Aktualności:

• 19 Wrzesień 2019, 13:05:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jedna rasa - ludzka rasa  (Przeczytany 12568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Sierpień 2014, 10:51:39 »
Nie wiem skąd bierze się ten strach przed posądzeniem o antysemityzm.

W zasadzie z tego samego źródła co antysemityzm. Z długotrwałego treningu i bezmyślności. Proste odpowiedzi i proste reakcje zawsze mają powodzenie. Jedni wszędzie tropią złych Żydów, inni - wszędzie tropią wściekłych antysemitów. Daje to w obu wypadkach podobne poczucie wyższości i używanie nienawiści "w słusznej sprawie".

Z czego oczywiście nie wynika, że w przyrodzie nie trafiają się źli Żydzi albo wściekli antysemici.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

dariusz.m

• Stały bywalec
    • Blog Numizmatyczny
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Sierpień 2014, 12:26:45 »
Jedni wszędzie tropią złych Żydów, inni - wszędzie tropią wściekłych antysemitów.

Odnoszę wrażenie, że nie ma tu równowagi. Tropiciele antysemityzmu, a zwłaszcza polskiego antysemityzmu mają tu chyba miażdżącą przewagę. Nie słyszałem np. żeby książki jakiegoś tropiciela złych Żydów były nagłaśniane w porównywalnym stopniu co paszkwile T. Grossa.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Sierpień 2014, 12:46:56 »
Odnoszę wrażenie, że nie ma tu równowagi.

W nurcie "oficjalnym" tropiciele paskudnych antysemitów z pewnością mają przewagę. Ale za to w "nieoficjalnym" przewagę mają tropiciele paskudnych Żydów. W obu nurtach da się z tego żyć albo przynajmniej zdobyć mołojecką sławę.

Najprzykrzejsze, że radykałowie obu stron są w stanie zapełnić całą scenę i zakrzyczeć resztę, więc spokojny człowiek z umiarkowanymi poglądami nie ma szans. Zawsze w końcu odkryją w nim albo ukrytego antysemitę albo zamaskowanego Żyda (lub prożydowskiego sprzedawczyka).
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Sierpień 2014, 15:41:49 »
Zupełnie nie rozumiem jak to działa.

Wydaje mi sie, ze umiem wyjasnic Koledze to zjawisko. Nie wiem, co prawda jakie sa motywy innych ludzi ale wyjasnie moje, bo widze, ze jest to potrzebne.
Moja reakcja na zarzut antysemityzmu nie byla jak to Kolega opisal: "wówczas bardzo często rozmówca tężeje, sztywnieje, traci jakiekolwiek poczucie humoru (a często kontakt z rzeczywistością) i odpowiada atakiem."
Nie stezalem i nie potrzebowalem wody by sie uspokoic. Nie lubie kiedy ktos mi wmawia rzeczy nieprawdziwe. Zydow i cyklistow traktuje jednakowo. Sa wsrod nich zarowno ludzie dobrzy jak i mniej dobrzy, jak w kazdej nacji czy rasie. Moj atak" byl w rzeczywistosci obrona mojego prawa do umiarkowanych pogladow a nie bycia wystawionym na publiczna bezpodstawna ocene.

Oskarzenie kogos o antysemityzm czy rasizm ma naogol kilka warstw:
Warstwa pierwsza: jestes antysemita, czyli jestes be, bo ludzie cacy sa przyjaciolmi wszystkich ludzi, a ty jako antysemita nie mozesz byc cacy.
Warstwa druga: jestes antysemita, bo masz ograniczony swiatopoglad (czytaj: jestes ograniczony). Nie potrafisz swym ograniczonym umyslem odrzucic stereotypow gdy patrzysz na inne rasy. Byc moze nawet masz ogolona glowe i wytatuowane swastyki, bo przeciez nikt nie tu wie jak wygladasz.

Mysle, ze mam poczucie humoru. Pomoglo mi w wielu trudnych zyciowych chwilach. Rzucanie bezpodstawnych oskarzen nie ma nic wspolnego z humorem, czy dowcipem. Prosze zauwazyc, ze rozmowa byla neutralna dopoki nie zaczely sie wycieczki osobiste.
Po za tym brakuje tu na forum mowy ciala, by odczytac niuanse. Brakuje tez wiezi miedzyludzkich, by probowac przewidziec jaki wplyw nasze posty maja na innych. Zreszta, co nas to wlasciwie obchodzi?
Wszystko przemija. Dzisiaj choinka, jutro kawal kija...Jacek

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Sierpień 2014, 15:49:21 »
Ostatnio moje dzieci wlaczyly mi po raz kolejny film p.t. "Borat". Tworca jest Sasha Baron Cohen. Elementy antyzydowskie sa tam niesamowicie wiodace. Czy to oznacza, ze jest on antysemita? A moze on wyszydza antysemityzm?

W kazdym razie jest mu wolno, bo jest on Zydem. Podobnie z Russellem Petersem, ktory jest Hindusem. Jego popularnosc polega na wyszydzaniu przywar roznych ras i nacji. I znow, jemu wolno, bo nie jest bialy. Jestem za rownoscia i mysle, ze normy dobrego smaku oraz szacunku dla innych ludzi, nie tylko ras i nacji powinny obowiazywac wszystkich.

dariusz.m

• Stały bywalec
    • Blog Numizmatyczny
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Sierpień 2014, 17:23:50 »
Moj atak" byl w rzeczywistosci obrona mojego prawa do umiarkowanych pogladow a nie bycia wystawionym na publiczna bezpodstawna ocene.

Patrząc z boku na rozwijający się wątek nie odniosłem wrażenia, że Pana prawo do umiarkowanych poglądów zostało w jakimkolwiek stopniu naruszone. Podobnie to, co nazywa Pan "byciem wystawionym na publiczną bezpodstawna ocenę" było - jak sądzę - po prostu zwykłym żartem (Co? Żydzi nie mają mięśni, o proszę- antysemita!), na który zareagował Pan wytaczając najcięższą artylerię.

Oskarzenie kogos o antysemityzm czy rasizm ma naogol kilka warstw:
Warstwa pierwsza: jestes antysemita, czyli jestes be, bo ludzie cacy sa przyjaciolmi wszystkich ludzi, a ty jako antysemita nie mozesz byc cacy.
Warstwa druga: jestes antysemita, bo masz ograniczony swiatopoglad (czytaj: jestes ograniczony). Nie potrafisz swym ograniczonym umyslem odrzucic stereotypow gdy patrzysz na inne rasy. Byc moze nawet masz ogolona glowe i wytatuowane swastyki, bo przeciez nikt nie tu wie jak wygladasz.

Co do Pańskich objaśnień zjawiska strachu przed oskarżeniem o antysemityzm - nie przekonują mnie one. Nie wyjaśniają mianowicie dlaczego ktoś wyśmiewający się z "Pepiczków" czy "Szwabów" nie zostaje postawiony pod pręgierzem ale wystarczy, że powie coś krytycznego o Żydach i już jest obłożony anatemą.

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Sierpień 2014, 17:36:21 »
Nie uwazam za swoj obowiazek przekonac Pana do moich opinii. Ma Pan inne poglady i ja je szanuje. Jest jeszcze kwestia mojego odczucia, ktorego ani Pan ani nikt inny nie jest w stanie rozumiec.

Uznaje Panskie prawo do odmiennego od mojego zdania i w zamian prosze jedynie o to samo.

Jak powiedzial kiedys Clint Eastwood w jednym ze swoich filmow z Dirty Harry: "Opinions are like arseholes. Everybody's got one..." and everyone thinks everyone else's stinks - (dodala publika)

dariusz.m

• Stały bywalec
    • Blog Numizmatyczny
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Sierpień 2014, 18:30:23 »
Nie powinniśmy brać takich dyskusji za bardzo do siebie. To tylko taka luźna wymiana refleksji. Myślę, że to forum różni się od innych między innymi tym, że nie staramy się wzajemnie obrażać, nawet jak mamy inne poglądy na różne tematy.
Pozdrawiam

cancan62

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Sierpień 2014, 19:09:34 »
Dyskusja dobra rzecz, dopóki nie zamieni sie w przytyki osobiste. Pozdrawiam.

R E K L A M A
aukcja monet