Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:31:56

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nazizm komunizm pogrzeby  (Przeczytany 11207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

  • Gość
Nazizm komunizm pogrzeby
« dnia: 30 Maja 2014, 12:28:19 »
Jak podaje "Gazeta Wyborcza", pan minister spraw wewnętrznych powiedział przy okazji pogrzebu generała Jaruzelskiego:

Cytuj
- Mamy teraz wykopywać działaczy komunistycznych i przenosić ich gdzieś indziej? Potem przyjdzie ktoś inny i będzie ich przenosił ponownie? To jest szaleństwo, to jest gra zwłokami, która nigdy się kończy. To jest upolitycznienie śmierci, upolitycznienie cmentarzy, przeniesienie walki politycznej w zaświaty. Dla mnie obrzydliwe - powiedział Sienkiewicz.

Wykopywanie z pewnością nie odnosi się do generała, bo on jeszcze nie został zakopany. Poza tym Jaruzelskiego od biedy można jakoś usprawiedliwiać etc. Ale leżą przecież na Powązkach tak ewidentni zbrodniarze jak Bolesław Bierut. Czy wykopanie Bieruta byłoby obrzydliwe?

Kiedy w zeszłym roku zmarł w wieku 100 lat Erich Priebke, nazista, którego zbrodnie przy zbrodniach Bieruta to hetka-pętelka, wybuchła ogólnoświatowa histeria. Nikt wtedy nie mówił o graniu zwłokami staruszka, o obrzydliwym upolitycznianiu cmentarzy. Przeciwnie, rozpoczęła się dzika nagonka, by utrudnić jakikolwiek pogrzeb. Nawet Watykan się do tego przyłączył.

Oczywiście nikt honorowego pogrzebu Priebkemu robić nie zamierzał. On sam chciał podobno leżeć w Argentynie w grobie obok żony. Ale Argentyna odmówiła przyjęcia zwłok. Skończyło się tak, że pochowano go nie wiadomo gdzie. Co i tak nieźle, bo prochy wielu nazistowskich zbrodniarzy umyślnie rozrzucono, by w ogóle nie mieli grobu. Nie słychać było wtedy protestów przeciwko upolitycznianiu śmierci

Na takim świecie żyjemy.

To tak a propos hipokryzji, o której mowa była w innym wątku.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maja 2014, 20:50:30 »


Ale nam wtedy będzie wszystko jedno...



Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwca 2014, 22:55:22 »
Dla mnie to co działo się na Powązkach też budziło moje zniesmaczenie. Zarówno sam pogrzeb, miejsce, obecność oficjeli jak i protestujących. Największym jednak dla mnie niesmakiem jest to że przez 25 lat wolnej Polski nie potrafiono skazać generała za jego ewidentne zbrodnie. Dostaliśmy tylko żałosny spektakl sądowy z Jaruzelskim i Kiszczakiem w rolach głównych.
Brakowało nawet jakiejkolwiek woli politycznej (bo przecież przez te 25 rządzili już wszyscy) aby w jakikolwiek sposób ukarać smutnego Wojciecha nawet degradując go i zabierając wysoką emeryturę.
Więc teraz, niech żadne "mundre głowy" w telewizorze nie mówią, że czują jakikolwiek absmak z powodu pogrzebu.
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwca 2014, 10:25:01 »
To niech Pan tego Bieruta wykopie i to co z niego pozostało położy na lawie oskarżonych.Po procesie tę kupkę kości złoży się w jakimś więzieniu i będzie Pan zadowolony.Proponuję powołać komisje weryfikacyjne i przekopać wszystkie cmentarze.Trupy komunistów,faszystów,homoseksualistów cyklistów i ateistów nie mają prawa leżeć w polskiej ziemi.Polskie cmentarze tylko dla prawomyślnych trupów.Wtedy dopiero tacy jak Pan będą szczęśliwi?
Pozdrawiam. zdzicho

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwca 2014, 10:55:32 »
Cytuj
To niech Pan tego Bieruta wykopie i to co z niego pozostało położy na lawie oskarżonych

Historia już zna takie przypadki np. papieże się tak bawili.  :)
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwca 2014, 20:07:46 »
Proszę Pana.Rodzice mnie nauczyli,że cmentarz,to tabu.Na cmentarzu głośno się nie rozmawia,nie śmieci.Sprawy doczesne zostawia się przed bramą cmentarną.Z szacunku dla majestatu śmierci.Niestety nawet w naszym kraju niby katolickim cmentarz już nie jest tabu.Można tam chlać wódę,okradać groby,zachowywać się chamsko i jeszcze,jak Pan proponuje,wykopywać aktualnie niegodnych.I akurat guzik mnie obchodzi jak Dzień Zmarłych obchodzą Amerykanie,co z trupami robią inne nacje.Pamiętać tylko trzeba,że jak się raz wykopywać trupy zacznie,to nie wiadomo jak to się skończy.
Nie ma we mnie emocji tylko zdziwienie z obrzydzeniem,że są w naszym kraju ludzie,którym pomysły z wykopywaniem trupów przychodzą do glowy
Pozdrawiam. zdzicho

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwca 2014, 00:05:26 »
Co do sowieckiego zbrodniarza, zdrajcy i kominternowskiego agenta Bieruta to już dawno powinien być wykopany i zmielony, ale w Polsce idąc na Wojskowe Powązki można "podziwiać" dziesiątki zniczy i kwiatów na grobie tej kanalii. W tym samym czasie nie można spod grobów zbrodniarzy komunistycznych ekshumować bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego i żołnierzy Antykomunistycznego Powstania, bo to może naruszyć spokój ich katów których pogrzebano później na ich kościach. I to jest właśnie Polska, czerwonym zbrodniarzom wolno wszystko a ich ofiarom odmawia się nawet prawa do godnego pochówku.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwca 2014, 11:47:23 »
Proszę Pana.Rodzice mnie nauczyli,że cmentarz,to tabu. [...] Niestety nawet w naszym kraju niby katolickim cmentarz już nie jest tabu.

Szanowny Panie, co to znaczy "już nie jest tabu"? Teraz przestał być? Po wojnie zniszczono u nas setki cmentarzy niemieckich, wiele żydowskich. Nie były to nawet ekshumacje i przeniesienia w inne miejsce (jak należałoby zrobić w wypadku Bieruta), ale bezwzględna dewastacja. Resztki zwłok walały się na budowie dróg czy osiedli. Jak rozumiem, Pana Szanowni Rodzice zawsze głośno protestowali przeciwko takim praktykom. Protestowali także przeciwko grzebaniu ofiar tegoż Bieruta gdzieś pokątnie "pod płotem" i stąd u Pana takie pryncypialne spojrzenie na tę sprawę.

Jeśli tak w istocie było, to jestem pełen uznania i szacunku. Natomiast jeśli o "majestacie śmierci" przypomina się Panu dopiero teraz przy Bierucie czy Jaruzelskim, to jest to jeszcze jeden przykład na panującą w tej sprawie hipokryzję.


Ależ argumentów Pan używa :)To,że różnej maści prostacy i prymitywy niszczyły cmentarze ma być argumentem do podobnych działań dzisiaj?Gratuluję.Na szczęście przeważa-tak mi się wydaje-inne myślenie.Samorządy w wielu miejscowościach próbując naprawić tamto zło stawiają w miejscach dawnych cmentarzy niemieckich tablice pamiątkowe,na których umieszcza się nawet nazwiska co znamienitszych Niemców  na tych cmentarzach pochowanych.Znam przypadki,nieliczne niestety,że proboszczowie razem ze wspólnotami parafialnymi porządkują,ratują od zniszczenia groby niemieckie.I takie działania są mi bliskie.A co do moich rodziców,to w 1946 roku razem z innymi rodzinami górników,jednym transportem przyjechali z Francji do małego miasteczka na Dolnym Śląsku.Do PZPR-u nie należeli,ale na pochody ! Majowe chodzili.Być może ze smutkiem przezywali śmierć Stalina i Bieruta-takie były czasy i propaganda.Myślę,że jak większość Polaków o ubeckich mordach nie mieli bladego pojęcia.
Ale na cmentarzu w tym miasteczku nikt grobów niemieckich nie zniszczył.Stoją do dzisiaj.Podobnie jak groby członków PZPR.I to jest dla mnie wzorzec.Ale jeszcze raz powtarzam,jeśli musi Pan i Panu podobni zaspokoić swoją żądzę zemsty na trupie,to wykopcie i na resztkach tego co znajdziecie odprawcie swoje rytuały.Jemu to obojętne.Może po tym precedensie nowa moda się pojawi i każda aktualnie rządząca opcja polityczna będzie wykopywać trupy przeciwników.Chrześcijańskie wartości na sztandarach.Żałosne
Pozdrawiam. zdzicho

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwca 2014, 13:28:40 »
Różnica między nami jest taka,że ja bym tego generała tez nie ruszał.A Pan niech idzie dalej;trupy niemieckich żołnierzy niech sobie Niemcy zabiorą,Rosjanie swoje trupy tym bardziej.Trupy żołnierzy ! Armii LWP tez wywalić/przecież szli z Ruskimi i komunizm wprowadzali/ i 2 Armii też.A co z trupami milicjantów ubeków?Może jakieś cmentarze hańby dla nich utworzyć...Kończę dyskusję z Panem
Pozdrawiam. zdzicho

Jolanta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwca 2014, 17:27:27 »
Wolałabym, żeby szczątki osób zmarłych były rzeczywiście nienaruszalne, ale tak się nie da. Z powodów politycznych, praktycznych (przecież budowano w miejscu cmentarzy, ale teoretycznie robiono to z szacunkiem dla grobów),  itd. Szkoda, że pewne decyzje zapadają na szybko z powodów politycznych, a potem zdarza się odkręcanie. Ale protest w czasie pogrzebu, w obecności cierpiącej rodziny, to dla mnie nieprzyzwoite.

zdzicho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 764
  • Legitymacja: 106
  • Zainteresowania: Boratynki
Odp: Nazizm komunizm pogrzeby
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwca 2014, 18:09:40 »
Kończę dyskusję z Panem

Zanim Pan skończy, mam jeszcze do Pana z ciekawości takie pytanie. Czy zna Pan kogoś, kogokolwiek, ale najlepiej jakąś osobę publiczną, która podziela to Pańskie dziwaczne przekonanie o absolutnej nienaruszalności grobów.

Bo ja usiłowałem znaleźć kogoś takiego w Internecie i nie potrafię.

Gdy tak szukałem, przewijały mi się też doniesienia z walk na Ukrainie. W takim na przykład Doniecku walczą separatyści, z których przynajmniej niektórzy to rosyjscy najemnicy. I teraz wyobraziłem sobie, że ci separatyści, którzy akurat opanowali Donieck, chowają swojego poległego towarzysza-najemnika w najbardziej honorowym miejscu Doniecka. Jak rozumiem, zgodnie z Pana poglądami taki grób będzie absolutnie nienaruszalny?


Wywodzimy się z różnych kręgów kulturowych.W kręgu,z którego ja się wywodzę słowa wypowiadane w trakcie pogrzebu"spoczywaj w spokoju"nie są pustym frazesem.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 19:56:09 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam. zdzicho

 

R E K L A M A
aukcja monet