Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 10:57:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aukcja WCN 58  (Przeczytany 5061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Aukcja WCN 58
« dnia: 15 Października 2014, 10:38:15 »
Jakie są w zasadzie korzyści złożenia oferty w preaukcji?

Marienburg

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 154
Odp: Aukcja WCN 58
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Października 2014, 14:20:23 »
Jakie są w zasadzie korzyści złożenia oferty w preaukcji?
Też się zastanawiam, po namyśle nie ma żadnej korzyści (poza uczestnictwem w aukcji).

Marcin

cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Aukcja WCN 58
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Października 2014, 05:57:35 »
Zakładajac, że oferta jest składana w celu kupienia monety, co jest poniekad logiczne, jedyny chyba przypadek kiedy oferta w preaukcji ma dla mnie sens to wtedy kiedy boimy się, że zapomnimy o aukcji, badź istnieje ryzyko, że nie będziemy mieli czasu wziać w niej udział. W każdym przypadku powodzenie takiej oferty jest niższe niż licytacja na żywo, chyba, że będzie odpowiednio wysoka. Każda inna oferta powoduje tylko podbijanie ceny. Oczywiście fuksy też się zdarzaja i można wygrać niska oferta. Ale to już rzadziej.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Aukcja WCN 58
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Października 2014, 09:49:10 »
jedyny chyba przypadek kiedy oferta w preaukcji ma dla mnie sens to wtedy kiedy boimy się, że zapomnimy o aukcji, badź istnieje ryzyko, że nie będziemy mieli czasu wziać w niej udział
No ale to równie dobrze (a nawet lepiej) możemy złożyć limity

Jedyne co zauważyłem to to że limity można składać poniżej ceny wywoławczej (czego opcja ofert już nam nie daje). Tylko czy w razie wygrania (przy złożonym limicie poniżej ceny wywoławczej) moneta zostanie mi sprzedana?

AleksCz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Aukcja WCN 58
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Października 2014, 12:47:22 »
Jedyna korzyść dla składającego ofertę w preaukcji jest taka , że ktoś go przelicytuje (również w preaukcji) i nie trzeba blokować środków finansowych do opłacenia wygranej pozycji . W tym czasie (do 8-go listopada ) można za odblokowane środki zalicytować coś innego  :)

A tak naprawdę to preaukcja ma podnieść cenę wywoławczą oraz pozwolić na zrewidowanie (podniesienie) składanych limitów .

To jeszcze nic jeżeli reguły są znane i jasne .

Ale na najbliższej aukcji Fruehwald (110) składając limity jest się informowanym , czy jest się oferentem z najwyższym limitem , czy też ktoś dał właśnie wyższy limit !
Tak więc , formalnie rzecz biorąc , Fruehwald zrobił sobie również preaukcję .

Pozdrawiam
Aleksander


cancan

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 7 806
Odp: Aukcja WCN 58
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Października 2014, 14:21:49 »

Jedyne co zauważyłem to to że limity można składać poniżej ceny wywoławczej (czego opcja ofert już nam nie daje). Tylko czy w razie wygrania (przy złożonym limicie poniżej ceny wywoławczej) moneta zostanie mi sprzedana?

Nie spotkałem się z przypadkiem sprzedaży poniżej ceny wywoławczej. Czy ta cena nie jest przypadkiem cena wyceny raczej? Większość cen wywoławczych ustawiana jest na około 80% ceny szacunkowej.

Jeśli te limity, które opisywałeś sa na aukcji WCN, to może ten system nie jest właściwie skonfigurowany?
Zauważyłem np. że nie możne rozdzielić monet polskich na niższe kategorie i trzeba przegladać wszystko, co jest męczace. Jest to mankament, którego nie było w eaukcjach.
Pozdrawiam,
Jacek

nec fictus, neque pictus

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Aukcja WCN 58
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Października 2014, 15:07:06 »
Jedyna korzyść dla składającego ofertę w preaukcji jest taka , że ktoś go przelicytuje (również w preaukcji) i nie trzeba blokować środków finansowych do opłacenia wygranej pozycji . W tym czasie (do 8-go listopada ) można za odblokowane środki zalicytować coś innego  :)

No tak, to ma jakiś sens.

Jeśli te limity, które opisywałeś sa na aukcji WCN, to może ten system nie jest właściwie skonfigurowany?

Dla próby dałem limit 10zł za dukata z ceną wywoławczą 30tyś. Karte z limitami wysłałem do akceptacji, zobaczę co mi odpiszą w emailu.
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2014, 15:16:47 wysłana przez zenon »

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Aukcja WCN 58
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Października 2014, 15:25:41 »
Na stronie licytacji na żywo WCN jest oczywiście błąd programisty umożliwiający podanie limitu mniejszego niż cena wywoławcza.

Zgodnie z regulaminem licytacja zaczyna się od ceny szacunkowej pomniejszonej o 20% ( cena wywoławcza).
Żadna oferta poniżej tej kwoty nie przejdzie.

Tak przy okazji to ta stronka nie wygląda najlepiej.
jarek

 

R E K L A M A
aukcja monet