Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 13:53:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jedna rasa - ludzka rasa  (Przeczytany 16372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

  • Gość
Jedna rasa - ludzka rasa
« dnia: 17 Sierpnia 2014, 15:34:21 »
Szwedka



Rosjanin



Francuzka



Polak



Holenderka



Anglik



Włoszka



Niemka



Szwajcar



Hiszpanka



Belgijka



Żyd


raszyn13

  • Gość
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpnia 2014, 16:17:32 »
Kandydaci do Brukseli  ;D

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpnia 2014, 16:45:35 »
Kandydaci do Brukseli  ;D
A z jakiego to, Panie dzieju, kraju, ci przystojni młodzieńcy? Z Polski?

Że Żydzi adoptowali Murzyna, to się nie dziwię, ostatnim Żydem z widocznā muskulaturá był Chrystus.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpnia 2014, 16:48:23 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

mirek-1973

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 356
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpnia 2014, 17:07:36 »

raszyn13

  • Gość
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpnia 2014, 20:52:36 »
inne dyscypliny też znają ;)

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpnia 2014, 21:33:19 »
No ale my mamy trochę innych genów  http://archeowiesci.pl/2011/02/03/neandertalski-haplotyp-w-naszych-genach/
Nasi krewni z Afryki już nie (czy to jest poprawne politycznie?)
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpnia 2014, 22:06:10 »
ostatnim Żydem z widocznā muskulaturá był Chrystus.

Oj, z Pana to chyba jakiś okropny antysemita.


Wypraszam sobie takie komentarze! Panskie pomowienia sa ponizej pasa, ale to chyba zwykly Panski sposob bycia.

To byl cytat z innego Zyda, Chucka Lorre, wygloszony w epizodzie serialu Big Bang Theory przez kolejnego Zyda Simona Helberga.

Pan ma swoich znajomych Zydow a ja swoich ale nie nazwalem Pana rasista, choc wyraznie probowal Pan na takiego pozowac umieszczajac ten watek.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 13:23:35 wysłana przez zenonmoj »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sierpnia 2014, 22:08:30 »
inne dyscypliny też znają ;)

Znany juz byl mi wczesniej taki dowcip z jakiejs ksiazki ze szmoncesami, gdzie autor opisywal swoje poszukiwania wlasnie takiej ksiazki, ktorej naklad byl wyczerpany, wiec zaoferowano mu w zamian "Judo".
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Sierpnia 2014, 22:27:18 »
To chyba ja powinienem znakowac ironie, bo to Pan nie zrozumial chyba zartu.

Uderzyl Pan w bardzo czula strune. Moja rodzina ukrywala w swoim domu w okupacje Zydow. Narazali dla nich zycie swoje i swoich dzieci.

Wolalbym, by juz nie kierowal Pan do mnie zadnych uwag. Oszczedzi to Panu trudu kodowania tekstu.
« Ostatnia zmiana: 17 Sierpnia 2014, 22:30:31 wysłana przez cancan62 »
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Sierpnia 2014, 22:56:49 »
Oczywiscie, przyjdzie mi to bez trudu, bo Pan nie szanuje swoich rozmowcow. Zegnam.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpnia 2014, 10:15:06 »
Zupełnie nie rozumiem jak to działa.

Jak się komuś powie: "Oj kolego, ty chyba nie lubisz Szkotów", zostanie to skwitowane wzruszeniem ramion, uśmiechem i być może kolejnym dowcipem o skąpstwie Szkotów. Kiedy jednak powiemy "Ty chyba jesteś antysemitą", wówczas bardzo często rozmówca tężeje, sztywnieje, traci jakiekolwiek poczucie humoru (a często kontakt z rzeczywistością) i odpowiada atakiem.

Nie wiem skąd bierze się ten strach przed posądzeniem o antysemityzm. Czyżby brak sympatii do Narodu Wybranego to była jakaś straszna zbrodnia jak pedofilia. Czyżbyśmy bali się aż tak bardzo ostracyzmu społecznego z powodu nie dość gorliwego manifestowania miłości do Żydów. Z drugiej strony nikt chyba nie odczuwa presji z powodu opowiadania dowcipów o Szkotach. Ciekawe jakie mechanizmy kryją się za tym.

No właśnie, zupełnie nie rozumiem.

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpnia 2014, 12:26:45 »
Cytuj
Jedni wszędzie tropią złych Żydów, inni - wszędzie tropią wściekłych antysemitów.

Odnoszę wrażenie, że nie ma tu równowagi. Tropiciele antysemityzmu, a zwłaszcza polskiego antysemityzmu mają tu chyba miażdżącą przewagę. Nie słyszałem np. żeby książki jakiegoś tropiciela złych Żydów były nagłaśniane w porównywalnym stopniu co paszkwile T. Grossa.

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpnia 2014, 15:41:49 »
Zupełnie nie rozumiem jak to działa.

