Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 11:06:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: monety euro  (Przeczytany 22898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bluefish

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
    • 3 kopiejki
Odp: monety euro
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lipca 2014, 13:35:13 »
Mi się nie zdarzyło żeby mi ktoś odmówił, może dlatego że ich nie wydaję ;) Wszystko co tylko się da wymieniam. Dlatego u mnie w rodzinie nikt nie wyrzuca kapsli, znaczków, biletów, kalendarzyków itp. Spora część mojej kolekcji pochodzi właśnie z wymian. Jak już nie mam z kim się wymieniać to sprzedaje, choćby za symboliczną złotówkę. Czasem też ktoś przyśle mi coś w ramach podziękowania za pomoc lub za moją pracę jaką wkładam w pisanie katalogów. I tak kolekcja się rozwija. Oczywiście czasem trzeba też coś kupić bo niektóre przedmioty tylko w ten sposób można zdobyć.

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: monety euro
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lipca 2014, 17:38:06 »
Bluefish
Wez dwuzlotówkę  powiedzmy z tych nowszych i postaraj się wydać ją w sklepie.Ot tak dla picu.sklepowa ci wezmie,ale jak sama będzie chciała taka mieć.W innym wypadku jest problem.Spróbuj również w banku.Przekonasz się że nominał 2zł jest picowany.Równie dobrze mogłoby tam pisać 3 złote czy cos zupełnie innego.

Zbierasz może etykietki po piwie? Mam trochę i chętnie się zamienię na jakąs monetę.Może jeszcze cos się znajdzie,bo w twoje gusta trafić nie będzie trudno.Mówię poważnie

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 801
Odp: monety euro
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lipca 2014, 19:30:03 »
Można też koncentrować się na tym, co jest przedstawione na monetach. Zbierać monety z papieżami albo z naukowcami. Motywów jest zresztą mnóstwo.

Najmniej wdzięczne jest zbieranie monet przeznaczonych do zbierania, tzw. kolekcjonerskich. Bo tu już ktoś za zbieracza wymyślił, co ma zostać zebrane, a przecież dorosły człowiek powinien wymyślać swoje życie sam.

No wlasnie, ja mam fiola nu punkcie monet przedstawiajace statki zaglowe. Dlaczego? nie wiem...
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 13:29:30 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: monety euro
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lipca 2014, 20:47:19 »

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 801
Odp: monety euro
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lipca 2014, 21:07:52 »
Takie tez :)
Chociaz wole takie:

« Ostatnia zmiana: 29 Lipca 2014, 02:39:19 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: monety euro
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lipca 2014, 21:38:26 »
cancan62
to ty tez na kilka frontów.
Ja próbowałem,ale niestety, ciągły brak kasy zmusił mnie do tego żeby zdecydować się na jedno.
ps.jak marynistyka to i stateczki sa na polskich monetach.Przedwojenne to będzie 2 i 5 zł a z prl-u 20zł ''dar pomorza''chyba.Pewnie cos pominałłem ale tyle pamiętam na obecna chwilę

Bluefish

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 48
    • 3 kopiejki
Odp: monety euro
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lipca 2014, 21:41:20 »
Drogi Krzysztofie. Problem nie przyjmowania 2 zł jest mi znany choć sam osobiście nigdy tego nie zaznałem. Od co najmniej roku nie wydałem żadnej 2 zł NG bo wszystkie od ręki wymieniam za granicą na monety które mnie interesują. Etykiet piwnych nie zbieram, jeśli chcesz się wymienić to ja jak najbardziej jestem zainteresowany wymianą. Niestety wbrew temu co napisałeś nie będzie Ci tak łatwo coś dla mnie znaleźć bo moje kolekcje liczą:

około 8 000 numizmatów (specjalnie tak napisałem bo to nie tylko monety)
około 12 000 znaczków pocztowych
około 500 banknotów
około 7 000 pocztówek z całego świata (w tym prawie z wszystkich polskich miast, a na pewno wszystkich miast wojewódzkich i powiatowych)

Na wymianę mam jakieś 6 000 monet, trochę banknotów oraz całe mnóstwo innych przedmiotów które ludzie kolekcjonują. Osobiście wyznaję zasadę 'żyj i pozwól żyć innym' więc nie staram się nikogo przekonywać do tego żeby zbierał to co ja. Wręcz przeciwnie, jeśli ktoś uważa że 2 zł NG czy tzw. 'dukaty lokalne' to chłam, niech więc je omija wielkim łukiem. Jeśli ktoś uważa że monety z GG, WMG czy SAP są od nich ciekawsze to ma do tego prawo i nie będę nikogo przekonywał że jest inaczej. Bo nie ważne jest to co zbierasz choćby były to nawet opakowania po czekoladach (tak, znam osobę która je zbiera) tylko czy robisz to dla swojej pasji. Bo jeśli zbierasz drogie monety na przykład Polski królewskiej tylko dlatego że Cię stać to trzeba sobie uzmysłowić że tak naprawdę nie jesteś numizmatykiem a jedynie snobem. Jeśli twoje słowa były szczere a nie jedynie sarkastyczne to napisz co zbierasz (bo w twoim podpisie nie ma o tym wzmianki) i może znajdę coś dla Ciebie.

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: monety euro
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lipca 2014, 10:01:34 »
prv

 

R E K L A M A
aukcja monet