Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:27:53

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009  (Przeczytany 19853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« dnia: 06 Czerwca 2009, 00:39:16 »
Witam :-)

rozeslalem wlasnie drugi numer Biuletynu Informacyjnego TPZN, w ktorym znalazl sie m. in. artykul naszego prezesa Macka na temat monet anglosaskich „SCEATTAS“, podsumowanie naszego wiceprezesa Darka odnosnie rzadkich odmian trojakow na aukcjach numizmatycznych, oraz moje uwagi na temat ustalenia ram czasowych okresu groszowego w Polsce.  Biuletyn zostal wyslany w pierwszej kolejnosci czlonkom TPZN wedlug aktualnej mailing-list (32 osoby), a nastepnie tym sposrod uzytkownikow Forum, ktorzy udostepnili swoje adresy e-Mail do wiadomosci publicznej (112 osob wg. listy zaktualizowanej w dniu 5.06).

Biuletyn Nr. 2 jest juz ponadto dostepny online pod adresem:
http://www.marcdesimone.de/

Biuletyn jest jak zwykle w formacie pdf – zdecydowalismy sie tutaj na sklad umozliwiajacy bezposredni druk 20-stronicowej broszury z pliku (najpierw „nieparzyste“, potem „parzyste“ strony).
Zachecam goraco wszystkich do lektury Biuletynu - przeczytajcie sami i udostepnijcie zainteresowanym z Waszego kregu!

Uzytkownicy Forum, ktorzy nie otrzymali biuletynu (poniewaz nie mialem do dyspozycji ich adresu, albo tez adres figurujacy na liscie Forum sie zdezaktualizowal), a ktorzy pragna otrzymywac w przyszlosci na swoj adres e-Mail kolejne edycje biuletynu oraz inne biezace informacje TPZN, proszeni sa o przyslanie mi swojego aktualnego adresu e-Mail.

Osoby niezainteresowane otrzymywaniem w przyszlosci naszych publikacji prosilbym rowniez o krotka wiadomosc w celu skreslenia ich z mailing-listy Forum :)

Pozdrawiam!


Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwca 2009, 20:48:22 »
Czekamy na opinie i propozycje. Jestem ciekaw co byście chcieli znaleźć w tym biuletynie w niedalekiej przyszłości, może jest też ktoś chętny i chce podzielić się jakimś artykułem, z miłą chęcią go zamieścimy
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwca 2009, 22:01:00 »
Ja bym poprosił o złożony "normalnie" bo tego nijak nie umiem wydrukować ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Czerwca 2009, 23:55:04 »
Trick jak wydrukowac jest tylko pozornie sprawa zlozona: otwieramy plik w Akrobat Reader i wybieramy opcje "Print" (drukuj) - pozostawiamy wprawdzie "All" (default option), ale wybieramy najpierw opcje "strony nieparzyste" (Odd pages only). Czekamy az drukarka wypluje nam 5 zadrukowanych stron (czyli 10 stron A5). Teraz bierzemy caly ten zestaw (nic w nim nie dlubiac!), odwracamy go tylko o 180° w osi podluznej strony A4 i w takiej pozycji, jak z drukarki wylazl wkladamy go z powrotem, aby zadrukowac strony odwrotne. Teraz wybieramy do druku opcje "strony parzyste" (Even pages only). Za chwile zostanie zadrukowane 5 odwrotnych stron - i juz wystarczy toto przegiac w pol i miec gotowa broszurke (zrobilem taka wczoraj dla mojej tesciowej...  8))
Pozdrawiam!

Marek
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwca 2009, 10:43:02 »
Tak się składa, że wszystkie drukarki do których mam dostęp drukują dwustronnie i same robią broszurki... wydrukowanie czegoś takigo jest w tym przypadku dośc skomplikowane, zwłaszcza, że zanim wrócę do komputera to ktoś mi na tych "drugich stronach" coś wydrukuje ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwca 2009, 13:52:18 »
To musimy niestety poczekac na redaktora naczelnego, Darka - tylko on ma dostep do oryginalnego pliku doc...
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwca 2009, 07:32:33 »
Obiecuję na dniach skład w zwykłym układzie A4. Jak już będę miał gotowy skład PDF, to prześlę go e-mailem wszystkim chętnym (jak na razie widzę w tej grupie Shivera, Marka "Harpsycho" i Pana Lecha).

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033  V-ce Prezes
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

tomboj7

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwca 2009, 07:36:48 »
Ja też poproszę. ;D
Pozdrawiam Tomek
TPZN nr 32

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Czerwca 2009, 11:15:21 »
Ja też :)

Venasque

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 41
Odp: Biuletyn Informacyjny TPZN Nr. 2 / 2009
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Czerwca 2009, 14:42:18 »
i ja :) Chociaż pomysłu nie krytykuję. Po prostu też nie zawsze drukuję.

 

R E K L A M A
aukcja monet