Wydaje mi sie, ze umiem wyjasnic Koledze to zjawisko. Nie wiem, co prawda jakie sa motywy innych ludzi ale wyjasnie moje, bo widze, ze jest to potrzebne.
Moja reakcja na zarzut antysemityzmu nie byla jak to Kolega opisal: "wówczas bardzo często rozmówca tężeje, sztywnieje, traci jakiekolwiek poczucie humoru (a często kontakt z rzeczywistością) i odpowiada atakiem."
Nie stezalem i nie potrzebowalem wody by sie uspokoic. Nie lubie kiedy ktos mi wmawia rzeczy nieprawdziwe. Zydow i cyklistow traktuje jednakowo. Sa wsrod nich zarowno ludzie dobrzy jak i mniej dobrzy, jak w kazdej nacji czy rasie. Moj atak" byl w rzeczywistosci obrona mojego prawa do umiarkowanych pogladow a nie bycia wystawionym na publiczna bezpodstawna ocene.

Oskarzenie kogos o antysemityzm czy rasizm ma naogol kilka warstw:
Warstwa pierwsza: jestes antysemita, czyli jestes be, bo ludzie cacy sa przyjaciolmi wszystkich ludzi, a ty jako antysemita nie mozesz byc cacy.
Warstwa druga: jestes antysemita, bo masz ograniczony swiatopoglad (czytaj: jestes ograniczony). Nie potrafisz swym ograniczonym umyslem odrzucic stereotypow gdy patrzysz na inne rasy. Byc moze nawet masz ogolona glowe i wytatuowane swastyki, bo przeciez nikt nie tu wie jak wygladasz.

Mysle, ze mam poczucie humoru. Pomoglo mi w wielu trudnych zyciowych chwilach. Rzucanie bezpodstawnych oskarzen nie ma nic wspolnego z humorem, czy dowcipem. Prosze zauwazyc, ze rozmowa byla neutralna dopoki nie zaczely sie wycieczki osobiste.
Po za tym brakuje tu na forum mowy ciala, by odczytac niuanse. Brakuje tez wiezi miedzyludzkich, by probowac przewidziec jaki wplyw nasze posty maja na innych. Zreszta, co nas to wlasciwie obchodzi?
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 751
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpnia 2014, 15:49:21 »
Ostatnio moje dzieci wlaczyly mi po raz kolejny film p.t. "Borat". Tworca jest Sasha Baron Cohen. Elementy antyzydowskie sa tam niesamowicie wiodace. Czy to oznacza, ze jest on antysemita? A moze on wyszydza antysemityzm?

W kazdym razie jest mu wolno, bo jest on Zydem. Podobnie z Russellem Petersem, ktory jest Hindusem. Jego popularnosc polega na wyszydzaniu przywar roznych ras i nacji. I znow, jemu wolno, bo nie jest bialy. Jestem za rownoscia i mysle, ze normy dobrego smaku oraz szacunku dla innych ludzi, nie tylko ras i nacji powinny obowiazywac wszystkich.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

dariusz.m

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 075
    • Blog Numizmatyczny
Odp: Jedna rasa - ludzka rasa
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Sierpnia 2014, 17:23:50 »
Cytuj
Moj atak" byl w rzeczywistosci obrona mojego prawa do umiarkowanych pogladow a nie bycia wystawionym na publiczna bezpodstawna ocene.

Patrząc z boku na rozwijający się wątek nie odniosłem wrażenia, że Pana prawo do umiarkowanych poglądów zostało w jakimkolwiek stopniu naruszone. Podobnie to, co nazywa Pan "byciem wystawionym na publiczną bezpodstawna ocenę" było - jak sądzę - po prostu zwykłym żartem (Co? Żydzi nie mają mięśni, o proszę- antysemita!), na który zareagował Pan wytaczając najcięższą artylerię.

Cytuj
Oskarzenie kogos o antysemityzm czy rasizm ma naogol kilka warstw:
Warstwa pierwsza: jestes antysemita, czyli jestes be, bo ludzie cacy sa przyjaciolmi wszystkich ludzi, a ty jako antysemita nie mozesz byc cacy.
Warstwa druga: jestes antysemita, bo masz ograniczony swiatopoglad (czytaj: jestes ograniczony). Nie potrafisz swym ograniczonym umyslem odrzucic stereotypow gdy patrzysz na inne rasy. Byc moze nawet masz ogolona glowe i wytatuowane swastyki, bo przeciez nikt nie tu wie jak wygladasz.

Co do Pańskich objaśnień zjawiska strachu przed oskarżeniem o antysemityzm - nie przekonują mnie one. Nie wyjaśniają mianowicie dlaczego ktoś wyśmiewający się z "Pepiczków" czy "Szwabów" nie zostaje postawiony pod pręgierzem ale wystarczy, że powie coś krytycznego o Żydach i już jest obłożony anatemą.

 

R E K L A M A
aukcja monet