Ważne działy > International corner

Chiny, kraj resolutnych, nie do konca etycznych ludzi...

(1/2) > >>

cancan:
...czyli o dwoch takich, co poszli do pierdla za czyszczenie i odsprzedawanie monet...

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2652881/Chinese-brothers-law-jailed-total-eight-years-buying-10-TONS-scrap-coins-cleaning-selling-country-origin.html

cancan:
Doklad nie wiem ale wyglada na to, ze monety byly wycofane z obiegu ze wzgledu na zuzycie  i mialy isc na zlom jako zwykly metal. Czyli oficjalnie nie byly juz "prawnym srodkiem platniczym".
Normalnie miele sie takie monety albo topi zanim sie je przekaze zlomiarzom, tymczasem tutaj tego nie zrobiono, wiec entrprenerzy wyczyscili zlom i powrocil na rynek jako lekko przechodzone monety.
Istniej tu kilka problemow:
1. Ktos nie dopatrzyl mielenia
2. Kupili zlom i po wyczyszczeniu wymienili go na pieniadze po cenie duzo wyzszej, jak sie latwo domyslec.
3. Przez wprowadzanie dodatkowego pieniadza na rynke mogli (zapewne) zaburzyc rownowage monetarna.

ergo wiezienie

Jeszcze to podobno nie byly chinskie monety. A swoja droga ciekawie byloby przewalic te 10 ton monet. Moze znalazlbym te jednofengowke z 1917?

Chalupski:
Pewnie eurocenty albo bilon z jakiegoś większego kraju (USA, Kanada, Meksyk, Brazylia, Rosja).
Wystarczy wrzucać w betoniarkę z piaskiem, podlewać wodą i kręcić - byle nie za długo.

Ciekawe, że nie mają pretencji do tych, co im to sprzedali, zamiast przetopić.

cancan:
Wiedzialem, ze Pan Jerzy sie zainteresuje jak wspomne te jednofenigowke ;)

Nie zdziwilbym sie, gdyby i za tamtych sie wzieli.

A wracajac do wstepnych uwag: mysle, ze sam fakt czyszczenia monet to wystarczajacy grzech, zeby wsadzac do kicia. ;)

Podoba mi sie pomysl z betoniarka.

Chalupski:

--- Cytat: cancan62 w 09 Czerwca 2014, 20:36:55 ---Podoba mi sie pomysl z betoniarka.

--- Koniec cytatu ---

Nie mój pomysł.
Do ilości "detalicznych", np. z plaży jest coś takiego:
do hurtu - betoniarka będzie w sam raz.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej