Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:28:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: monety euro  (Przeczytany 22868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tobiasz123456789

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Wszystko, co można dostać za pieniądze jest tanie.
monety euro
« dnia: 11 Czerwca 2014, 20:58:12 »
czy warto jest zbierac wszystkie monety euro z wszystkich panstw majacych te walute czy to tylko rozmienianie grubych pieniedzy na drobniaki ?? bo wedlug mnie jest to fajnie miec wszystkie monety euro
Pozdrawiam
tobiasz123456789 :)

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: monety euro
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwca 2014, 21:34:55 »
Szanowny Panie, istotą każdej kolekcji jest klucz. Każdy kolekcjoner musi go sobie sam stworzyć. Z biegiem czasu klucz ewoluuje, subtelnieje, ulega zawężeniu, czasami zmienia kierunek. Pan swój klucz zdefiniował dość precyzyjnie "monety euro ze wszystkich krajów strefy euro" i najwyraźniej podoba się on Panu. Trzeba więc od tego zacząć.

W załącznikach parę monet nie tylko euro ale również cenciaki. Kraj łatwy do rozpoznania.
Pozdrawiam

tobiasz123456789

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Wszystko, co można dostać za pieniądze jest tanie.
Odp: monety euro
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwca 2014, 22:12:26 »
tak tak dokladnie o to mi chodzilo wszystkie monety z krajow strefy euro cenciaki rowniez
ta wypowiedz byla bardzo filozoficzna hehe :)
Pozdrawiam
tobiasz123456789 :)

Glider

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 266
Odp: monety euro
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Czerwca 2014, 07:04:53 »
Zebranie wszystkich monet euro może wiązać się ze sporym wydatkiem:
http://allegro.pl/europa-euro-3667?order=pd
M.in. Watykan, San Marino, Monako.
Ale można rozpocząć od tych popularniejszych.

tobiasz123456789

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Wszystko, co można dostać za pieniądze jest tanie.
Odp: monety euro
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Czerwca 2014, 15:30:23 »
tak tak Glider ale mi chodzilo o obiegowe :D zebrac sobie cala kolekcje ;)
Pozdrawiam
tobiasz123456789 :)

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: monety euro
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Czerwca 2014, 23:42:07 »
Ale czy po jednym komplecie z każdego państwa czy wszystkie roczniki jakie wyszły - to jest zasadnicze pytanie.

tobiasz123456789

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Wszystko, co można dostać za pieniądze jest tanie.
Odp: monety euro
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Czerwca 2014, 19:22:35 »
hmmm szczerze to sie nad tym nie zastanawialem jeszcze
Pozdrawiam
tobiasz123456789 :)

Bluefish

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
    • 3 kopiejki
Odp: monety euro
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipca 2014, 20:03:53 »
Jeżeli nie masz mega cierpliwości to polecam po jednej monecie z każdego typu ze wszystkich krajów. Później jeśli się nie zniechęcisz to wszystkie roczniki, a na koniec jeszcze odmiany. Ale od razu mówię że łatwo nie będzie. Ja 1 eurocenta 2003 z Austrii szukałem 1.5 roku, i nie chodzi o to że jest droga, po prostu ciężko ją dostać.

tobiasz123456789

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Wszystko, co można dostać za pieniądze jest tanie.
Odp: monety euro
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipca 2014, 20:09:33 »
Jeżeli nie masz mega cierpliwości to polecam po jednej monecie z każdego typu ze wszystkich krajów. Później jeśli się nie zniechęcisz to wszystkie roczniki, a na koniec jeszcze odmiany. Ale od razu mówię że łatwo nie będzie. Ja 1 eurocenta 2003 z Austrii szukałem 1.5 roku, i nie chodzi o to że jest droga, po prostu ciężko ją dostać.

no pewnie ze euro z niektoych panstw baardzo ciezko trafic
Pozdrawiam
tobiasz123456789 :)

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: monety euro
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lipca 2014, 20:30:35 »
tobiasz123456789
Tutaj mowa o euro.W innych tematach dajesz monety PRL-u.Niewiem co jeszcze.
Uważam że jesteś kompletnie niesprecyzowany co do tego co chciałbys kolekcjonować.
Może się na coś zdecyduj bo wszystkiego nie dasz rady.Po raz kolejny mówię do Ciebie i to naprawdę nie ze złosliwości.nie możesz tak funkcjonować.A może zbierałbym to, a może tamto?
Niezaleznie co wybierzesz,a wybrać musisz niezbędna jest cierpliwość.
Mam wrażenie że jesteś jakoś dziwnie zauroczony monetami,jednak zbyt wiele chodzi ci po głowie.

tobiasz123456789

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Wszystko, co można dostać za pieniądze jest tanie.
Odp: monety euro
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lipca 2014, 22:13:06 »
tobiasz123456789
Tutaj mowa o euro.W innych tematach dajesz monety PRL-u.Niewiem co jeszcze.
Uważam że jesteś kompletnie niesprecyzowany co do tego co chciałbys kolekcjonować.
Może się na coś zdecyduj bo wszystkiego nie dasz rady.Po raz kolejny mówię do Ciebie i to naprawdę nie ze złosliwości.nie możesz tak funkcjonować.A może zbierałbym to, a może tamto?
Niezaleznie co wybierzesz,a wybrać musisz niezbędna jest cierpliwość.
Mam wrażenie że jesteś jakoś dziwnie zauroczony monetami,jednak zbyt wiele chodzi ci po głowie.

chcialbym kolekcjonowac monety prlowskie ale jak jakas monetka euro wpadnie to tez mozna ja odlozyc :)
Pozdrawiam
tobiasz123456789 :)

Mad_Tiger

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 550
  • Wiem, że nic nie wiem
  • Stowarzyszenie: Jednoosobowe Towarzystwo Kolekcjonera Monet i Banknotów
  • Zainteresowania: Monety i banknoty świata
Odp: monety euro
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lipca 2014, 23:38:08 »
Cytuj
Uważam że jesteś kompletnie niesprecyzowany co do tego co chciałbys kolekcjonować.
Panie Krzysztofie trochę spokojnie.

Młody się garnie do zbierania monet i bardzo dobrze.

Jego kolekcja nie jest niesprecyzowana ona jest dopiero tworzona.

Zadaje pytania i się uczy :) Pyta o współczesne monety obiegowe, o PRL oraz Euro więc może właśnie tak będzie wyglądać jego kolekcja.

Jest jeszcze młody to może ją stopniowo rozszerzać o kolejne kraje/epoki itp itd.

----------------------------------------------------------------------------------

Trzonem mojej kolekcji są aktualne obiegówki + 2 zł GN, później dorwałem się do PRL-u a teraz powoli dokupuję tego co mi brakuje oraz powolutku zaopatruję się w II RP.

Od liku mam również różnych monet z zagranicy a o Euro nie będę wspominał, przywożę je z wakacji, wyvcieczek lub dostaję, nie mam zamiaru tego kupować wolę sam upolować.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."


monetyforum.pl

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: monety euro
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Lipca 2014, 00:51:45 »
Zgadzam się w zupełności.Jesli ktoś zbiera np. kolekcjonerskie dwuzłotówki, to chocby niewiem co to nic więcej nie wymysli.Jest pewne ograniczenie,zamknięcie w tym co nalezy zaznaczyć jako zakupione.Otóz  po odfajkowaniu wszystkiego pozostanie pustka,nic, zero,nul.
Taka pustka i mnie niejednokrotnie dopadała,jednak czasami wyskakuje coś co nie jest notowane i wtedy znowu nabieram powera
Chodzi o to żeby furtka była otwarta cały czas.Żeby dązyć do czegos co na tę chwilę jest nieosiągalne.

Chociaż z drugiej strony jest to towar(kolekcjonerskie) mniej lub bardziej ale chodliwy,dlatego zawsze mozna sprzedać i właczyć przełacznik na cos innego.
Sam niejednokrotnie kupuję coś tylko dlatego że chcę zobaczyć jak wyglada,dotknąć,chociaz temat zasadniczy mam stały.

Bluefish

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
    • 3 kopiejki
Odp: monety euro
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Lipca 2014, 09:49:19 »
KrzysztofGG - nie ma czegoś takiego jak kolekcjonerskie monety 2 zł. Moje zainteresowanie numizmatyką zaczęło się od tego że okazyjnie kupiłem katalog monet polskich p. Suchanka. Wcześniej miałem skarbonke monet z PRL i co znalezione 2 zł GN. Postanowiłem zebrać sobie wszystkie obiegówki polskie.  Przejrzałem skarbonke z PRL, zacząłem z portfela wyciągać kolejne obecne obiegówki (jakie to było szczęście jak znalazłem 5 groszy 1993 czy 1 grosz 1990). Później zaczęły się kolejne tematy, żetony telefoniczne, tzw. 'dukaty lokalne' z miejsc w których byłem, później monety zagraniczne. Równocześnie banknoty polskie, znaczki pocztowe i pocztówki. Oprócz tego wszystko co jest związane z moim miastem czyli Opolem. Sporo tego ale póki co jeszcze to ogarniam. Więc niech Tobiasz zbiera co chce, ważne żeby się nie zniechęcał.

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: monety euro
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Lipca 2014, 10:24:03 »
Bluefish.Dwuzłotówki kolekcjonerski może nazywaja się inaczej-niewiem.Ja je nazywam kolekcjonerskimi.
Niestety w sklepie niejednokrotnie nie chcieli mi tego wziąć, a nawet w banku,więc jak mam to nazwać? niech będzie okolicznosciowe.Dla mnie jeden piernik.
Co do dalszej części to skoro ogarniasz wszystko to gratulacje.Ja bym się pogubił.Ponadto potrzeba jest mniejszej czy większej kasy żeby to wszystko zbierać

 

R E K L A M A
aukcja monet