonsa Mucha (byłem na wystawie w Muzeum Narodowym, wspaniałe obrazy, jak również masońska biżuteria) Aubrey Beardsley, Gustav Klimt... w architekturze Antoni Gaudi,Hecor Guimard. Wszelkie obrazy z łatwością dostępne w zasobach sieci. Kontakt ze sztuką miałem od dziecka, ojciec uczył historii sztuki, plastyki w szkole. Zasoby biblioteczki domowej były zaopatrzone w albumy na, które patrzeć już nie mogłem. Kiedy internet zaczął rozrastać się coraz bardziej, pojawiały się serwisy z obrazami trafiałem na coraz więcej artystów. 
Lecz moimi faworytami w sztuce prym biorą surrealiści, nie będę tu wszystkich wymieniał ale zwracam szczególną uwagę na: Andre Massona, Maxa Ernsta, Oscara Domingueza, Tadnguya, Dali...
W gąszczu artystów trafiam na Austina Osmana Spaera, mistrza automatyzmu, ten artysta nakierował mnie na nurty okultyzmu, poznawałem bohemę awangardy intelektualistów londyńskich Aleistera Crowleya, masońskie organizacje, rozgrywki szachowe tak, szachy to moja ulubiona gra ;) może ktoś ma ochotę na partyjkę

http://img225.imageshack.us/img225/5535/grafcz1ez7.jpg
działalność twórcza

Prawdziwa filozofia jest muzyką, czyli poezją i malarstwem, prawdziwe malarstwo jest muzyką i filozofią, prawdziwa poezja, czyli muzyka jest swego rodzaju boską filozofią i malarstwem.
Giordano Bruno

   

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwca 2009, 18:11:51 »
z odmianami nazwisk zawsze miałem problemy, tak więc nie gniewam się w żadnym wypadku za takie zwrócenie uwagi, a dziękuję za poprawienie :)

to zapraszam do galerii
Austin Osman Speare

Autoportret 1911
http://gnosis.art.pl/iluminatornia/sztuka_o_inspiracji/austin_spare/austin_spare.htm

Yves Tanguy

Promontory Palace


Surrealist Landscape, 1935

więcej można zobaczyć tu: http://www.artcyclopedia.com/artists/tanguy_yves.html
różnych artystów.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwca 2009, 19:38:54 »
Przyznam się, że moja wiedza o malarstwie jest bardzo szczątkowa. Upodobania mam zasadniczo bardzo klasyczne i rzadko przemawia do mnie coś abstrakcyjno-surrealistycznego (jeżeli mogę tak powiedzieć). Wyjątkiem jest Salwador Dali, którego Macieju wymieniłeś. Jego prace zawsze uznawałem za fascynujące i inspirujące, takie, nad którymi chciało się zatrzymać i poszukać myśli autora ukrytej w tle. Tak jak z obrazem z nagą kobietą i dwoma rzucającymi się nań tygrysami. Ten wyszczerzony wygląda raczej śmiesznie, drugi jakby straszy na pokaz, a coś naprawdę niebezpiecznego ma w obliczu słoń, który czeka w pobliżu, pozornie obojętnie się przechadzając. Tak przynajmniej ja to widzę. W dodatku prace Dali mają taką miękkość. Są lekkie i urzekające, i zwyczajnie mi się podobają :)

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwca 2009, 23:22:28 »
Cytuj
Kolorystyka zupełnie inna. I jak teraz ustalić, co naprawdę Tanguy namalował?
Tak reprodukcje zazwyczaj są różne od oryginału. Trzeba obraz zobaczyć na żywo, przyznam że nie widziałem Tanguy'a dzieł w realu. Jeżeli mam wybierać która reprodukcja mi bardziej odpowiada, to skłaniał bym się bardziej ku tej podanej przez Pana, ponieważ ten kolor bardziej odpowiada wodnym głębiom.

Cytuj
A Pan jakiś taki ostry jest: różne ząbki, kółka zębate
tak, zgadza się zupełnie inne te moje ekspresje  po pierwsze u mnie to tylko i wyłącznie kreska czarnego tuszu na białym papierze, bristolu czy innej kartce (kolor to u mnie wielka rzadkość, raczej długo nie będę się z nimi ujawniał)  - zresztą nie w mojej naturze jest kopiować pomysły wcześniejszych artystów, mam też i miękkie graficzki jak choćby ta:


ketamina 23 krople - ta praca zamieszczona w albumie.





Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwca 2009, 23:48:48 »
Cytuj
Ketamina? To Pan całkiem jak WItkacy podpisuje...
czy ja wiem jak Witkiewicz to może nie bardzo, zresztą ketaminy nigdy nie próbowałem (a  Witkacy zm 1939r, nie brał ketaminy) a tytuł wpadł mi do głowy spontanicznie, być może po trafieniu na ten środek znieczulający, czytając o nim w jakiejś książce, czy też może byłem pod wpływem W.S. Burroughsa; zresztą już nawet dobrze nie pamiętam jak to było. Ketamina została opracowana przez dr Craig Newlands z Wayne State University. Opracowane w 1962 roku w ramach wysiłków zmierzających do znalezienia bezpieczniejszych znieczulający alternatywą dla phencyclidine (PCP) Lek został po raz pierwszy wypróbowany na amerykańskich żołnierzy podczas wojny w Wietnamie.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Czerwca 2009, 13:10:12 »
Cytuj
A już myślałem, że sięga Pan po modulatory świadomości... Sądzę zresztą, że większość oglądających będzie miała podobne skojarzenia.
mi to wcale a wcale nie przeszkadza, że ktoś interpretuje to w ten sposób. Nie raz spotkałem się z opinią, że muszę coś zażywać by tak rysować... myślę, że ci co zażywają tym podobne środki, ich obrazy biją kolorami. Napisać coś wcale nie znaczy, że to coś się robi czy się wręcz z tym utożsamia. Tytuły można odczytać jak alegorie, prowokacje.
Stany podobne, czy też zbliżone do tych wizji narkotycznych można osiągnąć poprzez praktyki hatha jogi, nie tylko poprzez hiperwentylację i deprywacje sensoryczne, ale procesy medytacji. Ćwiczę od 93r, z różnym co prawda natężeniem (zaangażowaniem) ale poprzez harmonię oddechu można osiągnąć bardzo dużo, oddech to klucz do zdrowia i zadowolenia z życia. Zresztą o praktyce jogi można poczytać sobie w dość licznej literaturze. Zachęcam do wydawało by się dość monotonnej praktyki, ale tak naprawdę jest to praca z siłą woli, i napięciami mięśniowymi, przyzwyczajeniami ciała do skostnienia.

Zresztą by nie być gołosłownym, prowadziłem grupę i nauczałem podstawowych asan z jogi w Budojo.
http://images39.fotosik.pl/136/6544e53093a0ac6b.jpg
działalność twórcza

Ten śmieszny człowieczek w szarej bluzie z koralami na szyi to moja powłoka. w tle komentuje pokaz Jerzy Pomianowski http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Pomianowski_(dyplomata)
były to dni kultury wschodu na Ursynowie, tak się złożyło, że zostałem zaproszony na występ bym przedstawił małe co nieco - przyznam, że było to dość zabawne. 
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2009, 13:41:23 wysłana przez nabializm »
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: działalność twórcza
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Czerwca 2009, 21:04:16 »
link do strony Budojo miałem zaszczyt prowadzić tam zajęcia z jogi przez ponad rok
http://www.budojo.pl/
Klub jest teraz nastawiony na
AIKIDO, KENJUTSU - miecz japoński - wg stylu KASHIMA SHIN RYU, KYUDO - łucznictwo japońskie
nie mam nic wspólnego i się na tym nie znam, sztuki walki to nie moje poletko, ale jak by niebyło jest to bardzo ciekawa forma obrony i harmonii jaką można osiągnąć poprzez ćwiczenie tych systemów.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet